Foto Aparat PRACTICA DCZ6.8 - Ispao, potreban savet 

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Lunanai

Foto Aparat PRACTICA DCZ6.8 - Ispao, potreban savet  * REŠENO *

Post napisao Lunanai » 28 Apr 2009, 23:54

I tako meni danas ispadne moj aparat :(
I to ni manje ni vise nego na objektiv,i to dok je bio skroz izvucen.
Tako da se malcice iskrivio jedan deo te sada nece da se uvuce,a kada pokusam da upalim aparat nekoliko puta pisti i onda se ugasi.

Molim vas recite mi da mu ima pomoci :(
Koliko bi to kostalo i ima li sanse uopte da se popravi ili eventualno zameni objektiv?

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 541
Pridružen: 27 Jun 2007, 06:23
Lokacija: NOVI SAD

Re: Aparat PRACTICA DCZ 6.8-ispao,potreban savet

Post napisao vlajkosdb » 29 Apr 2009, 02:01

Zavisi koliko se nabio prvi prsten,u principu treba rastaviti ceo aparat i posebno servisirati objektiv.To je ako nemas iskustva i alata malo slozeniji zhvat,No pokusaj osecajno da uhvatis prvi prten u povuces ga napolje,suprotno od strane gde je iskrivljen,mozda nije mnogo nabijen,pa se vrati.Inace u suprotnom,ako nisi siguran u sebe ,odnesi u servis.

Avatar
axiom508
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 26 Jul 2009, 23:26
Location: Ulcinj
Warranty service: LG
Contact person: Sasa

Re: Foto Aparat PRACTICA DCZ6.8 - Ispao, potreban savet

Post napisao axiom508 » 29 Jul 2009, 02:55

90% faparata sam resio nasilnim izvlacenjem objektiva, a onih 10% je posao, uglavnom poispadaju klinovi koji klize po kanalima i seraku objektiv gore dole ili pukne neki zubac u reduktoru kod motora. Kad imas prakse, ja npr radim to vec 3-4 godine ima da crknes dok ga rastavis, sastavljanje necu ni spominjati, pazi se da te ne opajdari elko od blica, ima da sijas ko sijalica. Jos gore da nepremostis necim elko na plocu, tada ga baci u djubre, tu vise neznam ko moze da pomogne. Meni jedno servisiranje traje oko 2 sata, pre je bilo od 4 pa na dalje. Vjeruj da ti je flomaster najbolji prijatelj kad otvaras objektiv. Toplo ti preporucujem da ga poneses negde na servis ako nisi to vec radio.

Pozdrav SASA

Odgovori

Natrag na “Servisiranje Digitalnih Kamera Fotoaparata”