BUDZ>>novembra<< salesk

Podforum za majstorije i konstruktivne inovacije. Budž-teme.

za koji predlog glasate ?

Glasanje je završila: 05 Dec 2008, 21:22.

1. chellawy
3
20%
2. salesk
8
53%
3. tom
4
27%
 
Ukupno glasova: 15

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

BUDZ>>novembra<< salesk

Post napisao chellawy » 04 Nov 2008, 09:15

1. Ova tema (igra) je zabavno šaljivog karatktera. Ali se nadam da se i pored toga može nešto i naučiti .
2. Igra se sastoji od predlaganja improvizacija (BUDŽeva) koje su majstori uradili sami ili su se sreli sa njima u toku svog posla. I od glasanja za predloge.
3. Svaki član foruma ima pravo da postavi jedan svoj predlog mesečno.
4. Svaki član ima pravo da glasa samo jednom za jedan od predloga u toku meseca.
5. Predloga može biti neograničeno(koliko god ima članova foruma) a predavaju se do 20tog u tekućem mesecu.
6. Glasanje za predloge se odvija od 20tog do kraja tekućeg meseca, nakon čega predlog sa najviše glasova osvaja «titulu» Budž meseca.
7. Na kraju godine svi predlozi koji su osvojili «titulu» Budž meseca učestvuju u glasanju za Budž godine.
8. Za kolegu vlasnika predloga Budž godine predlažem da inspirativo smislimo neku simboličnu nagradu kao recimo (primer) pehar.
9. Predlog bi trebao da bude slikovit tj najbolje sama slika(naravno moze i vise slika a ne samo jedna ali u vezi tog istog predloga), uz objašnjenje kako, zašto i naravno mora da bude funkcionalan.
10. Predlozi moraju da budu iz oblasti elektronike. Znači bilo koja oblast shodno tome da ima i takav pod-forum na forumu.
11. Vreme kada je predlog nastao tj uradjen ( pre godinu, dve tri ....) je ne bitno, znači ako ste nešto napravili pre 5 godina i to uslikali , može, predložite ga ....
12. predlozi koji su bili ,mogu da se ponavljaju, ali to pravo ima samo autor predloga i ako odluci da ga predlozi ponovo za drugi mesec
13. Predlog koji osvoji "titulu" budz meseca, ne moze da se ponavlja
14. Tematski slicni budzevi mogu da se predlazu ali ne od istog autora. ako vidim pirateriju, secem
15. predlog za budz moze da bude samo licno od onoga ko ga predlaze tj da je kolega licno autor istog.
ili ime i opis budza kolege vlasnika koji eventualno nema internet.

znaci fer - plej
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: BUDZ>>novembra<<

Post napisao chellawy » 18 Nov 2008, 19:28

ajde nemojte sad da lencarite

evo nesto od ranije sto sam na budzio
bilo je vec spomenuto ranije u nekoj temi .....

u nedostatku TDA1905 da ga ne morate kupovati jer je postarina skuplja od njega .... eto laka prepravka sa TDA2030 kojeg verujem svako ima vise komada jer je mnogo cesci od onog prvo pomenutog ....
Prilog
tda2030 za tda1905.jpg
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: BUDZ>>novembra<<

Post napisao SaleSk » 18 Nov 2008, 23:09

E odlicno da je neko poceo sa budzevima...Ja sam za ovaj mesec pripremio budz na jednom kineskom LCD monitoru...Monitor je : KS-17PV...sto se oznake i modela tice...Radio ga neko pre mene i dosao je sa konstatacijom da mu je invertor otisao i da mu nevalja trafo i da ne moze da se nadje...i da mu je jos crkao i panel i da se neisplati opravka...OK...Boze moj...Ja ga otvorio i prvo sam sredio invertor na kome je bio otisao jedan tranzistor zbog toga sto se desio shmelc izmedju kontakte kod konektora za CCFL...To lepo ocistio i ubacio tranzistor koj mi je prvi zapao za ruku :mrgreen: neki bd-jac...vidi se iz prilozenog :mrgreen: Trafo jebio u odlicnom stanju....pustio sam monitor i proradilo je sve kada se javio i drugi problem...Slika se pojavljivala i gubila...utvrdio sam neispravnost konekcije izmedju ploce i ploce na panelu...preletovao sve, i dzabe...opet ista pesma...bio je ostecen konektor....izbacio konektor i lepo prespojio sa zicama...ali opet problem...smetnje zbog toga sto nisam stavio sirmovan kabl...jbga nisam imao...ubacio obicne zice, pa sam ih obmotao alu folijom za sendvice lolzi i na kraju premotao izolir trakom i eto....dan danas sve lepo sljaka :tooo: :tooo: :tooo:
:mrgreen: Al sam sve lepo i slikovito objasnio a?
:tooo: :tooo: :tooo:


ziveli :pivopije:
Prilog
1.jpg
2.jpg
3.jpg
shpageti
4.jpg
Pakovanje sendvicha
5.jpg
sve lepo spakovano ispod limenog poklopca
6.jpg
Radi a necuje se :)
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
tom
gxu
gxu
Postovi: 2295
Pridružen: 23 Apr 2007, 20:01
Location: Strumica
Contact person: TOME
Specialty: tv
Lokacija: Makedonija

Re: BUDZ>>novembra<<

Post napisao tom » 26 Nov 2008, 15:20

Ja bih da postavim budz...ali pod uslovom da vecina glasa za mene pa na kraju da pojedem taj "sladoljed"... pardon da popijem jedan caj s rumom...ako ostali pristaju evo ga:
TV je pao pa je ploca bila slomljena tako da je stampa gde stoji VN trafo bila slomljena ali to nisam fotografisao (zaboravio)
Prilog
1.jpg
klikni
1.jpg (14.68 KiB) Pregledano 2736 puta.
2.jpg
klikni
2.jpg (26.8 KiB) Pregledano 2737 puta.
3.jpg
klikni
6.jpg
klikni
7.jpg
klikni
TOME

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: BUDZ>>novembra<<

Post napisao chellawy » 30 Nov 2008, 21:22

proglašavam budž kolege salesk za budž novembra
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Zaključano

Natrag na “Majstorije”