DVD Xwave-7200 Nece DVD , CD Radi(RESENO)

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
zlix
_
_
Postovi: 103
Pridružen: 08 Sep 2007, 20:51
Lokacija: Vrbas
Kontakt:

DVD Xwave-7200 Nece DVD , CD Radi(RESENO)

Post napisao zlix » 06 Jan 2008, 17:31

Orig laser je
2J18
0832
66JR
1200
Ubacio sam slican sa kojim sad cita CD a dvd ne ,sa orig je prestao da vidi bilo sta ,oznake na drugom koji vozi cd-e su 66AG 1200
Trba mi Service manual ili makar uputstvo za podesavanje Fokusa i Trackinga ,predpostavljam da je digitalno jer su trimeri samo za laser power na njemu ! Laser sam oprao detaljno i jedan i drugi ,i samo sam uspeo CD na drugom da dobijem !
Unutra je MT1369BE 0302-BNS ,MT1336E 0253-BPB, AVS Tech AV2188E ,ostalo Flash HA29F800 , i 2xmemorija M12L16161 , i neki CS4955-CQ .

Ima li iko nesto osim cekica da mi pomogne :?: :?: :?:
Zadnja izmena: zlix, dana 08 Jan 2008, 00:06, ukupno menjano 1 put.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Post napisao stojkePN » 06 Jan 2008, 18:24

Zameni spin motor (motor koji vrti cd) i ako nece prekontro;isi kondezatore u mrezi ako nije do njih najverovatnije da ti i taj laser nije uredu.Probaj da malo pomeris te potenciometre na laseru ali predhodno zabelezi polozaj u kojem se nalaze da bi mogao da vratis.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

zlix
_
_
Postovi: 103
Pridružen: 08 Sep 2007, 20:51
Lokacija: Vrbas
Kontakt:

Post napisao zlix » 06 Jan 2008, 18:49

Eh ,kad moram da detaljisem ,mreza je letela ali primar zbog start elkosa 47u-50v, napravio sam je i radi ko doksa ,sekundar je 100% ok skinuo sve elkose i proverio svi naponi ok, spindle motor nije od onih na dve zice ,sto ih repariram nego hal 6 polova proveren i radi besprekorno ,kompas je izgubio motor koji tera puz (laser) ali sam i njemu udanuo zivota i sad lepo radi , motor lifta je ok , a laseri su losi ali nemoguce da su toliko popadali zraci da nemoz da odbije nista sa dvd-a i da procita jer na visini od 3 cm lepo odbija i vraca ali mi deluje da nije u fokusu ! Ima li ko da se ozbiljno pozabavio ovom problematikom i ima li resenja za laser osim novog ustelovanog!?
Umalo da zaboravim ,trimere sam mrdao po micro metar i levo idesno za trecinu ,da ne bi spusio laser ali nema poboljsanja!
@Stojke PN hvala na predlogu ,evo proveravam mrezu ponovo ali sve je ok!

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 06 Jan 2008, 20:39

Mislim da je neko postirao vec sta uraditi sa laserom koj je na samrti...Cak su i slike prikazane...To se odnosilo na CD-laser, ovaj je DVD ali mu isto dodje.Stim da moras da budes malo pazljiviji...Znaci mozes da probas da rasklopis laser kompletno i ocistis prizme unutar kanala.A to sto odbija zrake na 3 cm nema nikakve veze.....Kod lasera opada jacina svetlosti i to mereno u nano metrima....Cd radi na jednoj talasnoj duzini svetlosti (780), a DVD na drugoj (650nm)...Znaci kada oslabi laserska dioda branova duzina ide nagore i sve dok ne predje prag 780nm cita audio cd-ove...
Jedino mozes da probas da ga ocistis.Ako i to ne pomaze onda lepo promeni laser ili ga jednostavno vrati....posao je popstao bezobrazan...sve sto oduzme vreme vise od pola sata po meni se neisplati popravljati....izgubices zivce, vreme i radis za dzabe...Moramo malo da cenimo svoj trud...Od hvala se nezivi...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

zlix
_
_
Postovi: 103
Pridružen: 08 Sep 2007, 20:51
Lokacija: Vrbas
Kontakt:

Post napisao zlix » 06 Jan 2008, 21:48

Hvala kolega @Sale SK ,ovo je moj dvd ,kojeg mi je zao baciti zbog hala na spindle motoru , verovatno cu uzeti novi laser ,sto se tice talasne duzine poznato mi je kako to funkcionise , obicno mi metod sa ogledalom pomogne kod podesavanja i vidim gde je centar ,da ugao kod ponovonog sklapanja posle pranja bude ok , ali sam nesto nasao da obicno ne biva da crkne laser vec je do prljanja lasera koje se da ocistiti i do podesenja fokusa i trackinga i obicno tih par tastera da se prodje kroz service mode uredjaja i da se pomocu servisnog cd-a dvd-a to usteluje , mozda na ovom i nemoze ,samo sam znatizeljan !
A sto se tice gubljenja vremena tu parolu sam pokupio od kolege koji je takodje povremeno na forumu @ciki !

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 07 Jan 2008, 18:31

I ja imam kuci dva DVD-pleera koji su mi ostali i vecito pokusavam nesto da uradim sa njima kada imam vremena...i samo se nerviram....i na kraju ih rashodovao....do sada izvadili su mi 2 nova jeftina DVD-ja :) a nisam ih kupio...potrosio sam pare :)) jer naravno...imam jedan kojeg sam kupio novog i platio ga 110 evra....Naravno....Zelim da imam kvalitet...Kvantitet imam koliko hoces ... ceo podrum :) bas od onih za po 25 30 evra :D...smece :D
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao nec » 07 Jan 2008, 18:54

ja to radim ovako(mislim na pranje lasera kad je doslo biti il ne) izvadim ga i nikako ga ne rasklopljujem vec uzmi jedan spric(medicinski) pa mu ubrizgaj tecnost okrenjen nadole posle ga izduvaj sa toplim vazduhom pozzz
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

zlix
_
_
Postovi: 103
Pridružen: 08 Sep 2007, 20:51
Lokacija: Vrbas
Kontakt:

Post napisao zlix » 08 Jan 2008, 00:05

Na kraju sam ipak zamenuo i taj laser ,neznam gde da nadjem nema nigde ni trunka infoa za ovaj dvd o ulasku u service mode . Ovaj nadjeni je sa brojkama 2619 u sredini a one odgore i dole se nevide ,ali Radi lepo cita DVD i CD. Hvala svima na pmoci .
RESENO :tooo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”