TELEFUNKEN VR 950 STEREO LINIJE PO EKRANU

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Moderator: alexa_pg

Forum rules
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Post Reply
Kole
_
_

TELEFUNKEN VR 950 STEREO LINIJE PO EKRANU

Post by Kole » 20 Dec 2011, 11:42

Dobio sam video rekorder Telefunken 950 stereo i 20 - ak kaseta. Nemam iskustva jer nisam ranije imao video. Otvorio sam ga i obrisao mu glavu rakijom. Priključio sam ga na mojTV Sony Trinitron, javio se na 40 kanalu. Pokušao sam da podesim i položaj trake. Neke kasete izgledaju bolje, neke lošije, ali gotovo sve daju po ekranu bele linije a dešava se i da se razliva crna boja kod nekih duguljastih tamnih predmeta. Zvuk je ok.
Kad je reč o tjuneru videa, dosta loše hvata kanale sa kablovske, ali pristojno hvata sa sobne antene. Međutim, i kad sam uzeo neku od boljih kaseta koja ne daje puno linija, i pokušao da nešto snimim na nju, dobio sam mnogo linija da nisam video ništa, retko boju, uglavnom crno beli snimak, a zvuk je ok.
Šta bi moglo to da bude? Da li ne valjaju kasete ili video nije dobar? Razmišljam da li mu je dobra glava, mada neke kasete bolje reprodukuje?

Hvala i pozdrav.
Kole

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 013/353-463
Specialty: tv

Re: TELEFUNKEN VR 950 STEREO LINIJE PO EKRANU

Post by miodrag popovic » 20 Dec 2011, 15:24

po opisu glava.Mada moguce i da vodjenje trake nije dobro.I jos...
Posto je delove tesko pronaci i skupi su probaj jos jednom ocistiti glavu pa sta bude,samo ovaj put sa alkoholom
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

milkovski08
_
_
Contact person: Milkovski
Specialty: tv-multimedia

Post by milkovski08 » 20 Dec 2011, 16:05

Ocistiti glavu i obavezno vodjice gde traka prolazi da nije nahvatalo prljavstinu ili masnocu pa prenosi na traku i opet zaprlja glavu.Gde prolazi traka treba biti cisto i suvo.Dobro ocisti glavu obrati paznju na same kanalice iste i upotrebi stapice za usi za ciscenje.

Ako to ne pomogne onda se mora glava zameniti verovatno je dugo stajao i nije bio u funkciji.Aparati se kvare i kad se neupotrebljavaju. :pivopije:
Milkovski08

vlatkocopa
gx
gx
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Post by vlatkocopa » 20 Dec 2011, 16:48

Ako mozes uslikaj te bele linije,moze biti da je sa vremenom oslabilo nesto oko elektronike.....
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Kole
_
_

Post by Kole » 21 Dec 2011, 14:45

Hvala puno na savetima. Opet ću da izbrišem glavu, i vođice pa ću da napravim nekoliko snimaka i okačiću ih.
A video nije bio dugo korišćen jer kad sam ga otvorio bilo je mnogo prašine unutra, pa sam to rešio usisivačem,
znači nije otvaran mnogo godina.

Pozdrav Kole

Kole
_
_

Post by Kole » 22 Dec 2011, 17:12

Očistio sam svuda gde ide traka a naročito glavu, ali ima linije. Ali kad okrenem dugme za položaj trake do kraja, na dnu ekrana se pojavi pojas oko 10 cm dobre slike, bez linija, a gore ih ima i dalje. Evo i slike. A ako ja probam da nešto snimim sa antene, onda ima puno linija da se skoro i ne vidi i snimak je uglavnom crno beli, retko se probije boja. Šta vi mislite?

pozdrav

Kole
Snimak sa kasete.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Kole
_
_

Post by Kole » 22 Dec 2011, 17:13

A ovako izgleda kad sam ja snimao.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

milkovski08
_
_
Contact person: Milkovski
Specialty: tv-multimedia

Post by milkovski08 » 24 Dec 2011, 14:44

Verovatno je radi tog kvara i odavno ostavljen tako, jer u to vreme zamena glave je bila jako skupa investicija,pa neko nije hteo da ga popravlja.Sada kad vise niko ne koristi videorekordere tesko i da mozes naci deo za njega, jedino ako neko od kolega na Forumu ima nesto u furdi pa da ti posalje.Neznam dali ti se isplati popravka ali vidim da si uporan u zelji da probudis nesto sto je vec davno zaboravljeno.... :pivopije:
Milkovski08

Kole
_
_

Post by Kole » 26 Dec 2011, 10:53

Možda ću popraviti, a možda i neću... zavisi. Razmisliću, u svakom slučaju hvala na pomoći jer sam ja amater, mada volim u slobodno vreme da se igram lemilicom. Tako da su mi saveti pravih majstora uvek od pomoći.

Pozdrav Kole

metra
_
_
Contact person: jakob rado

Post by metra » 09 Jan 2012, 09:43

Poštovani,

Nekoliko glava za videorekordere imamo još na lageru. Za vaš model, Telefunken VR950 stereo ???, bi trebali tačnu oznaku glave.
Za VR950 imamo na lageru glavu PU31332L

Sve ostale podatke preko PP - Majstor Duja

Post Reply
  • Similar Topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to “Servisiranje DVD VCR”