DVD LG LHT6340 nema ton [NEREŠENO]

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
savosi
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

DVD LG LHT6340 nema ton [NEREŠENO]

Post napisao savosi » 29 Jun 2010, 11:01

Ovaj DVD-kucni bioskop dosao na popravku ,nema ton u zvucnicima a ni preko cinceva na tv-u,nema ni prilikom koriscenja tjunera...slika ok.
Svi naponi iz mreze dobri!
Svih pet elkosa na izlazu (330mF/25V) naduvano i kapacitet pao na oko 5-200mF,posle zamene ista stvar...
Desava se da u toku rada kada je pojacan do kraja ponekad na tren pukne u zvucnicima sto je bio slucaj i pre zamene elkosa,u opcijama za sound takodje prilikom testa zvucnika nema nikakvog suma.
Procesor je Vibratto II ES6698FDF,audio proc PS9818...
Primetio sam da kada zagrevam PS9818 pucketanje biva cesce (sa ovakvim problemom sam se susretao verovatno sa slicnim modelom :?: ali je tada prilikom zagrevanja PS-a dolazio normalan ton dok bi hladjenjem nestajao),tako da ne znam dali je mozda do audio procesora ili do STA515 izlaza, ili....

Da li je neko imao slican problem?

savosi
gx
gx

Re: DVD LG LH-T6340 nema ton

Post napisao savosi » 02 Jul 2010, 02:31

Zar bas niko nije imao ovakav slucaj :-(

cacko85
gx
gx
Warranty service: SAMSUNG, GRUNDIG, LG, FUEGO, BEKO, VIVAX
Kontakt:

Re: DVD LG LH-T6340 nema ton

Post napisao cacko85 » 02 Jul 2010, 03:04

Ako nema ton ni na cinceva ondak moze i da je audio processor PS9818, negovo ispitavanje je malo teze, proveri napajanje na PS9818 dal je OK.
Mozda je i sofwerski kvar, a to pucketanje mozda da dolazi i od mreza imao sam jedan takav kvar (mreza je pulsirala).
Sve ti je mozda zato skini shemu, datasheet za kola i meri, niko ti ne moze reci da je to i to i da zamenish.

savosi
gx
gx

Re: DVD LG LHT6340 nema ton

Post napisao savosi » 03 Jul 2010, 01:18

cacko, nema ton ni na cincevima tako da i ja sumnjam u audio procesor....

Problem je u tome sto na citavoj semi imaju samo naponi iz mreze koji su inace i ispisani na pcb,dok ni jedan napon na ostalim komponentama ne postoji,sto malo vise komplikuje ispitivanja u ovom slucaju audio strane.Znaci u semi oznaceni svi elementi ali nema napona,jedino mi preostaje da preko datashita isproveravam audio proc. i izlaze,no za sad stavljen sa strane pa ako se musteriji ne bude zurilo ostavljen za kasnije... :lala:

pozdrav :pivopije:

savosi
gx
gx

Re: DVD LG LHT6340 nema ton(NERESENO)

Post napisao savosi » 26 Jul 2010, 16:45

Nista od ovog,u medjuvremenu nijedan slican da naleti da malo merkam-experimentisem,sklapam i pisem-NERESENO :m:

:?: ......al u svom prvom postu nemam opciju "UREDI" pa ako moderatori hoce nek` ispisu....

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”