Yamaha programmable mixer 01 - blokira *RESENO*

problemi i kvarovi na audio i Hi-Fi kućnim aparatima

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Yamaha programmable mixer 01 - blokira *RESENO*

Post napisao stojkePN » 16 Apr 2010, 00:26

U pitanju je digitalna suva (bez pojacala) mikseta Yamaha programmable mixer 01. Problem nastaje da mikseta u toku svirke blokira posle 10-15min. Problem se javlja SAMO ako misketa ima dodir sa uzemljenjem ili preko kabla sa kojeg se napaja mikseta ili ako se neki uredjaj ukljuci u nju a on ima uzemljenje.

Ako se ceo orkestar nakaci na jedan kabal koji nema uzemljenje sve radi besprekorno. Cim se neki uredjaj ukljuci u steker gde ima uzmeljenje mikseta blokira :oklagija

Probao sam kod kuce da ukljucim miksetu i ona radi ali kad dovedem na ulaz komp. ona odmah upikuje kanale na maksimum i blokira. Ukljucim klavijaturu koja nema uzemljenje sve radi ok. Ima li neko ideju sta moze da bude problem. :?: :shock:
Zadnja izmena: stojkePN, dana 17 Apr 2010, 02:33, ukupno menjano 1 put.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao toce » 16 Apr 2010, 00:42

Jesi li proverio blokove koji su na najizmenicnoj naponu ?
TOCE

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao stojkePN » 16 Apr 2010, 00:55

Nisam proveravao nista osim hladnih lemova. Mislis na blokove u primaru ili sekundaru mreznog trafoa :?:
Prilog
Picture-1024.jpg
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao vlatkocopa » 16 Apr 2010, 14:46

U primaru...Imao sam slican slucaj na pojacalu(namotaj od torusnog trafoa zagrebao na masu od aparata)
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao stojkePN » 16 Apr 2010, 16:23

Hvala vam na savetima. Provericu.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao stojkePN » 16 Apr 2010, 18:50

Pregledao sam trafo, merio svaki izvod prema uzmeljenju ali sve je ok. Blokove na plocici u primaru trafoa sam premerio i oni su ok. Ima li neko predlog sta dalje :-( Da li da menjam blokove bez obzira na ispravnost koju pokazuju na istrumentu.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao vlatkocopa » 16 Apr 2010, 20:48

Otkaci blokove(da rascistimo dali je do njih,posto i tako su filterski) Ona filterska zavojnica mislim da je na slici zalivena u plastici,jer ide samo kao filter na fazu i nulu ili ima jos neku vezu sa uzemljenjem?Kako je vezana masa od ulaza na glavnu plocu,jer su pinovi direktno lemjeni na plocu,pa od pertinaksa uzimaju masu ili su oziceni i spojeni u jednu tacku?E sad sam video da imas konektor za 220V sto ide na primar od trafo,otkaci od ploce i dovedi mu direktno 220V,da se ne bi zezao sa blokovima i zavojnicom...
:pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao stojkePN » 17 Apr 2010, 02:32

Zamenio sam blokove u primaru trafoa i ako su na instrumentu pokazivali dobre vrednosti. Pregledao i skalperom ocistio prostore izmedju lemova na ploci napajanja i oprao je alkoholom i cetkicom za zube. Spakovao upalio i radi na stolu. Evo sad mi javljaju iz kafane da je sve uredu celo vece i da nepravi nikakve probleme... mada trebao sam ja da podjem u kafanu da se uverim u to :fanzo:

Stavljam za sada reseno pa ako dodje do neke promene javicu :lala:

Hvala kolegama na nesebicnoj pomoci :pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira

Post napisao stojkePN » 17 Apr 2010, 02:42

Da ne ostanem duzan za odgovor :kolege:
vlatkocopa je napisao:Ona filterska zavojnica mislim da je na slici zalivena u plastici,jer ide samo kao filter na fazu i nulu ili ima jos neku vezu sa uzemljenjem?
Filterska zavojnica je zalivena u plastici i vezana je samo na F i 0 nije na uzmeljenje. Znaci direktno sa kabla 220v na nju pa ide dalje na prekidac.

Sa uzemljenja ide kroz 2 blok kondezatora redno vezana 4.7nF pa na F jedan blok 2.2nF i na 0 jedan blok 2.2nF.
vlatkocopa je napisao:Kako je vezana masa od ulaza na glavnu plocu,jer su pinovi direktno lemjeni na plocu,pa od pertinaksa uzimaju masu ili su oziceni i spojeni u jednu tacku?
:pivopije:
Sa trafoa izlaze vise napona. Na ploci napajanja ima 4 greca. Samo jedan grec tj. njegov minus (-) ima direktnu vezu sa uzemljenjem i hladnjakom. Ostale mase (-) sa drugih grecova je svaka za sebe i nisu u spoju sa ovim sto je na uzemljenju.

:pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
toce
gx
gx
Postovi: 2262
Pridružen: 25 Apr 2007, 22:41
Location: Makedonija

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira *RESENO*

Post napisao toce » 17 Apr 2010, 14:13

:tooo: Majstore :pivopije:
TOCE

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira *RESENO*

Post napisao vlatkocopa » 18 Apr 2010, 20:00

:tooo: :pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Yamaha programmable mixer 01 - blokira *RESENO*

Post napisao stojkePN » 21 Jun 2010, 20:31

Mikseta je posle 2-3 nedelje ponovo stala i odnesena je u ovlascen servis. Posle 2-3 nedelje je popravljena uz veliku muku sto i ne sumljam jer je kvar banalan i krajnje glup ali je trebalo vremena. U servisu su menjali komponentu po komponentu jer su imali i ustanovili da je problem u trafou. Lim trafoa je zakacio tamo gde ne treba i pravio problem. Nista nije menjano samo je lim vracen na svoje mesto. Cena popravke je sitnica 100evra + put 2 odlaska :roll:

Smesno mi je bio kad je serviser pricao da mikseta pod uglom od 90˚ radi sasvim normalno i do ugla od 45˚ a cim 1cm krenes da spustas miksetu na dole ona blokira lolzi kaze mi vratimo pod 45˚ ona proradi :lala:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje AUDIO Tehnike”