Briketirka ODUSTAO

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Briketirka ODUSTAO

Post napisao jaro » 25 svi 2011, 22:12

Majstori, jel neko radio nesto sa briketirkama, naime radi se o klipnoj hidraulicnoj briketirci, (nepise marka, tip, prefarbano, prepravljana automatika, radi na nas neki sistem, mada nisam sa njima prakticno nista radio, a na ovoj je problem sto ponekad motor hidraulike (oko 20kW) pocne da nabija tj sabija pritisak u nesto (200bar, dok u normalnom radu ide do 150 i to trenutno), te onda izbaci bimetal, i to samo ponekad...........
Ima 8 el ventila, 2 bezkontaktna prekidaca (verovatno sto reaguju na metal), tri releja, jedan vremenac...
Evo postavicu neke slike.
Nemogu slike da postavim, ili su vece od 400kb, ili su manje od 1600 i 1200piksela...mada i nevidi se bog zna sta..
Zadnja izmena: jaro, dana 02 Jul 2011, 00:31, ukupno menjano 2 puta.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Briketirka

Post napisao Majstor Duja » 25 svi 2011, 22:39

Nema to neke veze sa elektronikom ali iz mog iskustva (prese za gumu) ili je problem do kontaktora/prekidaca, zatim do spulni elektroventila (moguce je da neka ima prekid kad se zagreje) ili su ventili unutra prljavi od rdje i svega i svacega jer nashi bajni vlasnici hidraulicnih masina ne znaju da ulje za hidrauliku treba s vremena na vreme zameniti jer povuce vlagu iz sistema i kad se zasiti, krenu cevi unutra da rdjaju ili da se trune (mikroskopski ali opet se to desava) ili jednostavno hidro-pumpa ubacuje parcice/opiljke koji zaglavljuju ventile..
1. proveri sve ventile, sa napajanjem, zagrejane, hladne
2. kontakte na prekidacima
3. proveri sta vremenski rele okida, motor i koje ventile...
4. otvori i ispusti ulje/ propusti ga kroz filter-papir da vidis da li ima opiljaka
5. zameni ulje ako je prljavo...
6. Pregledaj zupcanike pumpe u kakvom su stanju ako ima opiljaka....
Itd.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

jaro
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao jaro » 25 svi 2011, 22:51

Ma slazem se, mada mi se cini da je vrlo moguce da zeza hidraulika ( pa sam mislio da sve razvezem automatiku, te povezem ponovo, jer mi se nedopada kako je to neko radio, samo da bi prodao masinu...(radi vec par godina tu)), pa onda bi bio siguran da li je do automatike, ili do hidraulike.

goran
_
_

Post napisao goran » 27 Jun 2011, 19:19

Jaro,po opisu problema,moguce je da regulator max.pritiska ne odradi svoje,on je najverovatnije bez rukohvata za podesavanje,cesto je i plombiran,proprati od izlaza pumpe gde ide vod (obicno je prvi na vodu ili bloku),pazljivo ga rastavi i isperi,nista smirgla ili poliranje!Posebno obrati paznju da nije doslo do zacepljenja jednog otvora unutar njega,fi oko 0,5mm!
Ako ti je filter za ulje iza pumpe,mozda je zaprljan,njega mozes lepo oprati ili zameniti (pazi,mora biti za visoki pritisak!)
Problem moze biti i u samoj pumpi ako je klipno radijalnog tipa,desava se da zbog starosti zaptivki "kolevka"zaglavi i ne odradi kako valja.Najcesci razlog za takve i slicne zastoje je otkinuti deo manzetne iz nekog cilindra koja `luta` kroz sistem...
Sve bi bilo lakse da ima hidraulicke seme,i/ili slika hidro bloka i tip pumpe...Poz!

jaro
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao jaro » 02 Jul 2011, 00:30

Hvala na odgovoru. ali sam odustao iz vise razloga:
1. pristup masini je ok kad bi ja ocistio bar jednu prikolicu (traktorsku) piljevine oko nje
2. SVE na njoj je prefarbano, pa eventualni podaci izostaju
3. neko im je nedavno menjao automatiku (posto je masina verovatno dosla sa nekog Italy otpada bez elektrike) pa je ugradjen neki orman sa automatikom i senzorima
4. domacini se bas puno nesekiraju zbog ove masine
5. imam puno obaveza, pa mi nesiguran poslic od par dana uopste netreba...
:pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”