Fitnes mašina

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ksebra
_
_
Warranty service: SAMSUNG LG
Specialty: tv

Fitnes mašina

Post napisao ksebra » 26 Jul 2011, 13:32

Poštovani majstori, pokušao sam popraviti uređaj( aparat,mašina) proizvođača Life Fitness Circuit a sama mašina ima na sebi ''naziv'' LEG PRESS/CALF EXTENSION. Naime mašina odradi nekoliko ponavljanja vježbe i onda blokira a na displeju ispiše sledeće: FAIL SA 103150103150 odnosno u drugom slučaju FAIL SA 102151102151. Ima li neko iskustva sa ovim uređajima ili kakvu dokumentaciju. Inače taj proizvođač ima set takvih mašina i poređenjem sam ustanovio da su ploča za napajanje i ploča displeja ispravne samo nisam probao mijenjati veliku ploču na kojoj se nalaze i dva čipa sa programom pa ne znam mogu li se te ploče mijenjati sa nekom od drugih mašina.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Fitnes mašina

Post napisao Majstor Duja » 26 Jul 2011, 18:08

Da li je to ovako nesto:
CS-Circuit_TCLE-hero.jpg
Tu ti tesko moze neko pomoci preko interneta osim mozda savetom a taj je da probas da presnimis sadrzaj memorije (ako je uopste ima) sa jedne IDENTICNE masine ( kontrolnog modula) na drugu i da proveris senzore postavljene kojekuda po masini...
Mozda bi pomoglo da si slikao kontrolni modul (kvalitetnom opremom, ne neku zamrljano-umrljanu sliku) gde bi mogli da se raspoznaju elementi. Te poruke o gresci verovatno moze da razazna samo programer koji je napisao softver za masinu...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

ksebra
_
_
Warranty service: SAMSUNG LG
Specialty: tv

Re: Fitnes mašina

Post napisao ksebra » 27 Jul 2011, 09:58

Majstor Duja, hvala na pomoći.Mašina koju sam popravljao je drugačija i pretpostavljam da je novija jer ima displej na kome se bira odgovarajuči program vježbe kao i već navedeni ispis greške. Na sajtu proizvođača nema prikazanih takvih mašina što me je baš iznenadilo. Ostaje mi da provjerim te razne senzore jer sumnjam da mogu nešto napraviti sa provjerom sadržaja odgovarajućih EPROM-a.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”