Kriptovalute-rudarenje-kopanje

Podforum poslovni predlozi i saveti
Post Reply
stojkePN
____
____

Kriptovalute-rudarenje-kopanje

Post by stojkePN » 21 Jan 2014, 00:28

Da li se neko sa foruma malo pozabavio tematikom kriprovaluta? Ja danas uposlio jednu masinu da radi, pa da vidimo kako to funkcionise. Ili cu da uspem da uzvucem ono sto sam ulozio ili ce da pukne sve brze nego sto sam se nadao :lala: Inace to je toliko postalo aktuelno da nema da se kupe jace kartice sa kojima bi moglo da se radi, a i tesko ide nabavka jakih napajanja.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia

Re: Kriptovalute-rudarenje-kopanje

Post by fanzo » 21 Jan 2014, 03:20

O čemu se tu radi?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post by Kobac » 21 Jan 2014, 07:00

Sa obicnim racunarima nije vise isplativo posto ima da se kupe namenske masine koje rudare desetine puta vise nego sto mogu da postignu i najjace graficke kartice.
Eno na bencmark forumu u oglasima malo-malo pa osvane neka rudarska masina, rasprodaju ljudi dok jos mogu da dobiju neki dinar.

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic

Post by Majstor Duja » 21 Jan 2014, 08:17

Ako ne znas o cemu se radi - radi se o parama tj. bitcoinu i ostalim elektronskim valutama..

Imam poznanika koji je kupio 10-tak zivotinja za kopanje pre 3-4 godine tj. kupili su drugi za njega, on samo odrzava sistem, klima uredjaje, neki sumanuti internet protok...i rezultat?
Pa izasli su u novine kao najbolji rudari na ovim prostorima a da li se isplatilo?... pa danas jeste ali sutra vec ne mora. Ukupno troskovi su abnormalno veliki jer samo struju trose oko 10kWh , 24 sata dnevno, 7 dana u nedelji...

Tako je to sa trange frange kombinacijama...

Nasao!

Code: Select all

http://www.seebiz.eu/novosadanin-u-bitcoinima-skupio-15-miliona-evra/ar-79759/
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

birocip
Preminuo
Contact person: Zoran
Phone number: 38126654100

Post by birocip » 21 Jan 2014, 10:00

O toj temi je dosta pisalo na drugom forumu i kazu da to lepo funkcionise..cak ima i kolega iz oblasni mobilne telefonije koji radi otkup BitCoina i LiteCoina.
za kes..
evo nekih vesti .

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/425130/Francuska-i-Kineska-banka-osporavaju-i-kritikuju-upotrebu-bitkoina

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=12&dd=07&nav_id=786488

a ovo je kursna lista

https://btc-e.com/
Ako nemate sada dovoljno vremena za svoje zdravlje,kasnije ćete odvojiti mnogo više vremena i novca za svoju bolest

Damiru
___
___
Contact person: Damir

Post by Damiru » 21 Jan 2014, 11:51

Treba za to mnogo uložiti, ako ne želite da gubite vreme. bitcoin.rs je domaći sajt na tu temu, ako još funkcioniše.
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575

Post by fanzo » 21 Jan 2014, 15:01

Da li je to ta mašina što je naša carina zaplenila nekome pre par meseci?

Ništa mi niste rekli. Šta te mašine zapravo rade?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

buzdumra
gxu
gxu

Post by buzdumra » 21 Jan 2014, 15:44

trose struju :tooo:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

stojkePN
____
____

Post by stojkePN » 21 Jan 2014, 15:57

Da sam pustio pre mesec dana sad bi podigao okruglo 400$ :lala: Ali jeste sto Duja kaze danas imas, a sutra nemas nista. Berza stalno varira pre par dana sa mojom masinom sam mogao da napravim 260$ za mesec danas je sve to skocilo i vredi 400$ ali jbg sve moze da padne za zamo 5min na duplo manje. Ako hoces da cekas i rizikujes cekaj ako hoces da podizes podizi. Drugar trenutno ima oko 4000$ u i nece da podize ceka da bude jos jaca cena pa da proda... ali moze i da padne sve to pa da nema ni 50$. Meni radi masina od sinoc i za sad po trenutnoj vrednosti na berzi imam 12.6$ ali ako padne cena na berzi mogu da imam i 0.5$ :lala: Kao sto rece jedan na forumu ovde vazi jedno veoma vazno pravilo... a to je da nema pravila. :lala:

Bitcoin je prakticno nemoguce kopati grafickim karticama od pre mozda 2 meseca ali zato se jedan krece 850$ i mogu da ga kopaju samo masine. Doge coin, digital coin moze da se kopaju karticama bez problema. Dosta njih se igraju na berzi kupovinom i prodajom i za dan moze da dupliraju svoj racun. Zovem iz oglasa da pitam za karticu i napajanje i kaze mi prodavac ako imas lite coin prihvatam da prodam i tako. Pitam ga pa sta ce ti valjda ti je bolje pare da dobijes, kaze nema veze ovako cu da imam cime na berzi da raspolazem i da se igram. Ja prvo da iskopam i otplatim opremu posle mozemo da se igramo :lala: Inace masinu sam izbacio napolje sto je vise temperatura - to je bolje lolzi

EDIT :arrow: Nego ima li ko da mi proda jako napajanje :?: :lala:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic

Post by Majstor Duja » 21 Jan 2014, 16:16

Obradjuju slozene matematicke operacije, kalkulacije itd za neku klijentelu a za uzvrat dobijes neki bitcoin kad glavni server dobije dovoljno overenih kalkulacija sa tvog naloga, medjutim kako to sad svi rade, treba da prodje dosta vremena da se zaradi jer je broj bitkoina ogranicen - na pocetku, 2009. je bilo drugacije i lakse.

Prevedeno, to je kao da nekom pozajmis svoj racunar da odradjuje neku operaciju ( na primer, 3D modelovanje) a zauzvrat dobijes novac - samo sto ovde novac ne postoji...sve u svemu novi bum dokonog i pametnog japanca..
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Post Reply

Return to “Biznis Saveti”