BGA IR Rework Station

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao buzdumra » 21 svi 2013, 22:34

@Majstor Djoka
sa PT sondom na zalost to nem sanse da bude ok za ovu primenu .. :uca:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

imocanin
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Sep 2008, 14:07
Location: Imotski

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao imocanin » 23 svi 2013, 16:50

Buduci da sam ima trnovito iskustvo sa ir stanicama moj savjet je sljedeci...NIKAKO ne kupovati t862++ ili t862 stanicu ako mislite ozbilnije raditi, korisito sam je mjesec dana i prodao...stanica je ok za smd chipove i bga chipove do 15x15mm...dakle za pcb od mobitela ali za laptope ili pc ploce mozete zaboraviti. Ta stanica uopce nema senzor temperature a vrijetnost temperature prikazana na displeju nema veze s vezom...kad sam je otvorio kontrola donjeg grijaca je preko trijaka a gornje lampe preko mosfeta, oba su spojeni kao dimmeri upravljani preko amtega8 kontrolera...nakadnim mjerenjem ustanovio sam da je odstupanje od stvarne vrijednosti dosta veliko, jos mi je najsmisnije to sto na stranicama od ebaya ili slicno trgovac savjetuje temperaturu od 350° za chipove vece od 25x25mm...na kraju sam kupio komponente identicne kao kod ACHI IR PRO stanice (gornji donji kontroler, grijaci, ssr releji i senzori), sastavio stanicu i radi perfektno.
Tko se god odlucuje kupiti t862 ili t862++ ili cak t870a stanicu ako misli bez stete na ploci skidat chipove neka odmah odustane od kupnje istih

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15882
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao fanzo » 23 svi 2013, 18:59

Isto sam konstatovao još davno, pregledajući samo tehničke karakteristike alata i pogledavši par snimaka na YT.
No, ok, mora i još neko da napiše .. :lala: istu konstataciju.
Jedino što nisam znao je da temperatura toliko varira, mada gledajući na sve jeftine alate koji kinezi naprave, nije ni čudo.
Nema ništa dok se ne iskeziš debelo ..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

imocanin
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Sep 2008, 14:07
Location: Imotski

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao imocanin » 23 svi 2013, 19:29

Donji grijac nije prelazio 120° a bio je postavljen na 200° sto je max...gornji grijac (lampa) preko 30° odstupanje...buduci da je donji grijac nedovoljne snage 400w...i temp da ugrije plocu od nikakve koristi nije bio ni gornji grijac.
Jedino rjesenje je ili kupiti pravu stanicu (jovy ir 8500, ACHI IR PRO SC,...) ili kupiti komponente i sam je sastaviti kao sto sam ja napravio i niti na jednu komponentu me carina nije zezala dok bi na kupnju stanice sigurno mora jos dodadno platiti carinu

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao MbyLegend » 26 svi 2013, 22:04

imocanin i ja sam planirao sastavljati za sebe isto od komponenti jer sam se takodje uvjerio da t862++ nije za ovih stvari. I ja sam nasao na e-bay sve komponente ali cu zbog finansija vjerovatno poceti narucivati tek u 6 mjesecu,doduse nije ni to daleko ali eto. Posto poredpostavljam da smo nasli iste komponente imam pitanje za tebe,jesi li uspjeo povezati na PC kontroler za gornji grijac i ako mozes slikati kako si rijesio nosac za gornji grijac. Ja sam imao u planu da mi nosac seta po X Y osi jer ce predgrijac biti oko 240x240 mm pa bi mogle i vece ploce da se rade,npr od desktopa. Mislio sam po zavrsetku sklapanja paklenog stroja da postavim slike i da prenesem utiske kako radi sa cijenama samostalne proizvodnje. :pivopije:
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

imocanin
_
_
Postovi: 11
Pridružen: 05 Sep 2008, 14:07
Location: Imotski

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao imocanin » 30 svi 2013, 17:18

Za 200E se moze sloziti odlicna stanica, ja sam uzeo identicne komponente kao achi ir pro sc, osim donjeg grijaca koji je od achi ir6000...kontroler za donji grijac mi je rex-c100 a za gornji pc410...na pc410 imas pinove odmah na poledjini tako da nemozes falit kako ga spojit na SSR relej i senzor...ali ako ti treba mogu ti shemu nacrtati,a cim budem doma slikat cu...mislio sam i ja radit x-y os za gornji grijac kao sto ima stanica T890 ali sam odusta od toga

Avatar
MbyLegend
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 13 Okt 2012, 22:26
Location: Bijeljina
Contact person: Milan
Specialty: computers
Lokacija: Bijeljina

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao MbyLegend » 30 svi 2013, 20:24

E ja sam mislio ovaj komplet grijaca uzeti :

Kod: Označi sve

http://www.ebay.com/itm/181101009182?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649
isto tako sam mislio rijesiti kontrolu sa rex c100 i pc410. Semu mozes a i ne moras postavljati,u svakom slucaju nije na odmet ni nekome drugom ako zatreba,a volio bih vidjeti kako si rijesio nosac gornjeg grijaca jer mi nikako ne ide u glavu kako bi ga mogao uraditi,a da nemam nikakve naknadne prepravke. Kakvi su konacni utisci kako se stroj ponasa jesi li radio sta na njoj? :pivopije: Nemoj zamjeriti na ovoliko pitanja jer me stvarno interesuje,a drago mi je da sam nasao nekoga ko je dosao na istu ideju kao ja.:pivopije:
Ne zivim da bih radio, radim da bih prezivjeo...

Avatar
Tehnik
gx
gx
Postovi: 265
Pridružen: 22 Avg 2006, 11:05
Location: Makedonija
Warranty service: BT:Gorenje,Bosch, Beko
ELE: LG,Fuego, Grundig
Contact person: Vane
Phone number: 0038934344995
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao Tehnik » 15 Jun 2013, 22:34

Buduci da sam ima trnovito iskustvo sa ir stanicama moj savjet je sljedeci...NIKAKO ne kupovati t862++ ili t862 stanicu ako mislite ozbilnije raditi, korisito sam je mjesec dana i prodao...stanica je ok za smd chipove i bga chipove do 15x15mm...dakle za pcb od mobitela ali za laptope ili pc ploce mozete zaboraviti. Ta stanica uopce nema senzor temperature a vrijetnost temperature prikazana na displeju nema veze s vezom...kad sam je otvorio kontrola donjeg grijaca je preko trijaka a gornje lampe preko mosfeta, oba su spojeni kao dimmeri upravljani preko amtega8 kontrolera...nakadnim mjerenjem ustanovio sam da je odstupanje od stvarne vrijednosti dosta veliko, jos mi je najsmisnije to sto na stranicama od ebaya ili slicno trgovac savjetuje temperaturu od 350° za chipove vece od 25x25mm...na kraju sam kupio komponente identicne kao kod ACHI IR PRO stanice (gornji donji kontroler, grijaci, ssr releji i senzori), sastavio stanicu i radi perfektno.
Tko se god odlucuje kupiti t862 ili t862++ ili cak t870a stanicu ako misli bez stete na ploci skidat chipove neka odmah odustane od kupnje istih
I jas sam se zajebao, pogledao nekoliko klipova (skoro sve klipova sto ima na youtube) i resio da je uzmem i tako pred 3 ili 4 godine uzeo sam je od ebay platio 450e + kuglice, maske, sta li jos...bio sam uporan svaki dan vezbao bilo je neki uspesne popravaka graficke karte ali bilo je vrlo tesko...i vidio da mi nesto ne stima probao sam svasta, ali ne ide . i da dodam da kad vadim chip morao sam dodatno da ukljucim i topli vazduh za da bi ga izvadio, od tad je ne koristim samo bere prasinu u radionicu .. zato i ja savjetujem da t862 je samo za oni koje rade mobitela a one maticne ploce ma to kad uklucis IR lemilicu prvo idi u kafani popij jedno 2 do 3 piva pa vrati se u radionici mozda i cip bi se razlemio :)

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao bokin021 » 17 Jun 2013, 23:08

Imam dilemu vezano za ram od grafike .Sumnjam da je na grafickoj od laptopa problem ram ,a ne gpu ..Da li je od va neko imao sl.iskustvo ?Drugo ,posto nisam nikad skidao ram ,zanima me koja temperatura potrebna ,a da ga ne ostetim (sa duvaljkom)?Hvala..

DjIvan
_
_
Postovi: 83
Pridružen: 27 Nov 2007, 03:08
Lokacija: Beograd

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao DjIvan » 18 Jun 2013, 00:04

Moze i ram da strada,ali onda imas kockice po ekranu ili jedan deo ekrana uopste nema sliku.Temperatura ti je 280 C. ako skidas duvaljkom.

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao fproduction » 18 Jun 2013, 04:22

Jedan od češćih simptoma kada ode neka od memorija na grafici je nedefinisano izbacivanje slova po ekranu, ako ih nemas nemoj ništa da preduzimaš dok ih ne istestiraš. Ako može da podigne sistem, a većini slučajeva može, program se zove Video Memory Stress Test. Ako ti pokaže neku grešku prekuglaj sve memorije, ako ne traži dalje kvar.
Po pitanju temperature budi oprezan, vrednost zavisi od toga kako ti pokazuje duvaljka ako je nisi baždario. Koristi temperaturu koju obično koristiš za topljenje kuglica kada kuglaš ako je laptop proizvodnje do 2006. Ako je posle te godine onda postepeno podiži temperaturu za do 45*.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao bokin021 » 18 Jun 2013, 16:02

Hvala vam,mnogo..

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao bokin021 » 18 Jun 2013, 19:02

Moze li se od poporavke laptop i prekuglavanjem cipova normalno zaradjivati i da li je buducnost svetla ?Mozda treba razmisljati ka ,popravkama tableta ili nekih novijih uredjaja?Zanima me vase misljenje..

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao buzdumra » 18 Jun 2013, 19:20

laptopovi su proslo vreme , telefoni i tableti buduce... :-(
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao bokin021 » 18 Jun 2013, 21:01

Mozda ste u pravu ali ljudi masovno koriste laptop ,a i mnogo je bolji u primeni od tableta i dr..

DjIvan
_
_
Postovi: 83
Pridružen: 27 Nov 2007, 03:08
Lokacija: Beograd

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao DjIvan » 18 Jun 2013, 21:14

Moze jos da se zaradi,ali mora da se radi.Nije kao pre uradis jedan dnevno i miran si.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao bokin021 » 18 Jun 2013, 21:25

Zavisi sta da se radi ako je gpu 70e pa x 24 dana ,naravno da nije mala zarada ..Pa cak i neke sitnije popravke su oko 20 -30 e..

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao fproduction » 18 Jun 2013, 22:04

Tako računaju i moje mušterije kada plaćaju popravku, deluje logično, jedino što se kod mene ne slaže zbir :? Naravno da treba prihvatati nove tehnologije, ali laptopovi su za sada zakon i još dogledan period, ali što reče Ivan, osnova je u crnčenju niko ne plaća lepe oči.

bokin021
___
___
Postovi: 249
Pridružen: 28 Dec 2012, 19:42
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao bokin021 » 18 Jun 2013, 22:24

Da je crncenje ,ne bi to tako prezentovao ,posto ja licno radim sa uzivanjem,a kad pomislim kakvih sve poslova gde stradju i ledja i mozak ,pa za neke smesne pare ,ovaj posao doje kao premija..

fproduction
_
_
Postovi: 112
Pridružen: 28 Apr 2011, 08:38
Location: Pozarevac
Contact person: Frenki
Specialty: computers

Re: BGA IR Rework Station

Post napisao fproduction » 18 Jun 2013, 22:46

Poslovi u kojima stradaju ledja su sa velikom konkurencijom, iz prostog razloga svi imamo ledja. Poslovi u kojima strada nešto drugo pružaju perspektivu. Za ovaj posao mora da postoji dobra motivacija, razmišljam kako da nazovem ostatak i nešto mi ne pada na pamet, utisci su mi malo podeljeni. Možda ipak predjem u prvu grupu, izgleda šašavo ali bar glava ne boli. Zezam se, ljubav mora da postoji, ali razmisli i sam, koliko si se puta pitao šta ti je sve to trebalo :mrgreen:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Alati”