grundig cuc2031 i slika koja dise

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
katicbranko
___
___
Postovi: 215
Pridružen: 03 Okt 2006, 22:07
Lokacija: Sabac

Post napisao katicbranko » 06 Apr 2007, 00:27

Hvala vam svima na svesrdnoj pomoci!Mozda ovaj tv necu popraviti zato sto vise nemam zivaca ali sam srecan sto ste se odazvali u ovolikom broju,prosto da ovaj problem podelite samnom! Deset godina se guzim sa kojekakvim krsevima i prosto sam mislio da cu posle toliko vremena sve lagano resavati ali istina je potpuno drugacija.Jedna noc jedan problem druga noc isti problem treca noc novi problem i tako lagano iz dana u dan iz noci u noc dani prolaze godine klize!Smatras se majstorcinom a ustvari si budala koja resava neresivo dok drugi normalni ljudi problematicne aparate prosto vrate i mirno i spokojno spavaju kada je spavanju vreme! POZDRAV SVIMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Post napisao filka » 06 Apr 2007, 12:42

Alo majstore nemoj tako da padas duhom,bas ti veliki majstori se trude da svaki problematicni kvar poprave bas zbok toga da se drugi kanili tog aparata.Ja naprimer uzimam svaki za*eban defekt u servis da sebi dokazem koliki sam majstor a najvise zbok toga da su se 2,3 kolega otkazala a i da znas kod tih aparata naplata je najveca a uvek ispade neka sprdancija koja mozes da sredis za tili cas,zato samo NAPRED i ne daj da ti aparati beze od servis zato sto si se iznervirao trgni ga nastrana nekoliko dana i onda opet resices ga sigurno.pozdrav....
-će izginemo ki Mančester

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 06 Apr 2007, 13:28

jedan od najvecih faktora ako mogu tako da kazem je pored iskustva, pomoci kolega, sema i ostalog , .... i gomila rahoda koja je mozda i najveca pomoc. !!!

tako da drage kolege ne bezite od toga da platite neki dinar za te "kupus" televizore koje vise ni baba vanga ne moze da zakrpi.....

evo moj primer od juce:

grundig cuc 2410 nema tona , greska do ZF ili ti MF tona , neispravan TBA130, cena paklena i nema ga nigde.

u rashodu imam dosta toga od grundze (a sigurno i TBA130) ali ne mogu da nadjem. Ubadam drugi modul od ko zna kog CUC-a (i to stereo umesto mono) i ton radi perfektno.

i eto od samo tog rashodovanog modula , ugradnjom istog pokrivam vise nego sto sam dao za rahod nekada....


znaci sta.......sami zakljucite ......
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Post napisao buzdumra » 06 Apr 2007, 13:44

eee pa i sad ostanem par dana resavajuci problem, ali nekad ni slucajno mu nedas da ode ostajo sam zanjim i dan i noc pregledo sve po par puta merijo toliko da su svi lemovi izgrebani od pipalica koje sam naravno pre prelemijo i obicno po pravilu je neka glupost da ti kasnije dodje da se smijes nesto sto je izmjesteno iz tog stepena i sl... sa vremenom sve ide lakse..i kvarove prosto zanjusis nemoras ni da meris mada nikad nisi ni otvorijo takav tv resavas ga bez po muke.. ali opet se upecas na glupost ponekad..
-o ovome ti mogu reci stariji od mene dosta vise...
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
srleboj
gx
gx
Postovi: 1081
Pridružen: 28 Sep 2006, 12:35
Location: ZARKOVO-Beograd
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv
Lokacija: ZARKOVO

Post napisao srleboj » 07 Apr 2007, 15:13

dva puta sam imao da mi je slika disala zbog ekrana ........
cisto da se zna
Срђан

dino27
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 02 Apr 2007, 10:59

mozda je ovo problem

Post napisao dino27 » 16 Apr 2007, 11:46

Imao sam slicna iskustva sa grundigovim televizorima kod kojih slika dise i 90% su bili otpori 0.56(zavisno od velicine tv-a) budu u paraleli sluze za spregu u mrezi.Ako ne stavis pravu vrijednost opet problem
DINO

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”