Pomoc pri kupovini panasonic plazmi

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
slobabogi
_
_

Pomoc pri kupovini panasonic plazmi

Post napisao slobabogi » 18 Dec 2007, 12:34

Da li mi neko moze reci sa tehnicke strane kakve su panasonic plazme, njihove mane i prednosti ?Hvala unapred
SLOBA

krllebg
____
____
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Kontakt:

Post napisao krllebg » 18 Dec 2007, 12:43

mana ima ... cena je ... i nakraju ... za 3-4 god kupices nesto drugo,a ovo
neznam sta ces stim da radis.s tehnicke strane,vrlo mali br servisa,ukljucujuci i garantni servis ,raspolaze sa delovima,tako da mozes
da se nadas malo duzim i skupljim rokovima popravke.opet,tvoj novac,tvoja stvar.ja licno nebih to sebi u kucu uneo ...
... Here lies a man whom is little known !!!

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao fanzo » 18 Dec 2007, 13:29

Znaće se tek za godinu dve kakvi su ovi noviji modeli. Što se tiče starijih , važe za bolje, njihovi modeli su uglavnom uvek među vodećima u svetu...ali ne i njihovi jeftini modeli !

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Post napisao Vojvoda » 18 Dec 2007, 19:45

Obiđi, brate, plazmu u širokom luku, moj savet je LCD TV. Razloga ima mnogo...
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

slobabogi
_
_

Post napisao slobabogi » 18 Dec 2007, 22:33

Konkretno sam mislio na mane modela 42pv70 i 42pv700 i ako neko moze da mi razjasni pojam koji se vezuje za ova dva modela a to je ,,purpurna zmija,, ? Hvala
SLOBA

skull
_
_
Contact person: Gele

Post napisao skull » 18 Dec 2007, 23:12

Pa sve je purpurno dok se ne pokvari pa se onda osetis kako da te zmija pojela :mrgreen: - (naravno shalim se)
Gele

slobabogi
_
_

Post napisao slobabogi » 19 Dec 2007, 10:44

Mislio sam ozbiljno. Interesuje me da odgonetnem neke stvari koje se vezuju za ove plazme. Npr. prva serija 42pv70 koja je imala neku gresku(nemogucnost ukljucivanja, jednobojne vertikalne linije na ekranu itd), da li je to istina i ako je tako kada je proizvedena, da li se moze to videti u softveru?
SLOBA

skull
_
_

Post napisao skull » 19 Dec 2007, 15:37

Datum kada je proizvedena moze da se vidi na papire koje idu sa plazma u trgovinu, sto se tice problema kao ednobojne vertikalne trake nevidim kako to bi bilo potrebno bilo kom korisniku, ipak to je opcija za servisere, i neverujem da bi neko mogao da ti objasni sve te "tako vazne" sitnice koje hoces znati, jer ipak plazma je relativno nov proizvod, pa i jos nisu poceli da se masovno kvare...(google).
Gele

slobabogi
_
_

Post napisao slobabogi » 19 Dec 2007, 22:27

Dragi moj Gele, to sto ja pitam nisu sitnice. To je nesto za sta ti moras da odvojis oko 1000 evra sto nije malo ni u mojoj a ni u tvojoj drzavi, slozices se. Ako pratis forume a razumes se i malo u tehniku , shvatices da serijske greske nisu sitnice niti mali problemi.
POZDRAV.
SLOBA

Vojvoda
____
____

Post napisao Vojvoda » 19 Dec 2007, 23:34

To što tebe zanima daleko prevazilazi potrebe običnog korisnika plazma televizora kome je bitno da potroši 1000 EUR kako bi se pokazao pred komšijama i prijateljima i uživao uz pivce dok gleda fudbal na velikom ekranu. Moje lično mišljenje je da ima mnogo pametnijih načina za potrošiti tolike novce. Ono što je bitno kod svih plazmi je činjenica da se zasad nisu pokazale baš najbolje po pitanju trajnosti ekrana, što je jako bitna informacija za bilo koga ko ima love da kupi tako nešto. Otuda i moj savet da se okreneš ka LCD TV aparatima jer njihova budućnost tek predstoji.
Prema tome te nijanse u radu ove ili one plazme, da li može ovo ili ono su nebitne i nema potrebe prepucavati se ovde oko toga.
Plazma je još uvek za sve nas relativno nova i retka igračka koja tek namerava da se kvari pa će budučnost već pokazati kakav je to aparat.
I na kraju još jedno razmišljanje. Plazma u odnosu na LCD, ta bitka me pomalo podseća na onu od pre dvadesetak godina između BETAMAX i VHS videorekordera, svi znamo ko je odneo pobedu. Čini mi se da ni plazma kao ni BETAMAX svojevremeno nemaju svetlu budućnost.

slobabogi
_
_

Post napisao slobabogi » 19 Dec 2007, 23:54

Ja dragi prijatelju ne zelim da se pokazujem ni pred kim. A drugo ne znam zasto bi ovo moje pitanje prevazilazilo pitanje bilo kog drugog obicnog korisnika, kada se o ovoj temi i na ovaj nacin koliko vidim raspravlja na inostranim forumima, pa stoga ne vidim zasto ne bi i na nasem forumu i na nasem jeziku , posto ne znamo svi strane jezike.
Plazme se nalaze na nasem trzistu vise od sest godina, stoga ne predstavlju nikakvu novinu i njihov rad bi trebao biti dobro poznat.
A sto se tice rata formata koji ti pominjes, dosta je jakih igraca i na jednoj i na drugoj strani a koliko ja vidim panasonic, hitachi i pionieer nisu maciji kasalj. LCD ne volim zbog odredjenih razloga i ovakvog ga necu kupiti na nacin kako sad funkcionise.
Ja sam samo pitao za neka strucna misljenja a nikako nisam hteo da pametujem.
SLOBA

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 20 Dec 2007, 05:28

ako želiš 1000.evra da odvojiš za plazmu dijagonale 42 inča , ja ti ne bih preporučio. Za te novce nema dobre i kvalitetne plazme , čak ni u Americi..Kanadi ..u zemljama u kojima je ova tehnika daleko jeftinija nego u evropi.
BESTBAY_CANADA

Možda je bolje za te novce kupiti lcd.

slobabogi
_
_

Post napisao slobabogi » 20 Dec 2007, 06:28

Upravo je to cena za 42pv70, mozda malo vise recimo 1100 evra.Ne razumem ,zar od ovoliko odgovora nijedno ne sadrzi konkretne odgovore na moja pitanja tehnicke prirode?
SLOBA

Vojvoda
____
____

Post napisao Vojvoda » 20 Dec 2007, 18:46

slobabogi je napisao:Ja dragi prijatelju ne zelim da se pokazujem ni pred kim. A drugo ne znam zasto bi ovo moje pitanje prevazilazilo pitanje bilo kog drugog obicnog korisnika, kada se o ovoj temi i na ovaj nacin koliko vidim raspravlja na inostranim forumima, pa stoga ne vidim zasto ne bi i na nasem forumu i na nasem jeziku , posto ne znamo svi strane jezike.
Plazme se nalaze na nasem trzistu vise od sest godina, stoga ne predstavlju nikakvu novinu i njihov rad bi trebao biti dobro poznat.
A sto se tice rata formata koji ti pominjes, dosta je jakih igraca i na jednoj i na drugoj strani a koliko ja vidim panasonic, hitachi i pionieer nisu maciji kasalj. LCD ne volim zbog odredjenih razloga i ovakvog ga necu kupiti na nacin kako sad funkcionise.
Ja sam samo pitao za neka strucna misljenja a nikako nisam hteo da pametujem.
Mi te krševe prijatelju samo popravljamo te nas takve stvari koje tebe interesuju baš i ne dotiču i ne zamaramo se sa podacima koji nam baš i nisu bitni za posao kojim se bavimo. Kad bi znali sve informacije o svakom modelu ponaosob i sve njihove uporedne karakteristike trebala bi nam pamet jednog kompjutera sa pozamašnim hard diskom.
Nisam mislio konkretno na tebe da želiš da se pokazuješ time što kupuješ plazmu, već inače na ljude koji žele da potroše tolike pare na nešto što ne vredi te novce.
Mi ovde, kao što si video već u odgovorima na tvoje pitanje, sa aspekta trajnosti i mogućnosti kasnijeg servisiranja nikome ne savetujemo da kupi plazmu već LCD i mislimo da je to pametnija investicija.

skull
_
_

Post napisao skull » 20 Dec 2007, 21:33

+ ako se u obzir uzme da i predvideni radni sati za plazma su jako krace vreme , dok LCD (pod uslov da se ni jedno ne kvari) nadzivece plazmu bar triput !
Nije plazma za balkanski standard !
Gele

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 20 Dec 2007, 22:07

Kolko se ja razumem u medicini ta ,,purpurna zmija,, se javlja na ekranu samo kada se prikluci na externi ulaz odnosno samo na neke tipove DVD-a i to uopste ne spada u fabricku manu.A kako znamo da plazma sa dijagonalom od 42" trosi malo vise od 300W i da bi ona radila korektno napon bi trebalo da bude konstantan sto i nije bas tako sa ovom nasom mrezom i zato se oni i kvare jer kada se desi da u teku dana iskluce struju 2 do 3 puta,pa napon na mrezi je 190V a ne 220V onda je pravo cudo da tu plazmu izgledas i 4 godine bez defekta.
Inace ako si resio da kupis plazmu idi u prvi tv-shop i poredi koja ima najbolja slika od tamo postavene i neslusaj nicije misljenje-KUPI i UZIVAJ- u slici dok je ima a kada je snema vidimo se na delu foruma POPRAVKA PLAZMI i LCD-a.pozdrav...
-će izginemo ki Mančester

milan
gxu
gxu

Post napisao milan » 20 Dec 2007, 22:12

Evo i jedan drugaciji odgovor.
Moje je misljenje da Panasonikova plasma ima najbolju sliku, barem ono
sto sam ja video na trzistu.Manje vise te poticu od prodavaca iz Nemacke
kupljene kod nas.Taj model 700 nebih kupio jer ga prave Poljaci i vise se
prodaje na istocnom trzistu nago na zapadnom.
Odaberi model i potrazi na netu, pa ces i sam videti.
O samim karakteristikama i trajnosti tesko ce ti neko odgovoriti jer
toga malo ovde ima da se poredi da bi se mogla kompletnija slika
napravila za taj model, jer nema sa cime da se poredi,jer ih malo ima
a svakih 6 meseci ide obavezno novi model i sta onda sa cime da poredis?

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 20 Dec 2007, 23:45

I ja sam gledao Panasonic plazmu,nisam gledao koji je model, dijagonale oko 60" i slika je fenomenalna,barem na tom izvoru signala koji je bio tamo.Gledao sam da mu nađem manu,ali nisam uspeo.Ali cena.....malo nešto ispod 6000€.
Ali to su već sasvim drugi modeli.I samo za "dobre đake". :mrgreen:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”