Panasonic HDD/DVD Recorder DMR-EH535EGK potreban firmware 

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Gundolf1
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 19 Mar 2019, 03:32
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Panasonic HDD/DVD Recorder DMR-EH535EGK potreban firmware  * REŠENO *

Post napisao Gundolf1 » 31 Jan 2020, 22:37

DVD Recorder
FIRMA: Panasonic
MODEL: DMR-EH535
MODEL DODATNO: DMR-EH535EG
MEHANIKA: FDA21 CFR


***************************************
SIMPTOMI:Ispisuje HDDERR,greska u HDD i otvara ladicu DVD ROM-a


DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Dobio ovaj super HDD/DVD recorder sa USB,zbog zamjene HDD-a znam sad trazi mi firmware da mu ubacim na CD-u narezan al ga nemam :-( mislio zamolit ako neko ima da je to sacuvo u kompjuteru da mi posalje ili ako zna neki od slicnog modela koji moze radit a dostupan je?Nisam ga jos uvjek nigdje naso.Pozz hvala :pivopije:
Vi razgovarate sa doktorom Gundolfom ...

Gundolf1
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 19 Mar 2019, 03:32
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Panasonic HDD/DVD Recorder DMR-EH535EGK potreban firmware

Post napisao Gundolf1 » 02 Mar 2020, 23:50

Dobio firmware sad radi.Pozz
Vi razgovarate sa doktorom Gundolfom ...

Gundolf1
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 19 Mar 2019, 03:32
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Panasonic HDD/DVD Recorder DMR-EH535EGK potreban firmware

Post napisao Gundolf1 » 09 Jun 2020, 01:15

Cudna se stvar desava,posto aparat nema cinc audio izlaze za pojacalo usteko sam na skart 1 koji ide u TV onaj prelaz skart a na izlazu ima dvije skart uticnice zenske i ima cinceve L R i za video i super se cuje na pr. DVD ili AV snimak na HDD na pojacalu al ako slucajno ustekam TV aparat neki u struju,upalim pojacalo na mehanicki prekidac ili upalim mikrovalnu u drugoj sobi nestane tona i cuje se krcanje,inace uredjaj nece da pusta audio signal L i R ako video signal nije prikljucen na TV ali ako uredjaj odnesem kod TV-a(ustekam skart1 direkt skartom u TV) koji je na drugoj strani sobe udaljen 3m uredjaj ne prekida ton kad bilo sta ustekavam u struju,ali meni treba ovaj HDD DVD rekorder na drugom kraju sobe blizu pojacala.Drugi HDD DVD rekorderi i playeri nemaju taj problem.Inace cinc izlaze sa skart cinc prelaza spajam preko cinc kabla duzine 3m u TV preko cinc AV ulaza.Cudno HDD DVD ima samo opticki izlaz za audio kakav nemam ni u pojacalu a ni na kompjuteru.Probacu jedan mali TV donijeti pa ustekati blize ovok skart cinc prelazu,izgleda da aparat reaguje na smetnje,al kondenzatori za filtraciju izgledaju dobri.Probacu neki mali TV odnijet kod pojacala i ovog DVD HDD rekordera pa probati ustekat u ovaj skart-cinc prelaz pa da vidim hoce opet ton prekidat,pa javim.Jos je takodje cudno sto uredjaj cim ukljucim snimanje selektovani kanal ili AV ulaz iskljuci mu audio i video prikaz na TVu dok ne zavrsi snimanje,pa je malo nezgodno ako snimam,pokuso sam to ukljucit u podesavanjima ali nema opcija zato. :? Pozz
Vi razgovarate sa doktorom Gundolfom ...

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3007
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Panasonic HDD/DVD Recorder DMR-EH535EGK potreban firmware

Post napisao KASA1 » 09 Jun 2020, 09:19

Gundolf1 je napisao:
09 Jun 2020, 01:15
,... usteko sam na skart 1 koji ide u TV onaj prelaz skart a na izlazu ima dvije skart uticnice zenske i ima cinceve L R i za video...
Tu bi mogao biti problem,... ti scart razdjelnici sa paralelno spojenim scart priključcima bez mehaničkih preklopnika za aktivaciju IN/OUT portova gotovo uvijek guše signale i prave smetnje.
Opis ti je dosta konfuzan i kolko se god trudio teško mi je vizualizirati situaciju,... uslikaj ti nama priključne strane svih triju aparata pa da vidimo može li se to bolje spojiti.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Gundolf1
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 19 Mar 2019, 03:32
Location: BiH
Specialty: tv-multimedia

Re: Panasonic HDD/DVD Recorder DMR-EH535EGK potreban firmware

Post napisao Gundolf1 » 10 Jun 2020, 00:13

Imam ja na tom prelazu i IN/OUT prekidac da bi signal mogao ici u kontra smjeru,slikacu pa javit.Hvala

............................
Samo da vam javim,nije to dobro funkcionisalo sa prelazom skart cinch,cim mi covjek pozvoni na vrata nestane tona 8) neznam jesu drugi uredjaju DVD/HDD rekorderi osjetljivi,ovaj nije mogo uz sve probe i ubacivanje elektrolita,rijesio samvse uredjaja,inace nepravi probleme kad je direkt skartom povezan sa TV ali povezati ga sa pojacalom sa cincevima nema sanse,inace moze i muziku prebacivat sa stika preko USB doduse u MP3 modu.Moze bez problema snimati sa prelaza cinc u skart na HD,ali je problem reprodukcija na audio pojacalu sa cincevima,jedino ako TV ima cinch stereo izlaze spojit ga na pojacalo sa cincevima.
Vi razgovarate sa doktorom Gundolfom ...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”