Panasonic DMCFX07 Otvorena blenda

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Panasonic DMCFX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 20 svi 2011, 02:35

Sad mozda je da kazem glupo otvoriti temu za pitanje, jer ja sam ne mogu da resim problem, ali onaj ko zna moze da mi otkloni dilemu!

Imam Panasonik DMC-FXO7!

Okupao se u ves masini jos pre 2 godine i jace...Bio je u jakni pa se malo i spasio da kazem uslovno!

Ja napunio bateriju tada-kada se osusio, i ajd juce i kakvo je stanje, isto!

U mraku radi odlicno, danju samo belo i roletnice, to bi trebalo da je otvorena blenda i da je flet kabal, normalno to kazem to je pretpostavka! E sad, ajd neka je to, pitanje je:

Da li se isplati da se ulaze u ovaj foto aparat :?: , jer je sigurno zamena fleta skupa. Na Fudji A330 kostala me je 3000 dinara jos pre godinu dana i vise...pride nije bio moj aparat, al se kod mene zadesio kvar jbga...

Preko 2000 mi se ipak ne isplati da ulazem, jer otkud znam sta je mozda voda nagrizla i prasak unutra.
Ovako je sve vrh, i baterija, i monitor, i otvara fokus, ma sve, ali ta otvorena blenda ne da ... koristim ga samo u stanu u mraku...ako treba postavicu koju sliku u mraku i danju....

Da li ja sam mogu da kupimflet kabal i sam ga zamenim, mada mi se čini da je to komlikovano za mene...

Takodje, Vi koji se razumete sigurno znate sta sve moze da crkne unutra jer ga je voda sa praskom prala...ali cudno da i dalje sve dobro radi od elektronike hm...

Nemam nijedan sada foto-aparat i bas mi je krivo za ovaj, spolja je mazen, pazen, opran :yeah: , stvarno nijednu ogrebotinu nema, al se bio verovatno naljutio na mene pa prosao kroz dzep jakne, nije primecen i ostade tada u weš mašini :-(

Ko moze neka me posavetuje...hvala!

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 24 svi 2011, 18:26

Imal neko da zna nesto, inace sto je cudno, ali dobro, aparat vec dve godine ovako radi, ne smeta mu nista, i baterija drzi, ja okinem kuci u mraku kada su slike OK, po 165 fotografija, koliko stanu u SD, i nista reset, pa opet i sve radi, pa reko daj da ga popravim kad se vec dve godine JUNACKI drzi sve!

Ma sve i ekren OK, i sve funkcije OK, myoda je samo FLET, nego jebiga nisam iz BG inace bi video servis odavno, jer znate neki servis dobar u BG ?

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Damiru » 24 svi 2011, 20:34

Dobar servis u BG... Pitajte Google, na primer.
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 30 svi 2011, 00:56

Damiru je napisao:Dobar servis u BG... Pitajte Google, na primer.

Hocu :!:

Avatar
krllebg
___
___
Postovi: 1719
Pridružen: 27 Avg 2006, 19:45
Location: Beograd
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao krllebg » 30 svi 2011, 12:51

Foto Pticica ?
Koliko ces ulagati u njega,zavisi samo od tebe.Panasonic nije cak ni bridge kategorija,tako da tu nema mnogo kalkulacija.Ako si zadovoljan sa njim - vredi.
Drugo,mislim da prasak nije stetio samo flet kabal,vec kompletnu stampu,konektroe i sl.Trebalo bi to sve detaljno i strucno oprati.A to moze samo u nekom servisu ... Googlaj,Panasonic foto service - pa odluci gde ces ga nositi.
... Here lies a man whom is little known !!!

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 02 Jun 2011, 01:43

Hocu, al ajd da kazem pa se tesim, a time sto radi elektronika sva bez greska vec godinu i vise, dakle samo ta blenda otovoren!

Vise sam nego zadovoljan, ovaj aparat je dosta kvalitetan po meni za tu klasu, pozadi ima i dosta veliki monitor u odnosu na iste drugih proizvodjaca, a to nije mala stvar-bar to!

Do 3500 cu dati, preko JOK! Sad ne znam zasto su skupe toliko opravke...

Jeste treba sve oprati, ali cim radi dobro je, mozda ga ta voda nije toliko upropastila da je unutra oksidisao i korozirao, jednostavno osushilo se i to je to, nije ponovo izlagan vlagi, al videcemo...

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 19 Apr 2012, 21:12

Ljudi,fotoaparat su mi odbijali unapred mnogi serviseri. Kao, ma baci ti to sta ima to i da otvaramo, nema nista od njega, nemoj da ga donosis! Ali jedan je pristao, i to onaj serviser, za koga nikada do sada nisam cuo nestom lose, vec naprotiv. Otvorio, ocistio, i jos rekao, ne treba nista da platis, nista nisam menjao. rekao je, mozda je preziveo, jer je made in japan, pa kaze mozda, ali mozda to ima neki uticaj.

Nakon toga fotkao sam mnogo, i da kucnem u drvo, radi i dan danas. Ako mogu da kazem koji je servis, Vi javite, jer nisam procitao sva pravila foruma sorry

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao alexa_pg » 19 Apr 2012, 22:48

...Otvorio, ocistio, i jos rekao, ne treba nista da platis,...
Lijepo od tebe sto pohvalno pises o nasem kolegi.
Jesi li se i ti pokazao kao prava musterija i castio majstora za ulozeni trud da i on o tebi prica pohvalno.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao stojkePN » 19 Apr 2012, 23:49

Dobar je taj kolega daj da ga kontaktiramo da nam odradjuje posao kad je povoljan sa cenom :lala: :pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
krllebg
___
___
Postovi: 1719
Pridružen: 27 Avg 2006, 19:45
Location: Beograd
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao krllebg » 21 Apr 2012, 12:43

Reci nam ,zasto da ne.Takvog coveka i majstora treba i vredi reklamirati !
... Here lies a man whom is little known !!!

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 30 svi 2012, 02:46

Sevis je Pixel plus, Mihizova 22/5, Beograd, Stari grad.

Direktan telefon - dobijate Dejana koji je serviser, pa Vam se mozda ne javi, Dejan Lazarevic , 063/ 8319299., ali Vam se javi Ana na fiksnom koja ce Vam sve lepo pojasniti. Broj telefona: +381-11-3392-844


Covek je max korektan, niko nista lose o njemu nije rekao. Trazio i po forumima i td.

Evo ima ovde utisaka na ovom linku, nekom su cak i besplatno sensor menjali. Ma nije bitan novac, kvar tjpopravka mora da se plati OK. Ali je bitan odnos covek/covek. Dakle sta kazu to urade i tacka, a nece da zavlace! Legendarni i jedinstvaen servis.

SVAKA CAST!

http://www.yellowpages.rs/sr/pixel-plus ... 0483/firma

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: PanasonicDMC-FX07 Otvorena blenda

Post napisao Stolle » 30 svi 2012, 10:45

Da, dobri su. On i još jedan njegov kolega, koliko znam, su otišli iz BG elektronika i otvorili ovu firmu. Zatim, BG elektronik više nije bio ovlašćeni servis za Canon i to sad oni rade i to dobro.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Obod
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 11 svi 2011, 02:11
Location: BGD
Specialty: computers

Re: Panasonic DMCFX07 Otvorena blenda

Post napisao Obod » 01 Jun 2012, 04:38

Tako je, tako je iz BG elektronika. pa su napravili svoj servis. Stvarno ubijaju !!!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Digitalnih Kamera Fotoaparata”