Ugovori o održavanju hotela

Podforum poslovni predlozi i saveti
Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Ugovori o održavanju hotela

Post napisao Majstor Duja » 29 Avg 2011, 22:50

Milane, po analogiji - ako pisljivi kucni savet mora da ima redovno odrzavanje - mora i hotel. I to je grupni humani smestaj.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

kopex
_
_

Post napisao kopex » 02 Sep 2011, 22:43

milan je napisao:Ja pitao: Da li ti hoteli moraju da imaju ugovore, bilo kakav?
Ovaj hotel tj. vlasnici su ne zadovoljni sa dosadašnjim održavanjem opreme i hoće da traže drugog partnera. Vlasnici su stranci i hoće isključivo da rade po ugovoru.
Hoće da imaju neku sigurnost koga da zovu u određenoj situaciji,da nebi mijenjali majstore svako malo...i da taj servis ima obavezu da dolazi po pozivu a ne da se eventualno izvlači od posla tj. obaveza.
Druga stvar,posao mora odraditi registrovana firma ili zanatska radnja....

U pitanju je sledeća oprema:
-kompletna kuhinja (sva rashladna i termička oprema,plinski uređaji,sitne mašine,...)
-šankovi pića (rashladni pultovi,ledomati,mašine za pranje posuđa,mašine za pranje čaša,sitni aparati,...)
-rashladne komore.....

Inače ugovor o djelu nema nikakve veze sa ovim ugovorom.Ovaj ugovor bi bio na najmanje godinu dana i mora ga sklopiti servis ili firma.
Ni meni do sada ni jedan hotel nije tražio ovaj ugovor,svuda sam radio po pozivu.

Nadam se da sam bio jasniji.

kopex
_
_

Post napisao kopex » 02 Sep 2011, 22:46

nike je napisao:
kopex je napisao: Dali naplaćuješ dolazak posebno a usluge posebno ili je sve to uračunato u cijenu???
Svi su u krugu 50 Km. Naplačujem odvojeno dolazak a odvojeno usluge i materijal.
Ako nije tajna,koliko naplaćuješ dolazak po kilometru (u eurima) ???

nike
gxu
gxu
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 03 Sep 2011, 06:28

kopex je napisao: Ako nije tajna,koliko naplaćuješ dolazak po kilometru (u eurima) ???
2kn/km (0,27E), inaće prije je bilo vezano uz cijenu goriva na 30% od cijene litre goriva po 1km. Ali su cijene podivljale pa je to malo nerealno danas. Uglavnom mene dođe 1kn/km gorivo a 1kn je za amortizaciju i održavanje vozila što se nalazi ispod granice koja osigurava nabavu novog vozila. Ali se zato dio pokrije iz satnice vožnje.

Realno treba koristiti ovu tablicu da bi izračunao koliko je tebi minimalno dovoljno da pokriješ sve troškove vozila (od nabave preko održavanja do nabave novog).
eksploatacija auta.rar
Nemaš dozvole za preuzimanje priloga dodatih postu.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

kopex
_
_

Post napisao kopex » 03 Sep 2011, 15:08

Slično je i kod nas u Crnoj Gori.
Ova tablica je korisna.Samo su naša kola starija.... :deda: ,malo ko ima mogućnosti da krene u posao sa novim kolima.
Ali tablica je ok....

Jedan moj drug koji održava medicinsku opremu naplaćuje po kilometru 25-30% od cijene goriva.Mada sam kaže da rijetko kome naplaćuje 30% jer mu se često dešava da ima dva-tri posla na istoj relaciji puta.Kod nas je dizel 1.30 eura.
Radni sat naplaćuje 15 eura.

Dali misliš da je pametno predložiti vlasnicima hotela da plaćaju određenu svotu novca na nivou godine?
To bi bila kao jedna garancija da ću doći da odradim posao a ujedno i moja obaveza da dolazim barem kvartalno ili tromjesečno da odradim vizuelni pregled aparata i uređaja,a po potrebi i čišćenje kondenzatora ili slične stvari....čisto kao neka preventiva.
Zadnja izmena: nec, dana 04 Sep 2011, 18:48, ukupno menjano 1 put.
Razlog: nema potrebe citirati zadnji post

nike
gxu
gxu
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods

Post napisao nike » 03 Sep 2011, 15:17

To bi bilo preventivno održavanje i ako ti to prođe, to je dobro. Samo obavezno navedi taksativno sve što to održavanje obuhvaća do zadnjeg šarafa, i gledaj da termini i raspored toga budu kad imaš najmanje drugog posla tako da ti se više isplati to raditi nego biti besposlen u vrijeme kad sezonski nema baš nekog posla.
Imaš u onim primjerima šta sam poslao jedan takav sličan ugovor, samo ga trebaš prilagodit našim (tvojim) uvjetima.
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

kopex
_
_

Post napisao kopex » 03 Sep 2011, 21:06

Hvala

Odgovori

Natrag na “Biznis Saveti”