TV na UPS ili stabilizator za 220V

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
dzafer
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

TV na UPS ili stabilizator za 220V

Post napisao dzafer » 19 Feb 2010, 12:58

Mnogo je kuca niklo u zadnjih nekoliko godina tako da su nastali citavi kvartovi naselja gdje je dosta slaba niskonaponska mreza i krece se od 160v pa na gore i ako u zimskim uslovima pada i ispod ove vrijednosti.
Koliko sam mogao tim ljudima sam nabavljao one stabilizatore za 220v sto se nekad koristise za lamase i dosta dobro im sluze za tv i kom. Sad se i to prepraznilo nema ni tog pa me interesuje ima li neka pouzdana sema da je ko sta slicno pravio da bi ovim ljudima ublazio bar malo tu patnju :mrgreen:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

miodrag popovic
gx
gx
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv

Re: Stabilizator za 220v

Post napisao miodrag popovic » 19 Feb 2010, 13:07

1.UPS od kompjutera-mozda nisam bas upucen
2.autotransformator sa korakom 20V,prebacivanje sa relejem - po meni najrobusnije ali nemam shemu
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 19 Feb 2010, 14:59

Možda je najbolje rešenje korektor napona,ima ih u prodaji no može se i praviti.Mislim da je najprikladnije jer možeš priključiti nekoliko uređaja na isti snage recimo 600W.
Ja konkretno imam jedan od 1200W i tera mi TV i komp,monitor i još jedan TV koji popravljam i lemilicu.Podigne napon za 40 volti što je sasvim OK,pali se kad napon padne ispod 180V i nema problema u vidu da se računar resetuje i slično.

Za UPS nisam ni ja siguran da je rešenje.Komšija je kupio novi UPS kad i komp i nije mogao da ga koristi jer kad napon bude prenizak a to je na njegovom bilo kad padne ispod 180V,UPS prebaci na akumulator i javi mu da ugasi komp.
Znači nije uopšte mogao da ga koristi jer mu je napon non-stop ispod 180V

Kolega Proka je postavljao pre jednu takvu šemu pa bi trebao njega kontaktirati,možda ima i boljih rešenja...evo jedne šemeslika
uvek ima nesto interesantno

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 19 Feb 2010, 15:19

UPS i nije neko resenje jer uzimali su to ljudi i nisu zadovoljni kako kazes javljaju se problemi
stari stabilizatori su se pokazali kao dosta dobri, ali djaba sve pijace i buvljaci nema nigdje :shock:
Kad bi se nesto skontalo ali da se ne ulaze previse sto je skupo ko ce to kupiti :mrgreen:
džale

filka
gx
gx
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung

Post napisao filka » 19 Feb 2010, 17:07

Znaci kod nas se prodaju UPS+ Stabilizator napona od 1000W i to radi bez problema. Ja sam ih mestio u ruralnim sredinama onamo gde je napon prenizak i cesto se gasi i tamo radi ko bombona.Cena :kod nas- 130eura....
-će izginemo ki Mančester

mladen mladenov
gx
gx

Post napisao mladen mladenov » 19 Feb 2010, 21:49

Tehničke karakteristike

Namena
Regulator izlaznog napona

Broj utičnica
Dve naponske utičnice
Jedna telefonska utičnica

Kapacitet
600 VA/360 W

Ja sam prodao jedno 10 komada ,ovakvih kao sa slike i zadovoljni su sa njima,a ima i ih sto Kisko rece i do 1200W.Cena ovog 0d 360W se krece od 17-25 evra,zavisi od radnje do radnje.
Prilog
PowerMate _velika.jpg
PowerMate _velika.jpg (20.79 KiB) Pregledano 2076 puta.
Mora da se zna ko namesta antenu,a ko vice ne valja :)

kisko
Preminuo
Phone number: 0038121888107

Post napisao kisko » 19 Feb 2010, 22:59

Pa jeftinije od toga nemogu proći sigurno,čak i da se pravi neka HOME varijanta bila bi skuplja :lala:
uvek ima nesto interesantno

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX

Post napisao chellawy » 19 Feb 2010, 23:28

gde si to uzimao mladjo ?

pa to je DZabaka....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

mladen mladenov
gx
gx

Post napisao mladen mladenov » 20 Feb 2010, 13:07

Ima kod nas u Pazovi, 2300din. tj.oko 23 evra je ovaj od 360W,ima u Beogradu nasao sam par prodavnica krecu se od 17Evra pa na vise,ali ovo mi je dobar kolega koji drzi prodaju racunara pa sam kod njega uzimao,mora i on covek od neceg da zivi.Ma neisplati se definitivno praviti,nemoguce je uklopiti se u cenu,kutija pa delovi a gde je jos i rad.Bio sam skeptik u pocetku reko mora da je ovo jos jedan od kineskih cirkusa,ali sasvim lepo radi,i daleko od toga da je bolje od onih starih dobrih pravih stabilizatora napona,a treba i to da se pokvari posle nekog vremena i mi majstori moramo da zivimo..i mi imamo dusu :pivopije: :pivopije:
Mora da se zna ko namesta antenu,a ko vice ne valja :)

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 22 Feb 2010, 12:12

Nema ništa bolje od tih starinskih stabilizatora mr. napona, oni fino peglaju sve smetnje u mreži, a i smanjuju mr.napon ako je povećan. Max snaga im je bila do 250W.

Jedina alternativa im je kao što Miodrag reče autotransformator sa korakom 20V ili čak 10V .. ali nema smanjenja napona, a leti je često potrebno.
UPS nema šanse da radi ceo dan iako mu se akumulator dopunjuje.
UPSevi su konstruisani naspram kapaciteta akumulatora, pa ako je potrebna duža autonomija usled pregrevanja mislim da ima šanse kraće da traje. Možda bi bilo dobro staviti drugi akumulator (veći) i ugraditi kuler.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 22 Feb 2010, 16:25

Bilo je i jačih stabilizatora. 500W, ako ne grešim, za COLOR lampaše. Bili su ogromni. Iskrini, duguljasti beli, valjda su bili 180W, znali su da unose i smetnje, nalik na smetnje kao kad ne valja mrežni elko.
http://www.elektrouniverzal.com/bh/djelatnost.shtml
http://www.elektronika.rs.ba/data/proda ... ilizatori/
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 22 Feb 2010, 17:42

Stolle je napisao:... znali su da unose i smetnje, nalik na smetnje kao kad ne valja mrežni elko...
Ja sam se napopravljao TV uredjaja gde su za korekciju napajanja koristili te praistorijske korektore...varnicili su, napon je varirao...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 22 Feb 2010, 23:06

Kod tih starih stabilizatora jedini problem je mogao biti suv elko od 5uF .. i u tom slučaju napon na izlazu je bio manji nego što treba .. osim loših spojeva, a njih nikad nisam imao prilike da vidim koliko god su bili raspadnuti .. a nekad sam radio to što i Džale ..prodao sam ih ne znam ni sam koliko.
Korektori napona kao sa slika koje je Stole linkovao nisu radili dobro na nekim aparatima, jer nisu dizali mr.napon dok nije pao ispod ~180V. najčešće problem na VCR .. i Gorenje 950 gde je slika već uveliko lelujala i bila sužena.. u to vreme su ovi aparati bili veoma aktuelni.
Sada kod mene više nisu potrebni jer je gradska mreža ok .. Džale ako imaš volje svrati :lala: .. pa da nađemo ... ima pun gepek ima da natovariš. :lala:

Zanimljivo je još i to da ovi starinski stabilizatori su peglali kratkotrajna iskakanja mreže od pola sekunde, aparati koji su bili na njih priključeni nisu ništa osetili... računari se nisu gasili.

Imao sam jednu mušteriju kojoj je stari Grundig crkavao, razlemio se keramički otpor na svakih mesec dana .. napon u mreži 240-250V .. prodao sam mu ovakav stab. i od tada je bilo ok.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

dzafer
gx
gx

Post napisao dzafer » 23 Feb 2010, 11:32

Ostavi ih negdje po strani ako me put na nese :mrgreen:
ja se uvijek drzim one stare
" svaka roba ima svoju musteriju samo treba vremena" :pivopije:
džale

micot
_
_
Contact person: Miodrag
Phone number: 00389023074774

lcd tv na ups

Post napisao micot » 07 Feb 2012, 01:03

neznam dali je ova tema postavjena na pravo mesto,ali ipak molio bih za jedan savet.naime imam lcd tv "Philips" 42',i radi ok,ali kako se ova zima "malo" odužila,a samim tim i potrošnja električne energije i padom napona.da ne duljim napon kod mene kući zbog komšiluka koj se greju na električno parno grejanje varira od 180-210v.pitanje je dali bi pomocu ups-a uspeo da stabiliziram napon,i dali bi bilo neke štete po elektronskih aparata?unapred hvala

toce
gx
gx

Re: lcd tv na ups

Post napisao toce » 07 Feb 2012, 04:08

Najbolje resenje ti je da kupis stabilizator napona ima ga kod ilija bitola. :pivopije:
TOCE

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 07 Feb 2012, 08:22

Tolika varijacija napona nije neki problem i TV bi trebao da radi bez problema a UPS nije lose staviti vise zbog neki strujnih pikova koji se mogu javiti pri ukljucenju/iskljucenju velikih potrosaca.
Ako vec uzimas proveri sta sve ima od opcija odnosno da li moze da pegla ulazni napon i u kojim granicama.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 07 Feb 2012, 09:02

:uca:
UPS ne pegla mrezni napon, to rade korektori napona, medjutim vecina LCD uredjaja bez problema radi i do 200VAC ali ima i onih koji su deklarisani za 110-220V/50Hz....moze se upotrebiti i UPS ali treba voditi racuna da nema previse padova napona jer ce se na kraju baterija isprazniti (klasicni upsevi su predvidjeni za rad u off-line rezimu od 5-15min a potom se pregreju)...
:pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 07 Feb 2012, 13:54

upravo to dujo treba mu korektor napona ,a ne ups
mada moje licno misljenje da je i taj korektor isto sr* jer prebacivanje -korekcija se vrsi mehanicki i dolazi do malog prekida sa napajanjem jer ni to nije uredjaj koji drzi stabilnih 220V sto je zakljucak ostavi kako jeste :dmzs:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

micot
_
_
Contact person: Miodrag
Phone number: 00389023074774

Post napisao micot » 07 Feb 2012, 17:44

ok hvala kolegama na odgovore:pivopije:

Odgovori
  • Slične teme