CATV signal kroz UTP?

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Soko
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

CATV signal kroz UTP?

Post napisao Soko » 09 Feb 2012, 14:23

Pravio sam razmestaj u kuci i sada mi je TV i D3 dekoder otisao na drugi zid. Dosad mi je koaksijalni kabl isao kroz malu kanalicu zalepljenu na zid ispod cevi od grejanja i sve je to bilo spakovano da se ne vidi uopste.
Sada treba taj kabl da provedem na drugi zid gde kanalicu ne mogu da stavim jer su mi vrata prepreka a nema ni cevi pa i ako je stavim bice ruzno.

Na tom zidu, bas iza TV-a imam uticnicu za telefon i UTP (koju ne koristim) i kroz buzir u zidu provucena 2 UTP kabla. Kroz jedan su pusteni telefoni (3 linije) a drugi je ostavljen za mrezu. Probao sam u taj buzir da uguram i koaksijalni kabl, ne ide cak i kada izvadim izvadim jedan UTP. RG6 kabl je dosta deblji i kruci od mreznog. Probao sam i sa RG59 posto je mala duzina ne bi bio veliki gubitak. Ne moze ni on da prodje jer izgleda da buzir iam neku krivinu u zidu i da koaksijalni kablovi ne mogu da je savladaju dok mrezni prolazi bez problema.

Treba mi uredjaj koji moze kroz 5 metara mreznog kabla da prenese CATV signal, sa tavana do izlaza iz zida. Nasao sam neke "balune" koji se koriste kod sistema video nadzora za razdaljine od nekoliko stotina metara. Nisu ni skupi. Samo je pitanje da li oni mogu da provedu ceo opseg koji CATV koristi. Ili postoji neko drugo resenje. Samo da sklonim onaj kabl koji mi sada ide ispod vrata.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: CATV signal kroz UTP?

Post napisao Majstor Duja » 09 Feb 2012, 15:11

Balun konverter radi sa nosiocem od 3,5MHz do 4,5MHz sto je frekvencija za video signal (PAL/NTSC), kako se RF signal prostire mnogo vise, do 900MHz, na primer, nemoguce je primeniti tu vrstu konvertera.

Za sada ne postoji konverter koji bi prebacio ceo opseg VHF1, VHF3, UHF, S i C band u digitalni format kroz 1 paricu UTP-a.

:pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Soko
bela tehnika
bela tehnika
Specialty: whitegoods

Post napisao Soko » 09 Feb 2012, 15:39

Majstor Duja je napisao:Balun konverter radi sa nosiocem od 3,5MHz do 4,5MHz sto je frekvencija za video signal (PAL/NTSC), kako se RF signal prostire mnogo vise, do 900MHz, na primer, nemoguce je primeniti tu vrstu konvertera.
Tako sam i mislio. Hvala na objasnjenju.
Majstor Duja je napisao:Za sada ne postoji konverter koji bi prebacio ceo opseg VHF1, VHF3, UHF, S i C band u digitalni format kroz 1 paricu UTP-a.
A kroz 4 parice? Ceo jedan kabl mi je slobodan. Mozda uspem da uguram jos jedan, pa ce onda biti 8 parica. Ima li veze sto meni kroz koaksijalni kabl stize vec digitalizovan signal do D3 dekodera?
Majstor Duja je napisao: :pivopije:
Cekaj bre da otopli malo. Ili da admin doda jos smajlija, npr: :kuvanovinopije: ili :cajopije:

milan
Preminuo

Post napisao milan » 09 Feb 2012, 16:08

Za prenos antenskog signala, mora biti koaksijalni kabel sa impedansom od 75Ω

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 09 Feb 2012, 18:19

Soko je napisao:Cekaj bre da otopli malo. Ili da admin doda jos smajlija, npr: :kuvanovinopije: ili :cajopije:
:srce: :srce: :srce:

Gde cu toplije od ovog, bre, u Novom Sadu je najtoplije bilo -16C ....jutros -27C, misli mi se zaledile.... :tooo:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 11 Feb 2012, 06:26

Pogledaj u malo bolje opskrbljenim radnjama sigurno imaju i druge kablove. Ako ništa kupi bilo koji crni tanki, verovatno će biti 50 oma, prečnika 4-5mm. Na tih par metara nećeš ni videti razliku. Ako ne znaš gde, onda idi u Netiks. (netiks.rs)
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”