Kineska lemna stanica sa STM32 kontrolerom

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 319
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Kineska lemna stanica sa STM32 kontrolerom

Post napisao branimir » 16 Nov 2017, 12:19

Evo jedne dobre kineske lemne stanice koja koristi hakko t12 vrhove i cena kita je oko 50 evra i treba samo da se sastavi.
Kućište je plastično (ima i sa aluminijumskim i nešto je skuplje).Slikano mobilnim pa se izvinjavam na kvalitetu slike i fotografskom umeću.
kit.jpg
Da bi poboljšao hladjenje elektronike u dnu prednjeg dela sam sa jedne i druge strane izbušio par rupa a na zadnjem delu kućišta sam postavio ventilator od 5V koji se napaja preko regulatora od 5V iz 24V napajanja.Minus pol napajanja je vezan na uzemljenje.Kućište i maska su ofarbane u hakko boje da je u skladu sa ručkom.Ugrađen sa desne strane prekidač za paljenje.
l1.jpg
Naknadno sam poručio ručku 9501, kabal. odgovarajuće termistore i vibro senzor ili rele a uz kit je stigao rezervni utikač.
l6.jpg
Zadnja izmena: branimir, dana 17 Nov 2017, 07:47, ukupno menjano 3 puta.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 319
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Kineska lemna stanica sa STM32 kontrolerom

Post napisao branimir » 16 Nov 2017, 12:27

Postolje je napravljeno za dve ručke, sa držačima za tinol, sunđer i žicu
l2.jpg
i uz lemilicu Hakko944 (naziv nema veze ni sa jednom lemilicom ali lepo izgleda)
l11.jpg
izgleda ovako
l3.jpg
Zadnja izmena: branimir, dana 16 Nov 2017, 13:05, ukupno menjano 1 put.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 319
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Kineska lemna stanica sa STM32 kontrolerom

Post napisao branimir » 16 Nov 2017, 12:49

Sve sam to postepeno nabavljao(od raznih dobavljača na aliexpresu) tako da je to trajalo par mesci i na kraju je stigao termometar da bi se mogla izvršiti kalibracija lemilice.
l7.jpg
Termometar je upoređen sa dva različita instrumenta koji mere temperaturu te su odstupanja stepen dva tako da se sa njim mogla odraditi kalibracija koja zahteva do sat vremena jer treba više puta hladiti senzor i podešavati podešenu temperaturu na kontroleru sa očitavanjem sa termometra koje se radi na 350 stepeni.Na kraju je razlika 3 stepena (dojadilo pa se ostavilo za neki drugi put, ali to nije ni bitno) a na početku je bilo 60 stepeni (na kontroleru 350 na termometru 287).Kako se na ručki 9501 u toku rada mogu menjati vrhovi u tu svrhu sam od jeftinih sečica koje su odradile svoje napravio klešta za izmenu vrha, druga šira su za odvrtanje i skidanje kod Gordaka.
l8.jpg
Sve u svemu lmilica za nekih 50 evra sa dodatnom ručkom opravdava ulaganje, brzo postiže temperaturu, dobro održava temperaturu tako da za tu sumu pruža mnogo više.Vrhovi su oko 3 evra, treba da stignu još neki jer se naručuju samo oni koji nam trebaju.Ne koristi se često kao ni dobra stara Ersa analog60, najviše se haba Gordak 952A. Nadam se da će nekom pomoći.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Alati”