DVD-RW Mustek R100LD Divx RIJEŠENO

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Ubleha
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 12 Sep 2006, 01:23

DVD-RW Mustek R100LD Divx RIJEŠENO

Post napisao Ubleha » 10 Avg 2007, 22:10

Pozdrav svima! problem kod ovog przaca je u tome sto sve zivo cita a ne ocita prazan cd ili dvd kad hocu nesto da snimam.Da li je u pitanju laser ili je pak nesto drugo. U uredjaju je instaliran dvd-rw rom pa se pitam da li bih mogao neki drugi da ubacim umjesto ovog. Evo ga na ovoj stranici
http://www.pccentar.com/modules.php?nam ... &m=Katalog
Zadnja izmena: Ubleha, dana 20 svi 2008, 01:35, ukupno menjano 1 put.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 11 Avg 2007, 00:25

Da li si probao druge proizvođače praznih diskova?
Da li je ikada ranije čitao prazne diskove?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Ubleha
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 12 Sep 2006, 01:23

Post napisao Ubleha » 15 Avg 2007, 21:26

da, probao sam nekoliko raznih proizvodjaca ali ne cita nijedan, inace koristim traxdata dvd medije
ne znam da li je ranije citao prazne diskove jer sam ga kupio polovnog

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 17 Avg 2007, 01:05

da nije slucajno mozda u pitanje neko softversko podesavanje...ili da je ukljucena neka zastita da ne cita cd-ove koje mozes da snimas da se ne bi ostetio neki materijal...nadam se da si se igrao sa menijem???
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Ubleha
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 12 Sep 2006, 01:23

Post napisao Ubleha » 17 Avg 2007, 02:03

gledao sam u meniju sve postavke i nema nikakve zastite postavljene, imam uputstvo pa i u njemu nema opcije da se stavi nekakva zastita.inace kad stavim prazan dvd ili cd i uredjaj ga pokusava ocitati i izbaci gresku kao los disk, kad udjem u opciju info disk takodje napise los disk.resetovao sam uredjaj na tvornicke postavke ali opet isto

Ubleha
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 12 Sep 2006, 01:23

Re: DVD-RW Mustek R100LD Divx RIJEŠENO

Post napisao Ubleha » 20 svi 2008, 01:37

blamaža, ovj pržač prži samo + medije a - uopste ne prepoznaje

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: DVD-RW Mustek R100LD Divx RIJEŠENO

Post napisao SaleSk » 20 svi 2008, 10:58

to je verovatno do firmware-a...pokusaj da nadjes negde dali ima neki upgrade...a ako ne onda przi + samo...nista im ne fali...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: DVD-RW Mustek R100LD Divx RIJEŠENO

Post napisao alexa_pg » 20 svi 2008, 11:40

btw
Potsjeti me ovaj slucaj na slicnu dogodovstinu kod mene. Narucim kod jedne firme odredjeni Samsung DVD SATA rezac. Kako nisu imali trenutno, isti mi isporuce za 10-tak dana. Robu sam preuzeo a da pazljivo nisam ni gledao sta su mi dali. Tad nastaju moji problemi. Ni jedanim softverom ne mogu nista da narezem. Ni jedan program ne vidi rezac. Jurim po Netu drajvere, zajebavam se, da bih posle nedelju dana na nekom od foruma slucajno procitao da model koji mi je isporucen uopste nije rezac vec samo citac.
To sto su mi zamijenili uredjaj i dali drugi uz izvinjenje da nije bilo namjerno, ne moze da nadoknadi vrijeme i zivce koje sam izgubio pokusavajuci da dovedem sve u red.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Ubleha
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 12 Sep 2006, 01:23

Re: DVD-RW Mustek R100LD Divx RIJEŠENO

Post napisao Ubleha » 21 svi 2008, 01:43

Izgleda da je tvornicki nastiman da przi samo +DVD, evo maloprije isto procitah na nekoj stranici gdje ga prodaju za 194 EUR a ja sam svog platio cak 15 EUR i nije mi zao ni centa lolzi (imao je neki kvar u mrezi koji je kostao 5EUR).U ovom przacu je sadrzan i zemaljski digitalni resiver (nacekacu se da u Bosni proradi digitalna zemaljska). U svakom slucaju przi DVD kao blesav, rewritable uredno formatira , ma sve za 5. Hvala svima za interesovanje! Pozdrav! :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”