Yamaha RXV595 gasi se

problemi i kvarovi na audio i Hi-Fi kućnim aparatima

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
g3ar
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 25 Avg 2017, 16:19
Location: Osijek
Specialty: computers

Yamaha RXV595 gasi se

Post napisao g3ar » 25 Feb 2018, 12:42

AUDIO
FIRMA: (Yamaha)
MODEL: (RXV595)

********************************************
SIMPTOMI:
Ugasi se odmah nakon cim se upali.

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Ako ga pokrenem u service mode dobijem ovo : DVD/LD MAIN BYPAS i ovo DVD/LD DC 18%

Mjereni naponi na svim regulatorima i cine se ok. Zanimljivo: ako se impedancija podesi na 8ohm pojacalo se ugasi odmah. Radi samo na kanalu A na 4ohm. Ako se prikljuci jos koji izlaz ugasi se odmah. Ako se glasnoca poveca preko 60% ugasi se i kanal A.

Inace pojacalo je kod kolege koji ga pokusava osposobiti, on je napravio temu u vezi njega ovdje

Kod: Označi sve

https://www.badcaps.net/forum/showthread.php?p=800804
dok ja pokusavam dobiti neku informaciju gdje ga usmjeriti u daljnjem popravku..

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5414
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Yamaha RXV595 gasi se

Post napisao alexa_pg » 25 Feb 2018, 13:32

Na osnovu napisanog, rekao bih da nešto nije u redu sa stepenom za napajanje. Ako ti prikačiš oba izlaza ili pojačaš malo više, ispravljač nema dovoljnu snagu i gasi se (pretpostavka)
Pretpostavljam da si napone mjerio bez opterećenja pa je rezultat mjerenja OK. Opteretio bih nekim vještačkim opterećenjem sve napone i na taj način provjerio stepen za napajanje.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: Yamaha RXV595 gasi se

Post napisao SaleSk » 23 Jul 2018, 09:31

Ja sam imao slican problem i problem su bili blok kondenzatori u napajanju, i to na onu malu plocicu. Dva komada zamenjeni i pojacalo je nastavilo da radi kako treba.
Mozda je tema odavno postavljena, ali vidim da ne pise da se bilo sta desilo, pa ako je jos uvek aktuelni kvar, onda nije lose da se to pojacalo sredi. Greota da stoji :D
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje AUDIO Tehnike”