DER EE DE5000

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

DER EE DE5000

Post napisao branimir » 05 Feb 2022, 19:41

LCR metar je instrument koji bi dobrodošao svakom elektroničaru koji ima zahtev za preciznim merenjem, ovo je jedan od njih.
DE5000 juče stigao iz Japana, naručeno preko nemačkog ibeja 8-smog januara, plaćeno 80 evra (besplatno slanje) , porez i carina me izašlo 25 evra tako da je ukupna suma 105 evra i to samo instrument bez kablova koje ću sam praviti jer jer mi to ne predstavlja problem.Uz instrument stigla i 9V baterija.
Za ovaj instrument sam čuo pre nekih 6 godina od jednog Zorana iz Ćuprije koji je bio oduševljen njim.Meni se odnedavno ukazala potreba za instrumentom koji dobro meri induktivnost, izmđu ostaog, tako da je odluka pala na ovaj instrumnt, u igri je bio CEM9935 koji kod nas košta 18.000,00 dinara (ima isti čipset).
Iz Kine su stigli Kelvin kablovi, sin štampa kutije za adapter, čekam da mi stigne iz Kine i mesingani lim 0,3mm za kontakte koji se leme na dvostrani vitroplast.Očekujem i SMD pincetu koju ću prilagoditi instrumentu za kelvin režim.
Nešto o instrumentu:
DER EE DE5000 (Cyrustek ЕS51919/ЕS51920 čipset) je LCR merač visoke preciznosti sa dvostrukim displejom. Sve što treba instrument da radi fabrički je zapisano u ta dva čipa.
Može da meri induktivnost/kapacitivnost/otpor sa sekundarnim parametrima uključujući faktor disipacije (D), faktor kvaliteta (Q), fazni ugao (θ), ekvivalentni serijski/ paralelni otpor (ESR ili Rp).
Iima potpuno automatski rad za merenje AC impedanse i DC otpora.
Korisnik može da meri L/C/R komponente direktno u „AUTO-LCR“ pametnom režimu bez biranja funkcijskog tastera. Komponente se mogu meriti u serijskom ili paralelnom režimu automatski.
Mogu se izabrati željene frekvencije testiranja od 100Hz/120Hz/1kHz/10kHz/100kHz.
Režim „SORTIRANjE“ može pomoći da se brzo sortira gomila komponenti.
Meri u pravom 4-žičnom Kelvin modu.
de-5000.jpg
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: DER EE DE5000

Post napisao alexa_pg » 05 Feb 2022, 20:56

Nisam imao prilike da radim sa ovim instrumentom ali sam čuo od kolege koji ga ima da je izuzetno dobar instrumenat.
Neka je srećna trgovina i da te zdravo služi.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: DER EE DE5000

Post napisao branimir » 05 Feb 2022, 22:46

Hvala na lepim željama.Dok sam čekao da stigne uzeo sam da prevodim njegovo uputstvo da bi se tako upoznao sa njim i njegovim mogućnostima.Ne sumnjam da su tajvanci to dobro napravili a naročito proizvođač čipseta koji je izmežu ostalog pravio procesor za UT61E, GDM 461 instrumente.Prilažem i prevedeno uputstvo na dva pisma, neka se nađe.
DE_5000_iSRB.pdf
(2.1 MiB) Preuzeto 42 puta.
DE_5000_iSRBL.pdf
(2.11 MiB) Preuzeto 42 puta.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3046
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: DER EE DE5000

Post napisao KASA1 » 06 Feb 2022, 13:14

Svaka čast za prijevod,... nadam se da će i prvi dojmovi sletjet ovdje kad ga pustiš u pogon.
Nek te lijepo služi.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Odgovori

Natrag na “Alati”