Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Podforum za majstorije i konstruktivne inovacije. Budž-teme.
Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3138
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao miodrag popovic » 23 Jan 2016, 21:54

Moj TV,kucni,TELEFUNKEN LCD 32" bla,bla vestel-ova sasija.Od skora mi je u kuci i nervira me zvuk.Kako je vreme prolazilo i menjao sam televizore kvalitet zvuka sve gori,zvucnici sve manji a podesavanja sve vise.Uglavnom zvoni kao limena kutija,a basa nigdje.Jest da ni audio izlaz u TV-u nije neki kvalitet ali ovo je ispod svakog kriterija.Odlucih se da iz servisa ponesem neophodno
- par zvucnika sve sa kutijama iz starog philipsa K40 sasija [oko 30-35 godina stari]
- pistolj lemilica [zazelio se raditi sa njom],tinol
- srafciger
- secice
- termobuzir,zica
- zabice/konektor stereo za zvucnike,srafici
Posao pola sata,rasklopio,izbacio konektor/zabice napolje,kablove od zvucnika napolje pa sada mogu spojiti ili originalne zvucnike od TV-a ili vanjske zvucnike.
Rezultat razlika drasticna.Ponovo imam bas i toplinu zvuka.Zvucnici su ostali iza TV-a onako kao na slici sto stoje,ne vide se ali se itekako cuju.Nisu ni oni idealni,kad napravim neke pristojne kutije lako cu spojiti.
Prilog
Picture 001.jpg
Picture 002.jpg
Picture 003.jpg
Picture 004.jpg
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao alexa_pg » 23 Jan 2016, 22:06

:tooo:
Mogao si staviti neki prekidac - preklopnik tako da imas ext/int zvucnici.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao Stolle » 23 Jan 2016, 22:25

:tooo:
E to planiram i ja, samo da prođe garancija, ako stignemo dotle. :)
LG je u pitanju, najjeftiniji 32". Njemu zvuk i nije toliko loš, podnošljivo je, ali biće bolje. Philips TV-i su imali odličan zvuk. Grundig stereo par modela, fantastičan zvuk za TV. Imam i jedan METZ sa odličnim zvučnicima kao i SAMSUNG (malo neverovatno) sa po dva basa i visokotoncem u jednoj kutiji unutra, mada je zvuk kod njih malo mutniji, ali ide duboko, kao da je subwoofer u pitanju (u principu ne volim woofere), ali sve u svemu za TV je super. A mislim da imam i baš takve kao te tvoje u kutijama, ako su elipsasti, oni su lošiji nego ovi koje sam naveo gore. Ali svakako mnogo bolji od onih zrikavaca u TV-u.
Kad sam pomenuo GRUNDIG, ne znam koji model beše, ali od njegovih zvučnika, bas + visokotonac po kanalu, sam napravio kutijice koje su prijatno drndale ovde po ceo dan. Za neozbiljno slušanje, naravno. Mislim da sam stavljao slike, membrane sam farbao u plavo.
A drugi GRUNDIG je imao SIPE zvučnike, po jedan elipsasti po kanalu, prilično male, sa mnogo dobrim zvukom. E te bih voleo da nađem, mali su, a zvuče super.

***
Zaboravio sam jedan TELEFUNKEN, mono, zvučnik elipsasti, kao kod Ei B30, e on je bio neverovatno dobar. Još ga čuvam, neverovatno kako su ga napravili.

Napravio si grešku. :) Trebalo je da i tinol bude u crvenom. :mrgreen: :pivopije:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3138
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao miodrag popovic » 23 Jan 2016, 22:31

Stole,to je onaj specijalni tinol,sve ocisti,sve lemi,samo nesme elektroniku da vidi.sijalica mozda lemi i aluminijum lolzi
Alexa,planirao sam i prekidac,ali mi bilo za kucnu varijantu previse,ovako samo prebodem zice.
Eh,nekome je servis pri kuci,meni 5km daleko,sve ima svojih prednosti.
Sjutra na buvljak da vidimo sta ima novo iz austrije.
-
Bio sam klinac,al se odlicno sjecam,RIZ lampas C/B iz 1963 godine,ja se sjecam kad je vec uletio u seriju popravki tamo kraj 70-tih,majstor Kapetan Pero ga je popravljao na sledeci nacin:
:m: :m: [opali socnu psovku] pa pljune u prste i pipa sta je vrelo lolzi
elem Tv je imao dva zvucnika,napred elipsasti,sa strane okrugli i zvuk mnoooogo bolji od slike.
E taj TV je umnogome zasluzan za moju sadasnju profesiju,a bogami i majstor Pero koji ga je popravljao satima,danima.To i cinjenica da je moj otac bio vrsan majstor tokar/metalostrugar/bravar/kovac ali se u `lektriku nije hvatao,a ja ko upijac od njega vec pokupio zanat pa mi ovo novo bilo interesantno.TV nije imao ni stampanu plocu,vec su svi elementi bili "u vazduhu" sastavljani,to sam zadrzao do dan danas,mnoge moje kreacije tako nastanu i rade godinama bezbjedno ususkane u neku kutiju.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao Stolle » 23 Jan 2016, 22:46

Ako ih nekad možda ponovo menjaš, sa nekim još malo boljim iz drugog TV-a, zameni i žice. Stavi onu najobičniju plavo belu, staru telefonsku. Ali zameni od konektora TV-a do samih zvučnika.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Aleksovski
_
_
Postovi: 28
Pridružen: 09 Avg 2011, 10:45
Location: Beograd
Warranty service: Bang&Olufsen Bose
Contact person: Nikola

Re: Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao Aleksovski » 12 Jun 2016, 15:19

Kupis Bose Solo 15 i uzivas.
To je set za unapredjenje TV zvuka.
Imas i daljinac kojim upravljaš zvukom, ali i u njemu univerzalac koji ume da upravlja i ostalim uredjajima pored tv-a, a tu je i BT.
Basa koliko zelis, takodje ima i dinamički ekvilajzer, i Anti clip.
Pozdrav!

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Dodavanje zvucnika na LCD/LED televizor

Post napisao Stolle » 12 Jun 2016, 19:34

Jeste, a on ko 4 TVa. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori

Natrag na “Majstorije”