Lijenost = kreativnost ?

Podforum za majstorije i konstruktivne inovacije. Budž-teme.
VJEKOSLAV
gx
gx
Specialty: tv

Lijenost = kreativnost ?

Post napisao VJEKOSLAV » 04 Jul 2016, 17:28

ako je već neko radio nešto slično, nisam mu ukrao ideju, jer nemam pojma o tome!

dakle- "uvod" :pivopije:
već me mrzi da mjenjam špic na lemilici tanji/deblji...(jeste da imam još neke điđimiđi lemilice ali...) a prijašnja lemilica ELA24 koja mi je služila puno godina i brzo se mjenjao vrh, otkazala (mojom nepažnjom) i nikako da se nakanim da je popravim, (ako budem mogao) i sve teže je naći vrhove za nju, ali imam rezerve.
ovu ZD-931 sam kupio kao rezervnu dok je ELA još radila.....nemojte mi sad o tome 'jeftina kineska' ovo ono...služi dobro, i sve što weller odradi, odradi i ova, bar do sada, jer nikad nisam niti imao weller
a opet sam neki 'majstor' :lala:
zatim, ionako popravljamo 99% kineze, pa onda nek je i alat 'original' kineski lolzi

već duže razmišljam o tome kako da si pojednostavim mjenjanje vrhova, ili druge lemilice ( dodatna stanica opet samo još jedno smetalo na stolu)
i palo mi na pamet ovo...
pogledam imali mjesta, ima.
ugradim još jedan jack na postojeće kućište, već prije sam kupio drugu ručku da je samo prikopčam (ali i to mi je već tlaka postalo :mrgreen: )
i sad jednostavno kad trebam extra tanki vrh, samo prebacim prekidač na tu ručku, i za pola minute spramna.
ne smeta, nema šarafanja, milina spram prije.
i eto sad 3francis_spinning

ps.
razmišljo sam da napravim za 3 ručke, i to bi čak moglo, samo bih glavni prekidač prebacio na drugo mjesto, i trebao bi još jedan mali prekidač, u stvari oba bi trebala biti manja,ali sam odustao, rekoh na početku....lijenost je u pitanju :fanzo: .
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.

Stolle
Site Admin
Site Admin

Re: Lijenost = kreativnost ?

Post napisao Stolle » 04 Jul 2016, 17:35

:tooo:
Razmišljao sam da tako nešto stavim na moju WD1M. Mada je Ranko tražio takav konektor i nije ga bilo nigde. Samo cela ploča sa konektorom. Prekidač bi morao da bude za veću struju, a da je mali.
A treba da stavim i jednu LED da se vidi kad je uključena.

VJEKOSLAV
gx
gx

Post napisao VJEKOSLAV » 04 Jul 2016, 17:45

prekidač je 3Ah valjda je dosta, ako rikne zamjenit ću, a fizički može i veći ako treba bar u ovoj stanici.
a ovi konektori su 3kn komad ima ih kod nas, uzeo sam još 2 viška ako budem sređivao ovu ELA24 pa da radi na tu ručku ako može senzor, isto je 24V

eh da....
razmišljao sam da postavim led, ali nema potrebe, ako je prekidač na desno, radi desna i obrnuto, tako sam ga postavio, ne gore/dole.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 04 Jul 2016, 18:00

-stavi dva trijaka tj. jedan vec imas i tako prekidaj gejt..
,ako termopar cita mikrokontroler kad prekines i spojis moguce da ode u ofset ili zaglupi se...

kod welera kad prekines platinac automatski gasi grejac , na starijim bazama je neki tl. op. raskaci zakaci nema zaglupljivanja..

-na toj tvojoj moguce kad tp. nije spojen da temperatura odleti gore...
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

VJEKOSLAV
gx
gx

Post napisao VJEKOSLAV » 04 Jul 2016, 18:33

probao sam 2-3 puta prebacivanje direktno samo sa novim prekidačem, i sve ok. samo pokazuje drugu temperaturu i diže do namještene
ali ne planiram tako raditi, to je bilo za probu
jednostavno isključim glavni prekidač, prebacim na drugu ručku, i ponovo upalim
to je kao da sam tek upalio kao i inače.

osim toga, nije ovo kao weller da zaglupi :mrgreen: nije toliko pametan, već u startu glup lolzi

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 04 Jul 2016, 18:58

a pa to , ti imas kvacilo i menjac :tooo: to moze da se prebacujes kako pozelis :fanzo:
slika
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Odgovori

Natrag na “Majstorije”