Home Theatre Panasonic SC-HT535, error F61

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
tv312jf
_
_
Contact person: Djoko
Specialty: satellite

Home Theatre Panasonic SC-HT535, error F61

Post napisao tv312jf » 12 Apr 2009, 15:54

Vlasnik sam navedenog modela i u zadnje vreme mi izbacuje na displeju "F61", nakon toga se player ugasi i ode na stand-by. Nemoguce je ukluciti ga ukoliko ne sacekam 30-tak ili vise sekundi. Nakon toga produzuje sa radom. Uputstvo kaze da je problem u povezivanju zvucnika, medjutim proverio sam ih nekoliko puta. nema nista sumnjivo. Ako ovo ne resi problem uputstvo kaze da je problem POWER SUPPLY. I toliko. Na Panasonic forumu sam nasao da je navodno problem u ventilatoru (mada je kod mene kao glanc novcati, promenio sam ga i opet nista, nikako ne mogu da vidim dali uopce se okrece i kada). Dali je neko imao slican problem i dali je otklonio kvar ??

stojkePN
____
____

Re: Home Theatre Panasonic SC-HT535, error F61

Post napisao stojkePN » 12 Apr 2009, 16:39

Proveri elektrolite u mrezi mada mi sve lici na neko pregrevanje.Proveri lepo ventilator ... skini podmazi.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

tv312jf
_
_

Post napisao tv312jf » 12 Apr 2009, 16:43

ventilator nije definitivno, kako sto sam rekao promenio sam ga sa novim. elektrolite u mrezi cu obavezno proveriti, a bogami i sve diode i tranzistore, pa cu javiti sto je bilo.

pozdrav :oklagija

stojkePN
____
____

Post napisao stojkePN » 12 Apr 2009, 16:49

Pogledaj senzor toplote da li ima pored ventilatora negde moguce da je zaprljan prasinom pa lazno meri temperaturu.Obicno je to dioda 1n4148

stojkePN
____
____

Post napisao stojkePN » 12 Apr 2009, 17:01

Proveri i kakvi su lemovi na izlazima.Premeri omazu zvucnika.Sad nesto gledam po netu i moguce da se pregreju izlazi ili iz nekog razloga povucu previse struje proradi zastita i izbaci gresku.Uglavnom problem trazi u relaciji Napajanje (power suply) - Izlazi za zvucnike.

Ovo je za drugi model ali je slicno
http://www.howtomendit.com/answers.php?id=11677

tv312jf
_
_

Post napisao tv312jf » 12 Apr 2009, 21:41

Ono sto Panasonic uspe da zabrlja ne moze niko da ispravi verovatno. Ali ja sam uradio sledece:
Umesto da pustim neki CD ili DVD prebacio sam na TUNER i evo radi neprekidno vec 3-4 sati bez problema. Dakle, nije problem pregrijavanje, ventilator ili nesto slicno - bar se meni to cini najlogicnije. Ranije kad mi je javljao error, pokusavao sam da nadjem bilo koju logiku i evo sta sam zakljucio: - kad cita CD ili DVD javlja error F61 i kad je volume na minimum i kad nije, takodje kada su svi zvucnici ukljuceni ali i kada su komplet iskljucenu sem subwoofera. E sta li je sada u pitanje, ko zna - valjda je unutra u plejeru (da napomenem da plejer ne moze raditi nezavisno, on je sa data-cable povezan sa subwoofer jedinicom gdje je smeteno i power supply).
Dobrodosla svaka pomoc, pozdrav.

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 15 Apr 2009, 17:04

Pa ti si sam sebi vec dao odgovor na pitanje...PS ti je 98%....Kako kazes logicno...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

jerico
_
_

Post napisao jerico » 17 Apr 2009, 10:30

Rad CDa i DVDa povuče više struje od Tjunera. Moguće je da imaš problem u nepravilnom napajanju audio stepena (da li ga obara nešto tipa MOTOR, VENTILATOR ?). F61 greška je vezana isključivo za audio stepen. Imao sam F61 na hladnim lemovima audio kola na drugim Panasonic uredjajima, a na ovom tvom F61 kad je ventilator za hladjenje izlaza zaribao i priklješten kabl od zvućnika pa je pravio kratak spoj...

tv312jf
_
_

Post napisao tv312jf » 20 Apr 2009, 16:09

jerico je napisao:Rad CDa i DVDa povuče više struje od Tjunera. Moguće je da imaš problem u nepravilnom napajanju audio stepena (da li ga obara nešto tipa MOTOR, VENTILATOR ?). F61 greška je vezana isključivo za audio stepen. Imao sam F61 na hladnim lemovima audio kola na drugim Panasonic uredjajima, a na ovom tvom F61 kad je ventilator za hladjenje izlaza zaribao i priklješten kabl od zvućnika pa je pravio kratak spoj...
Ventilator je zamjenjen mada je i stari bio kao nov, a kabal od zvucnika nije problem posto mi je javio gresku F61 i kada sam ga testirao sa komplet isklucenih zvucnika. Ostaje mi jos da probam da zamenim elektrolite u mreznom stepenu ili motorcic koji okrece CD/DVD, drugu ideju nemam.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”