Aparat za zavarivanje Kemppi RA350

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ognjeni_zmaj
_
_

Aparat za zavarivanje Kemppi RA350

Post napisao ognjeni_zmaj » 02 Mar 2011, 20:26

Pozdrav narode!
Na sve strane sam tražio bilo kakvu šemu za ovaj aparat ali bezuspešno,iz ovlašćenog servisa mi čak obećali da će tražiti direktno iz fabrike i poslati na mail ali izgleda ništa od toga.Konkretno,to je Mig-Mag aparat velike snage(350 A),onaj koji ima odvojen dodavač na kom je žica i pogon za žicu.Dobio sam to na poklon u naizgled jako lošem stanju pa nameravam da ga sredim za sebe.Konstatovao sam da je aparat kadgod izbačen iz upotrebe zbog pogrešno povezanog jednog od tri grebenasta prekidača koji je valjda pregoreo(vidim da su menjane žice koje idu sa njega na primar a i on je sam drugačiji od ona dva originalna).Šema mi je potrebna zbog još jedne stvari.Sa aparata su naravno očerupani svi ekstremiteti a među njima i višežilni kabl(polikabl)koji spaja bazu sa dodavačem(da ne bude zabune kod ovog aparata se sva elektronika nalazi gore-u dodavaču)moj je problem što taj polikabl dole na bazi se povezuje na dzek sa 4 pina a gore na dodavaču je dzek sa 10 pinova a svi vode direktno na št. ploču(a ja se u elektroniku razumem malo bolje neg Marica u ...
Mislim da bi se sa bilo kakvim "načertanijem"nekako snašao ili ako ima neko spreman da se upusti u "avanturu peške" mogu da slikam detalje.
U svakom slučaju,zahvalan

srebroni
_
_
Specialty: audio

Re: Aparat za zavarivanje Kemppi RA350

Post napisao srebroni » 24 Mar 2011, 00:05

Ne znam da li si resio problem posto ja tek sad citam(proslo je 20-tak dana).
Mozda mogu da ti pomognem! Potrebno je da slikas aparat i da poznajes elektroniku
malo vise od Marice :!:

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 24 Mar 2011, 10:33

Svi nesto sumnjanjaju u Maricu a ko zna... Mozda je Marica expert na tom polju. :mrgreen:

ognjeni_zmaj
_
_

Post napisao ognjeni_zmaj » 24 Mar 2011, 11:59

:roll: Drago mi je da je tema zaživela,naravno Marica je izgleda najzaslužnija za to.Neke sam probleme rešio ali su se javili drugi pa sam aparat poturio u stranu.
Nećete verovati,posredstvom ljudi iz servisa dobio sam iz fabrike originalnu šemu i baze i dodavača.Međutim ostao je problem sa tim međukablom(gore deset pinova a dole četiri)njega nema u dokumentaciji.Novi problem koji imam je to što se pri puštanju u rad zapušio srednji stub u trafou(i to je izgleda od ranije) ali to ću rešiti,svi će reći da se to ne isplati ali ja sam tvrdoglav(rođen u bukovoj šumi)i teraću stvar do kraja.Imaju i slike elektronike,na jednom drugom forumu smo baš bili razvezli diskusiju oko toga,svi tvrde,ma nije to nikakav problem ali na kraju svi zamukoše.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”