Samsung-zelena boja -Ekran 

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Samsung-zelena boja -Ekran  * REŠENO *

Post napisao baracuda » 09 svi 2018, 20:13

CRT TV - Samsung
FIRMA: Samsung
MODEL:Samsung CW29Z404NTXXEC-
CHASSIS: ks7c

***************************************
SIMPTOMI:
sarene boje na ekranu i preovladjuje zelena boja

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Zamenjen PTC 4,5 oma i slika dobila normalan raster bez sumaglice i fleka,ali i dalje zelena boja preovladava.Na meniju se jasnije vidi da je zelena jaka.


Tv sam dobio kao donor delova ali posto je "novijeg" datuma mislio sam da ima nesto od njega.Pretpostavljam da je PTC otkazao prvo,ali za zelenu nisam siguran.Merenjem napona na pinovima TDA6107 ulazi 2.4-3.6-2.4 V (1,2,3)izlazi 128-72-128 V(7,8,9),gde su 3.6 V i 70 V zelena boja.Ove vrednosti su sa skinutom CRT plocicom 2.4-3.6-2.4V a izlazi 55-55-55 V respektivno BGR.Da li je zelena zalepila i ima li sanse da se odlepi ili kanta(pod pretpostavkom da je ekran).Regenerator nemam,svaki savet dobrodosao pod uslovom da mi je dijagnostika ispravna...Sem PTC koji je i ranije bio zamenjen,nista drugo nije radjeno na ploci do mene.Na plocici nista nije neispravno-sve diode, otpori su kao sto treba da budu tako da mislim da ona nije problem...
Zadnja izmena: baracuda, dana 10 svi 2018, 21:29, ukupno menjano 1 put.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Samsung-zelena boja

Post napisao vlada69 » 09 svi 2018, 21:55

Ne ispravan ekran. Možeš da probaš da ti neko odradi regeneraciju ekrana.

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Samsung-zelena boja

Post napisao spagagz » 09 svi 2018, 22:27

Ma ne isplati se,ne drzi to ni mjesec dana.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Samsung-zelena boja

Post napisao alexa_pg » 09 svi 2018, 22:50

Nema šta više da se doda. Sve je rečeno.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Samsung-zelena boja

Post napisao baracuda » 10 svi 2018, 09:51

Samo jedno objasnjenje ako moze da budem siguran i da meni bude jasno,zasto je ulaz zelene boje veliki kada je otkacena plocica sa ekrana-nisu svi 2.4V?Drugo pitanje bi bilo kada se ukljuci prvih par sekundi slika biva normalna a posle recimo 5s probije zelena?Tv nije dugo radio pa da slucajno nije pobrljavio u servis podesavanjima?

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3007
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Samsung-zelena boja

Post napisao KASA1 » 10 svi 2018, 21:27

Uđi u SM i u podmenu-u Video Adjust 1 pogledaj na kojim su vrijednostima R, G i B cutoff opcije.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Samsung-zelena boja-Ekran

Post napisao baracuda » 10 svi 2018, 21:28

Da odgovorim sam sebi i zatvori temu.U servisnim podesavanjima neko pre mene(mislio sam da sam jedini),je prepodesio vrednosti svih boja koje odstupaju od fabrickih od kojih je zelena najvise odstupala(zato i 3,6V) i kada se RGB vrednosti podese na za par brojeva iznad fabrickih - podesavanje emisije topova,zelena boja ide sama u maksimum.Smanjivanjem osvetljaja gubi se zelena boja ali je tamniji ekran.Da i ja potvrdim -EKRAN.Zavrsena prica.Za kasa1 vrednsoti su bile preko 140-170(fabricki 127),a na RGB vrednostima koje su bile oko 50 merenje isijavanja za zeleni top je bilo od 8-13 ,plavi od 25-32,jedino je crvena uspevala da dohvati vrednosti blizu 50.Osvetljaj 99.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3007
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Samsung-zelena boja -Ekran

Post napisao KASA1 » 10 svi 2018, 21:51

Pogledaj još što je sa UG2, probaj ga podesiti (podmenu G2 Adjust) pa potom ponovo RGB cut off na referentne vrijednosti.
(UG2 je na odgovarajućem nivou kada vrijednosti IBRM, WDRV, CDL, COL promijene boju iz crvene u zelenu). Ako ne dobiješ nikakav pomak onda je doista za otpis.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Samsung-zelena boja -Ekran

Post napisao baracuda » 11 svi 2018, 11:15

To sam juce pre vaseg posta i uradio i uspeo da u okviru 175-180 za IDRM regulisanjem sa trafoa dobijem da pozeleni.Ostalo mi je samo pojedinacne vrednosti boja uz crno belu podlogu kao pozadinu.Verujem da ce moci na vrsti slike "po izboru" da se povecanjem kontrasta i osvetljaja dovede makar u tom modu da moze da da pristojnu sliku.Uostalom sluzice ili kao donor ili kao tv.Kako god.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Samsung-zelena boja -Ekran

Post napisao Stolle » 11 svi 2018, 12:25

Opet, da probaš sa regeneracijom, pa koliko traje, toliko. Iovako i ionako, gotov je.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Samsung-zelena boja -Ekran

Post napisao baracuda » 12 svi 2018, 21:20

Mislim da je ovde sve receno ali da bih zadovoljio znatizelju i da malo i naucim,zbog cega se u SM na G2 adjust kada se pomera granica za boje u ovom slucaju (kod mene je po defaultu RGB svaki 50) kada se pomera sve na 51,52 itd odnosno povecava, R ide na 50,G ne moze da se zaustavi i ide do kraja 255,B skace odmah na 67 i stane,u sledecem koraku,G podesavanje u startu krece bez zaustavljanja do max.Zar ne bi trebalo svi da idu 51,52 itd po jedan napred a da se linije cut-off boja povecavaju po malo srazmerno broju 50.Nemam jos jedan ovakav da bih video ponasanje na ispravnom tv-u,a signal zelene boje krece od INF+ sa procesora(ne znam koji pin sada).Zbog ovoga je nekontrolisano podesavanje zelene boje cak i kada se ostale boje podese,a cak i kada se linija cut-off za zelenu stavi na minimum recimo 30.Znaci pitanje je zbog cega G boja na donjem tabu ide do kraja stalno-sta uzrokuje takvo ponasanje?

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”