Weller TCPS 50w problem RESENO!

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Weller TCPS 50w problem RESENO!

Post napisao marko50 » 06 Okt 2014, 22:26

Imam problem sa lemilicom iz naslova, inace do sada sam zapalio brdo kineza ovu sam kupio kao malo koriscenu pre mesec dana do danas je radila odlicno prezadovoljan sam bio stvarno pravi alat, u radu mi je slucajno zasmetao kabl i cimno sam ga na srafu u vrhu drske je pukla plava zica naravno otvorio sam drsku i uredno to sredio upalio lemilicu i bilo je ok ugrejala se radio sam kratko i samo se ohladila i prosto nece da se greje kada je ugasim pustim da se ohladi pa ukljucim ponovo ona se zagreje ali problem isti kao da magnastat zakoci tj nece da pusti grejacu napon, nije mi jasno zasto da li neko ima ideju ili bar neki predlog sta da radim, zao mi lemilice skupo sam je platio, a i radila je vrhunski
Zadnja izmena: marko50, dana 07 Okt 2014, 10:53, ukupno menjano 1 put.

savosi
gx
gx
Postovi: 218
Pridružen: 04 Feb 2007, 03:08
Location: Novi Sad-okolina
Specialty: tv-multimedia

Re: Weller TCPS 50w problem

Post napisao savosi » 07 Okt 2014, 05:25

Za pocetak pregledaj i ocisti termo prekidac.

crnisale
Preminuo
Postovi: 995
Pridružen: 28 Mar 2007, 23:22
Location: Novi Sad
Contact person: Sasa
Specialty: tv-multimedia

Re: Weller TCPS 50w problem

Post napisao crnisale » 07 Okt 2014, 08:27

Kada je ocistis,mozes ubaciti relej da rasteretis magnastat prekidac.
Ovo mozes uraditi,ako kabl ima tri zice.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15882
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Weller TCPS 50w problem

Post napisao fanzo » 07 Okt 2014, 10:23

Mislim da će pre biti da je nisi pažljivo rasklapao ili si nešto zeznuo prilikom sklapanja.
Mogao si jedino da zezneš to da si priklještio Magnastat prekidač. Rasklopi pažljivo i pogledaj kako stoji opruga ispod, kako ulazi telo magnastata u grejač, da nije zaglavljen.
Pogledaj takođe da nije plastična kapa sa tog prekidača spala i zaglavila kontaktna perca magnastatskog prekidača.

Rasklapaš je dok je potpuno hladna.
Nemoj da radiš ništa na silu. Sve mora lepo i lagano da ide.
Svakih 2 meseca skini vrh i očisti koroziju koja se nahvata između vrha i grejača i unutrašnje čaure. Čistiš sa nečim finim, naprimer obična četka koja ima istrošene (kratke) dlake. Možeš i da upotrebiš veoma, veoma, ali veoma finu šmirglu.

Vrhove moraš koristiti originalne, ili kopije originalnih, nikako neke slične ili budžene vrhove.

U najgorem slučaju ako je crko magnetni šalter, onda ćeš ga morati nabaviti novog. Ima kod Blažića u Beogradu.
Kontakti magnet šaltera su vezani fizički čeličnom sajlicom koja prolazi kroz njeno telo i ide do vrha. Kada ovo rasklopiš, kontakti treba da su otvoreni, a prstom, blagim pritiskom možeš lako da sastaviš kontakte, čim pustiš oni se ponovo otvore. Ako ovo ne ide lako i glatko onda je problem sa sajlicom koja se iskrivila ili je pukla i nema popravke, mora se zameniti ceo šalter.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Weller TCPS 50w problem

Post napisao marko50 » 07 Okt 2014, 10:40

Svaka cast, hvala vam mnogoo! uspeo sam da je resim sada magnastat "klika" po starom, otvorio sam kapicu magnastata i ocistio gumicom kontakte stvarno su bili prljavi, sklopio sve kao sto je i bilo upalio i radi bez problema, Hvala jos jednom!

sto se tice odrzavanja stvarno maksimalnu paznju tome posvecujem cak i kabl glancam, naravno vrh 7 original wellerov sad je odlicna, nisam uopste ni pomisljao da mogu da rasklopim magnastat prekidac, zapravo radi na jednostavnom principu, bitno da je reseno, hvala svima!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Alati”