Koncar A23 (aparat za zavarivanje)RESENO

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Sale Mitrovic
_
_

Koncar A23 (aparat za zavarivanje)RESENO

Post napisao Sale Mitrovic » 28 Mar 2010, 18:12

Aparat je kupljen bez prekidaca za regulaciju.Za regulaciju ima cetiri polozaja.Da li neko od kolega ima semu povezivanja ovog prekidaca.Inace napajanje mu je 220 V (fabricki posto nema prekidac za prebacivanje na 380 V).Pozdrav.
Zadnja izmena: Sale Mitrovic, dana 29 Mar 2010, 13:02, ukupno menjano 1 put.

tanebosev
___
___
Contact person: Tane
Phone number: 0038932443721

Re: Koncar A23 (aparat za zavarivanje)

Post napisao tanebosev » 28 Mar 2010, 20:01

Na koju regulaciju mislish opishi malo jasnije.
Primarna strana ima dva namotaja jedan za 220V drugi za 380V ako mislish na to.
Tane

Sale Mitrovic
_
_

Re: Koncar A23 (aparat za zavarivanje)

Post napisao Sale Mitrovic » 29 Mar 2010, 12:57

Mislim na regulaciju izlazne struje.Aparat nema prekidac za prebacivanje 220/380 (fabricki).Postoji samo jedan prekidac za regulaciju struje.Semu sam nabavio ako nekom treba okacicu je (samo da je precrtam).

Sale Mitrovic
_
_

Re: Koncar A23 (aparat za zavarivanje)RESENO

Post napisao Sale Mitrovic » 02 Apr 2010, 19:08

Evo ako nekom zatreba.Pozdrav
Prilog
sema.jpg
sema.jpg (11.93 KiB) Pregledano 3358 puta.

kibsa
_
_

Post napisao kibsa » 03 Apr 2010, 23:01

Sale napiso si da si rijesio, a ne napisa kako, mozda bi jos nekom mogao pomoci. Ja takode imam problem na jednom koncarevom aparatu isto sa grebenastim prekidacem kojeg je covjek skinuo i navodno popiso oznake i nabavio drugi koji ni izbliza nije kao originalni.Original je bacio a bio je koncarev i imo je oznaku 2G-16 sa cetiri polozaja preko njeg je bio spojen primar i vrsila se regulacija izlaznog napona na aparatu,a samim tim i snage. Rijec je o aparatu oko 7Kw snage, ne znam model, pa ako si rijejesio napisi kako mozda mi pomogne.

Sale Mitrovic
_
_

Post napisao Sale Mitrovic » 05 Apr 2010, 14:06

Povezao sam ga po semi.Na primarnoj strani spajam izvode (kao na slici) sa kontaktima (1,3,5,7) na prekidacu.Na sekundarnoj strani izvodi sa kontaktima (2,4,6,8).Delom sam imao i obelezene krajeve tako da mi je bilo lakse.Mislim da mozes i omski meriti, da odredis koji je sa kojim namotajem u vezi).Na primer:Sa izvoda izlaze dve zice to je kraj jednog a pocetak drugog namotaja.Evo i primer sa seme (strana sekundara).Sa kontakta 8 ide jedna zica u namotaj pa onda izlaze dve zice na kontakt 6(jedna zica kraj predhodnog namotaja adruga pocetak sledeceg).To je to uglavnom veruj mi i ja prvi put sam otvorio aparat ali uz pomoc seme sam vezao probao i radi.Ova sema je za KOncar A 23 neznam da li odgovara za ostale aparate.Jos nesto preko prekidaca se ubacuje i primarna i sekundarana strana(vidi se na semi).Ako je tebi regulacija na primaru onda instrument u ruke pa sam napravi cetiri kombinacije za ubacivanje dela namotaja.Na sekundar stavis drugi instrument pa meris(napon ne bi trebao da ti predje 50 V~).Ovo ti sve pisem pod uslovom da je aparat samo sa primarom i sekundarom(bez dioda itd).Ako jos nesto mogu da pomognem tu sam.Puno uspeha i srecno.

fejo
_
_
Contact person: jovan

Post napisao fejo » 30 Apr 2010, 04:45

Sale Mitrovic je napisao:Evo ako nekom zatreba.Pozdrav
Ja se nebih baš složio sa datim objašnjenjem. Verovatno je aparat dobro povezan, ali to objašnjenje
nebi pomoglo nekom drugom. Prvo, ne vezuje se primar sa sekundarom, već su to dva primarna
namotaja na različitim stubovima. A vezuje se tako da se koristi deo namotaja jednog stuba sa delom
namotaja drugog stuba i to na sledeći način. Prvo se koristi ceo namotaj jednog stuba, zatim se oduzima deo jednog stuba a dodaje deo sa drugog stuba, pa se dalje krati prvi stub i dodaje još jedan
namotaj drugog stuba i tago do cetiri pozicije. Kako na slici izgleda spaja se 1,2 sa 1.2 zatim 3,4 sa 3,4 pa 5,6 sa 5,6 i na kraju 7,8 sa 7,8. Najmanja struja kad je namotaj samo na jednom stubu.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 30 Apr 2010, 10:31

fejo je napisao:
Ja se nebih baš složio sa datim objašnjenjem....
Sad sam pogledao shemu, nigde nije prespojen primar i sekundar, nego se koliko iz sheme mogu da zakljucim primarom regulise napon tj. struja sekundara samo je pogresno oznaceno, sekundar je prvi "stub" s desna a ne onaj u sredini ;)
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

kibsa
_
_

Post napisao kibsa » 05 svi 2010, 10:45

Moja musterija je donijela stari grebenjak koji je navodno bio bacio i ja sam ga prepakovao, izmijenjao kontakte i tako rijesio problem.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”