genius 5.1 pucketanje u zvucnicima

problemi i kvarovi na audio i Hi-Fi kućnim aparatima

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
aleksovs
gx
gx
Postovi: 23
Pridružen: 04 Okt 2012, 23:18
Location: pirot

genius 5.1 pucketanje u zvucnicima

Post napisao aleksovs » 30 Nov 2014, 10:51

Pozdrav drustvo. Imam mali problem sa genius 5.1 SW zvucnicima, tj sa samim wooferom odnosno pojacalom. Uspesno sam popravio bar 50-ak al sad imam misteriju u vezi licno mog geniusa. Naime Uredjaj je u potpunosti ispravan, sve radi sve funkcionise kako treba al desava se pretezno nocu da pocne sam od sebe da bruji i pucketa kao da neko prstom dodiruje stereo bananicu. Nekad to potraje sekundu nekad 5. Nekad 10 puta nocu a nekaj jednom. Evo 3 puta za mesec dana ga otvram i sve sto nadjem je da su se zapalili i istopili keramicki kondenzatori 100n (obelezeni sa 104) vezani paralelno da diodama u grecu. Naj interesantnije od svega je to sto se to desava i kad nema ukljucen ni jedan ulaz, kad je samo woofer ukljucen u struju, i desava se da se pucketanje cuje i kad je uredjaj iskljucen na tasteru od ispred. Kablove sam sve proverio nije do njih, Prelemio sam bukvalno sve unutra i opet. Jel neko imao slican problem. U uticnici u zidu se utikac dobro drzi, nije labav. Dal postoji mogucnost da je negde u kuci nesto labavo ili u nekoj razvodnoj kutiji pa da zbog toga puknu i keramicki kondenzaroti? PS prva 2 pita sam stavio nove kondenzatore, a posle sam skinuo sa takve rashodovane ploce i jutros otvorem sprzeni i oni. Naponi su u redu +-30 i +-15. Da je nesto sa naponom i elkosi bi pukli.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5389
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: genius 5.1 pucketanje u zvucnicima

Post napisao alexa_pg » 30 Nov 2014, 15:28

...Evo 3 puta za mesec dana ga otvram i sve sto nadjem je da su se zapalili i istopili keramicki kondenzatori...
Ovo je nesto osbiljno i nije za igru.
S obzirom da ti se isti kvar desava tri puta, ubijedjen sam da nesto sa strujom nije u redu u kuci.
Probaj prikljuciti uredjaj na neku drugu uticnicu (fazu) a u medjuvremenu trazi kvar u kuci. Najcesce je na razvodnoj tabli.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

aleksovs
gx
gx
Postovi: 23
Pridružen: 04 Okt 2012, 23:18
Location: pirot

Re: genius 5.1 pucketanje u zvucnicima

Post napisao aleksovs » 30 Nov 2014, 16:21

U toj sobi imam samo jedan steker. ,,Arhitekta" je bio bas pametan u to vreme. ince u kuci imam trofaznu. Nisam primetio da se nesto cudno desava na rugim uredjajima, samo na tom pojacalu. Na tu uticnicu mi je produzni kabal pa je na njekm i kompjuter prikljucen. Na nemu neka nikakva promena bar za sada, al moracu kreniti po kuci il da sacekam da se nesto desi pa da vidim u cemu je problem

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: genius 5.1 pucketanje u zvucnicima

Post napisao Kobac » 01 Dec 2014, 08:04

Moze biti da probija trafo, ako imas neki slican probaj da ga zamenis.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: genius 5.1 pucketanje u zvucnicima

Post napisao nike » 01 Dec 2014, 21:21

Meni su ovako govorili neki:
Uzemljenje (vezanje na šasiju u zvijezda obliku) je uvijek glavni problem ako nešto bruji tj. pucketa i sl. kod pojačala!
Sve što ima veze sa tim (uzemljenjem), može biti uzrok.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje AUDIO Tehnike”