Problem sa osvetljenjem u kupatilu Reseno!

Hobi i ostala elektronika

Moderator: alexa_pg

Forum rules
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Post Reply
dieselt
_
_

Problem sa osvetljenjem u kupatilu Reseno!

Post by dieselt » 12 Jan 2018, 02:42

Imam problem sa osvetljenjem u kupatilu tj,u ormariću iznad lavaboa sam imao godinama 2 rozetne sa halogenim sijalicama g4 koje su radile bez problema preko trafoa 12 AC (105W).Desilo se da je crkao taj trafo i sijalica u jednoj rozetni,zamenio sam trafoom novim sa istim karakteristikama i stavio obe nove sijalice.U trenutku uključenja se desilo da je radilo osvetljenje 1 minut nakon cega se desio spoj i izbacio je osigurac za svetlo u kupatilu,trafo se zapusio,pregoreo je na njemu osigurac zamenio sam ga ali je spoj otisao dalje u trafou i jos neki elementi su pocrkali.Zatim sam resio da kupim nove rozetne sa novim g4 led sijalicama smatrajuci da su stare rozetne dotrajale i pravile kratak spoj tako da su crkla oba trafoa.Namontirao sam nove rozetne i u njih stavio g4 led sijalice koje rade na 220 v.osvetljenje je radilo celo vece bez problema i ujutru pri prvim ukljucenjem je crkla jedna sijalica a malo kasnije pri novim ukljucenjem je crkla jos jedna.Misleci da su mozda sijalice loseg kvaliteta stavim druge g4 led i one su takodje radile isto jedno vece i sutradan su pocrkale.Da napomenem da se na istom kablu ukljucuje i neonka u kupatilu koja radi zajedno sa ovim osvetljenjem na ormaricu i ta neonka celo vreme radi bez ikakvih problema.Merio sam napon na tom kablu gde je prikljuceno osvetljenje i napon je normaln 220v i normalno ga prekidac pali i prekida ,otkacio sam i neonku sa tog kabla ali se isto ponovilo da je crkla sijalica pri paljenju.Zanima me da li je neko mozda imao sličan problem?Hvala unapred
Last edited by dieselt on 30 Jan 2018, 23:31, edited 1 time in total.

vlada69
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Re: Problem sa osvetljenjem u kupatilu

Post by vlada69 » 12 Jan 2018, 06:42

Ako je neonka kako kažeš vezana na isti prekidač i ona radi mislim da je problem samo u lošem kvalitetu trafoa i sijalica(led sijalica) koje si kupio.

buzdumra
gxu
gxu

Post by buzdumra » 12 Jan 2018, 14:06

ili doleti 380V ,, neonka nece crci ako se to desi :dmzs:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

bracans
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post by bracans » 12 Jan 2018, 14:42

Opet ti lolzi taman mislio da nece poceti opet prica o nulama i uzemljenjima.
Sve ovo je informativnog karaktera.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post by jaro » 12 Jan 2018, 14:57

E da, hajde spremi ti kao za slavu, a mi cemo napraviti mali majstorski konzilijum, doci na par dana o tvom trosku, i da ti ispopravljamo ta svetla, mozda i kod neke komsinice, hm?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

dieselt
_
_

Post by dieselt » 12 Jan 2018, 16:41

najbolje da pozovem popa ,da osvešta stan.Da istera tog demona iz instalacije i gotova stvar :D

Proko
gx
gx
Phone number: 38122310545

Post by Proko » 12 Jan 2018, 17:39

Ateisti su obično ljudi koji o vašoj religiji znaju više od vas. Zato i jesu ateisti.

dieselt
_
_

Post by dieselt » 30 Jan 2018, 23:31

problem resen.stavljene nove kvalitetne led rozetne i sve radi bez problema.

Post Reply
  • Similar Topics
    Replies
    Views
    Last post

Return to “Elektronika”