vortex dvd-4350 problem

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
dragon64
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:52
Location: Beograd
Specialty: computers

vortex dvd-4350 problem

Post napisao dragon64 » 19 Dec 2009, 11:54

Evo pre dva meseca istekla garancija, kao da je cekao pa da se pokvari. Sta se desilo? Pre par dana gledao sam neki fiolm i ostavio sam nakon toga DVD u plejeru. Danas ga upalim, on uradi load i prikaze sadrzaj dvd-a, pokusam da otvorim fioku i da izvadim dvd, kad ono nista, ne otvara, nego ponovo ucita dvd i spremi se za prikazivanje. Pokusam da pokrenem film, sve u redu, radi. Pokusam ponovo da izvadim dvd, nista, pokusam i preko kontrola na samom dvd-iju ali nista. Ugasim dvd, pa pokusam ponovo, opet nista. Skinem poklopac, da vidim da nije nesto mehanicki, ne primecujem nista, odlucim da odvrnem ona cetiri srafa koja drze kompletan mehanizam fioke, i rucno otvorim fioku, uspevam, vadim dvd. Hajde da sada proverim motor zaduzen za otvaranje, to sam uradio sa baterijom koju sam spojio direktno na motor, on radi. Pokusam da sada uplalim dvd, odjednom se fioka otvori bez moje komande, pokusam zatvoriti ali motor to onemogucava. Primetim neki miris kad ono zagrejao se onaj cip oko kojeg su spojeni konektori motora. Ugasim, upalim ali sada vise nece ni da ocita disk, stalno je na displeju informacija OPEN. Da li je crkla logika ili nesto drugo. Da li neko ima ideju. Sta da radim.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao stojkePN » 19 Dec 2009, 12:11

Taj miris moze da potekne sa drajvera motora.. sad da li je izgoreo ili ne :roll: . Osnovna neispravnost je bila u motoru za izbacivanje mehanizma bez obzira sto radi. Kreni od zamene motora. :pivopije:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao kalaba » 19 Dec 2009, 13:06

Pokusaj sa zamjenom motora kao sto kaze kolega stojke ili pre njegove zamjene provjeri otpor na samom motoru ,ispravan motor treba da ima 8.2 oma otpor nijansu gore dole ako pokazuje 2-3 oma mijenjaj odma..

Sad jedino moze da bude i opcija da ti kolo stradalo ako se ispostavi da je motor totalno izgorio..pozz
Kalaba

dragon64
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:52
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao dragon64 » 19 Dec 2009, 14:46

Bilo bi dobro kad bi neko imao kompletnu plocu, samo da je zamenim, ili rashodovani odgovarajuci plejer, rado bih ga kupio. Evo slike plocice i unutrasnjosti plejera. Driver je CD5888CB, nadam se da mogu da ga nadjem u Beogradu, mozda BG elektro.
slika
kako da postavim sliku?

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao stojkePN » 19 Dec 2009, 15:32

CD5888CB je dostupan sa rashodovanih dvd-a. Nema potrebe za zamenom ploce.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao vlatkocopa » 19 Dec 2009, 19:43

100% si spalio drajver ako nisi odlemio zice kad si probavao motor...Problem ce resiti bilo koji serviser sa duvajkom,a kao sto rece kolega,drajvera ima na kilo sa rashodovanih ploca.
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao kalaba » 20 Dec 2009, 12:24

Nema potrebe za postavljanje slike svima je jaso o cemu se radi,svaki serviser ima u radnji bar 10 rashodovanih dvd-a sa istim driverom tako da duvaljka i za pet minuta gotovo.

Samo prije ponovnog paljenja provjeri taj motor za svaki slucaj
Kalaba

dragon64
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:52
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao dragon64 » 21 Dec 2009, 11:22

Zasto na displeju stalno pise open, zato sto sam ja napravio glupost kada sam vracao kompletni mehanizam fioke, nisam dobro postavio mikroprekidac koji daje poziciju da li je otvoreno ili zatvoreno. Kada sam to sredio DVD je ucitao sadrzaj sa USB memorije i pustio video zapis, medjutim i dalje ne radi komanda za otvaranje, a sada nece da ocita diskove, dok je to radio dok ga nisam rastavio. Laser odradi svoj pokusaj, disk se okrece, ali nista. Driver se i dalje greje, a mislim da i onaj tranzistor takodje se greje. Zar ne mogu sam da zamenim taj drajver, samo da pronadjem negde rashodovani, a zamenio bih i motor za otvaranje fioke. Da li to ima u BG elektro, ili ako neko ima da mi proda.
I jos nesto, da nisam odlemio motor kada sam ga isprobavao.

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao rubin_miki » 21 Dec 2009, 11:34

dragon64 je napisao:....a sada nece da ocita diskove, dok je to radio dok ga nisam rastavi...
verujte mi, koliko vise "cackate", toliko vise cete platiti u servisu..za zamenu drajvera potreban je alat i znanje koji vi ocigledno nemate..ajde dok nije jos kasno idite u neki servis i platite neki dinar za popravku..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

dragon64
_
_
Postovi: 9
Pridružen: 19 Jun 2008, 12:52
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: vortex dvd-4350 problem

Post napisao dragon64 » 23 Dec 2009, 19:08

Veruj mi ne isplati se nositi u servis pa ja sam ga kupio za 1900 dinara. Radije cu kupiti drugi pa cu imati delova za zamenu. A da nemam znanje da zamenim komponente ne mogu se sloziti sa tom konstatacijo. Jeste da nisam radio servis DVD plejera, ali sam veoma dugo u elektronici i imam alat.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”