Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Podforum poslovni predlozi i saveti
Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao stojkePN » 12 Jul 2008, 00:19

Ovo me podseca na Paju i Jareta iz filma Kamiodzije kad prave kamion na bukvu :dmzs:

Americke krofnice,pomfrit,palacinke sve je to za ulicnu prodaju i fin posao.Masina ti sve pravi tvoje je samo da stavis u kesicu i uzmes pare.Uvece od 8-12h izadjes otvoris za 15-20 minuta raspakujes masinu i radis posao.Problem je samo sto je to letnji posao.
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao buzdumra » 12 Jul 2008, 02:28

Mislim da bi kao dodatni izvor zarade bilo uzgoj i prodaja jagoda.Kod nas je konstantna cijena tokom ljeta bila 1.5 e -za kilogram.
to nikako nije dodatan posao kao ni bilo koji u poljoprivredi
recimo te jagode treba ujutro i navece brati ,a preko dana prodavati jer ako se ne prodaju i ne skladiste kako treba na njima se vrlo brzo stvara pljesan (opasno za zdravlje cak ako je neko elergican na budj moze biti gadno negde sam procitao)
-recimo dok su moji sadili krastavce uzimali zemlju u zakup i radili cela porodica je bil;a ukljucena u posao treba tu svasta mnogooooo nego sto mozete da zamislite zemlja se mora pripremit ,pa plastenik, case, zalivanje, iznosenje na njivu rasade, tamo isto zalivanje i prskanje, motika,..,,.. cvetanje , pa ono treba taman za dva dana da pocne berba opici led spici ih da samo mozes plakati nista ni od onog sto si ulozijo cak sjebe plastenik napravi rupe na njemu mozes ga bacit nama se desilo i to
,a recimo da sve bude po planu onda je jurnjava da to rasprodas po sto boljoj ceni i berba ujutro i predvece ,a zalivanje ne prestaje ko nije radijo nezna muku jos sam dosta problema preskocijo.

-psenica je naj jednostavniji usev jel gledate tv koliko je otkup NEZNA se neko ima carapu na glavi.. sad ce platit malo kasnije ce skocit cena kad svi predaju, a koliko kosta finalni proizvod odnos 1kg... a isto moze i njoj da naskodi zima bez snega , kad bude pred kosidbu opice kise, vetar, led, jbg

-voce isto svasta prolazi
sve sto ima spoljne uticaje to je kocka na koju se ide potpuno spreman i svjestan da mozes da izgubis ili dobijes takve poslove nebi svrstao kao dodatne

eh.dok recimo trgovina zavisi dosta od informacije i malo lepog glasa i pakovanja :tooo: ili nepakovanja kao cellawy sto prolazi sa delovima dobijo je paket magle koju je platijo sa novcima koje je znojem zaradijo lolzi mozda zato on spominje ove tenisere sa crnim naocarima i audi kasetofonima ,a zoki ga non stop brise i grdi heheee (i mene su obrisali na pocetku smrc,smrc,.,... propade mi ideja )
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 12 Jul 2008, 14:04

tako je ranko je u pravu
poljoprivreda nije dodatni posao
sta god da radis u poljoprivredi moras samo to da radis jer je to zahtevan posao za puno vremena (ulaganje se podrazumeva)

jagode su trenutno veoma ispltive ali i veoma zahtevne...

sto se tice uzgajanja ribe ... e to je definitivno isplativ posao ali ako imas gde da je plasiras pod 1. Mada ekonomski strucnajci kazu a to i jeste istina da je nase trziste podmireno tek sa 30-35 % potraznje ribe. znaci vrata su sirom otvorena.
cak je i moj san da imam svoj ribnjak da uzgajam ribu i da je naravno prodajem , ali sve to trazi VELIKA ulaganja, novca mahom.... kojeg naravno nemam :-(

prica se svodi na jedno :
KOLIKO IMAS PARA DA ULOZIS = TOLIKO CES I DA ZARADIS
jer sam rad kao rad i znanje se slabo placa !!!!!! eto pogledajte koliko je potrebno znanja za ovaj nas posao , a koliko mozete da zaradite u poredjenju sa nekim ko sedi u skupstinskoj fotelji i prima mesecno barem 1000 Evra za to sedenje, a izabrao ga je narod a ni ne zna koliko taj isti NEZNA tj koliko je nekvalifikovan i nestrucan i nesposoban u odnosu na bilo kog od nas iz nase branse .....


tako da ova tema (da ne ispadne da je miniram) nema smisla osim ako se dodatna zarada smatra kao dzeparac , to je naravno izvodljivo na 100ine nacina...... ali to je dzeparac......

tako da ovde ideja o jagodama i ribnjaku ne pije vode.......
kao i mnoge slicne...
razmislite samo malo i bice vam odma jasno da je tako.....
to su ozbiljni poslovi koji traze mnogo ulaganja , rada i vremena
i a ne ispadne da sam opet ja promasio temu ... fanzo je rekao sat -dva dnevno........

jel tako ?????
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4726
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao nec » 12 Jul 2008, 14:36

stojkePN je napisao: Americke krofnice,pomfrit,palacinke sve je to za ulicnu prodaju i fin posao.Masina ti sve pravi tvoje je samo da stavis u kesicu i uzmes pare.Uvece od 8-12h izadjes otvoris za 15-20 minuta raspakujes masinu i radis posao.Problem je samo sto je to letnji posao.
Radio sam to pune cetiri godine od 95-99 god. (bilo je sjajno) prvi put u mom Gradu ljudi kupovali i bilo je dodatnog novca, ali onda pocele sanitarne inspekcije (te nemozem prodavati hranu na otvorenom itd) tako da sam prodao masinu za americke krofne zato sam napisao trgoviju sa sitnim proizvodima ali ne prehranu (inace pare su u hrani) :pivopije:
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao fanzo » 12 Jul 2008, 16:55

Pa i naš posao zahteva poprilična ulaganja i poprilična učenja,a nakon toga rešenje "rebusa" ne traje malo.
Kada sednem za sto i popravljam nešto iza mene stoji 20.godina iskustva u ovom poslu .. i?
Jes da su mnogi pomalo promašili temu, jer predlozi zahtevaju veća ulaganja i veća znanja, ali ponešto može i da se iskoristi.
Šta mislite o mašini za pravljenje čačkalica?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao fanzo » 12 Jul 2008, 16:59

kisko je napisao: Kod Novog sada prema Futogu,postoji jedno naselje u kojem se skoro u svakom podrumu nalazi po mini firma,recimo za pakovanje bibera,paprike i sl :lala: Deluje banalno i naivno u stilu A STA TU MOZE DA SE ZARADI :?: ....Moze i te kako a masine
proste ko pasulj,svako od nas moze da ih napravi.
Daj malo više o ovome ..možda bi se neko pronašao u pravljenju pakerke...
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao fanzo » 12 Jul 2008, 17:04

rubin_miki je napisao:zito....ili pecurke....
iskreno, i ja razmisljam ali nemam hrabrosti...
mislio si na pšenicu? ..pa ove dve stvari nisu ni malo nalik.
Za žito ti treba veći posed , a za pečurke vlažni podrum.
Nisam baš upoznat sa tvojim posedom , ali mislim da žito nije za tebe, jer sa jednim jutrom ili 3 nemaš računice.
Za pečurke ti je dovoljan i manji podrum ali treba non-stop raditi...njima je i vek kratak, brzo ih treba brati i prodavati kada im dođe vreme.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao rubin_miki » 12 Jul 2008, 17:35

kako se radi i zaradi zitom ili psenicom? za to znam da je veeeoma malo dekar zemlje, treba 10 HEKTARA ili cak i vise..cisto iz interesovanja.....
za pecurke nesto znam, tek koliko batine da ne dobijem :mrgreen: ali eto, interesuje me..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao kisko » 12 Jul 2008, 18:46

Šta mislite o mašini za pravljenje čačkalica?
:tooo: Takvi poslovi i prolaze,naizgled sitni ali lova kaplje :lala: Što se tice pakerke za papriku i slicne proizvode,cista mehanika uz malo elektronike.Na vrhu imas deo gde sipaš npr. papriku(deo za sipanje je sličan kruparu,običan konusni "kazan" sa poklopcem) ispod njega ti je nosač na koji se stavlja kesa i taj nosač je sličan dečjoj klackalici,stim da se na suprotnom kraju "klackalice" nalaze mali tegovi sa kojima baždariš kad će kesa da prevagne(u zavisnosti šta se pakuje 5gr,10gr,50gr,100gr,500gr i 1KG) i u momentu kad kesa dostigne željenu težinu,klackalica se spušta dole i preko foto senzora daje signal elektronici da preko releja iskljuci motorić ,koji drma gornji kazan da bi paprika lakše propadala kroz otvor i automatski zatvara otvor.U donjem položaju klackalice se nalaze grejači koji zatvaraju kese(skoro su identični onim kućnim aparatima za "zavarivanje kesa)Nakon skidanja i postavljanja prazne kesice,pošto je taj kraj sad lakši od kraja sa tegovima,kesica se podiže gore i opet preko foto senzora daje signal elektronici da uključi motorić i otvori izlaz za papriku :lala: Uglavnom kad se desi defekt stradalo je po običaju triak ili foto senzor a za popravku sam uzimao od 50 do 100DM :pivopije: (naravno vadio sam i PIC da ga "programiram" mada nijednom nije izgubio podatke :mrgreen: no mora se opravdati cena)I to je to Zoki,koliko me sećanje služi,jer odkad sam se preselio u Kovilj nisam ih više radio ali bi se takve i slične mašine mogle vrlo lako uraditi.Ove su služile za pakovanje bibera,paprike,riže(pirinča) i svih ostalih sličnih proizvoda.
uvek ima nesto interesantno

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao filka » 12 Jul 2008, 19:14

Ajmo malo ozbilnije:Jeste li se raspitali kolko je procent na pare koi daju LIHVARI-kod nas je 5-7%mesecno Znaci rizikujes 3000eura das ih sa kamatom od 5% i onda postanes SITNI lihvar ali imas od kamate 150eura koji su dovolni da podmire neke troskove a ne radis nista za te pare :tooo:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao kisko » 12 Jul 2008, 19:35

lolzi lolzi lolzi Filka kod nas to rade samo "biznismeni" sa dosijeom i nebi dopustili da se mesas u njihov posao :m: a i da dozvole i ja bi morao da postanem takav da bih ičupao pare :? Nije to za mene :lala: Samo rad,na to sam navikao :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4726
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao nec » 12 Jul 2008, 22:30

mislim da ako je u pitanje proizvodstvo onda KARTONSKA AMBALAZA. Nije neki veliki budzet jedna masina a potraznja sve veca ipak to nije za dodatni biznis jer zahteva vishe vremena mozda i svo vreme predjes na to i batalish sve sto si dosad radio
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
housecafe
_
_
Postovi: 161
Pridružen: 06 Avg 2006, 19:34
Location: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao housecafe » 13 Jul 2008, 04:12

fanzo je napisao:Ne znam da li je Lale prodao mašinu za krofnice?
Prvo da vas pozdravim.
Masinu sam prodao.
Citam sve vase postove i SMESNI ste ljudi, smesni.
Pa Fanzo je rekao dopunski posao oko jednog sata dnevno
Sta to moze biti?
Evo recicu vam iz tudjeg iskustva.
Prva i najprofitabilnija stvar, Davanje love, pod kamatu od 6 % na mesecnom nivou.
Obavezno uzeti neku garanciju, i napraviti ugovor.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao kisko » 13 Jul 2008, 20:42

Ljudi,ovde su bitne IDEJE,nemojte puno u OFF....ako neko i omane sa nekom idejom,nije bitno :mrgreen: ,pojavice se zato desetak koje neko može da iskoristi,svako onoliko koliko može da se pruži i koliko ima "viška" vremena. :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
housecafe
_
_
Postovi: 161
Pridružen: 06 Avg 2006, 19:34
Location: Stara Pazova
Lokacija: Stara Pazova
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao housecafe » 14 Jul 2008, 00:11

Kupiti nerasta, iliti musku svinju, brava, on nije skup.
Verujem da dosta servisera poseduje karavan auto.
Znaci natovariti Nerasta u prtljaznjik, odvesti u komsijsko dvoriste i pustiti ga na svinju i zaraditi 20 eura. Posao idealan, zaradite 20 eura, a mozete se ogrebati i za neki snosaj usput.

Cim se dosetim jos neke ideje javljam.

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao kisko » 14 Jul 2008, 00:34

Kupiti nerasta, iliti musku svinju, brava, on nije skup.
Pa mogu ti reći da ideja uopšte nije loša :tooo: ....Jedan kolega ima 4 nerasta(brava),različite veličine(valjda da neslomi svinju kad naskoči :slon: ) i svaki bar jednom dnevno "odradi" posao za to vreme on sa gazdama pijucka pivkana :yeah:.Samo kod nas je cena 10 evra,no opet lepa para i kad se odbije hrana i gorivo :lala: Problem pretstavlja cena kukuruza zbog koje su bar pola ljudi odustali ove godine od tova svinja pa je i njemu obim posla opao sigurno :mrgreen:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
mesecar
Neaktivan
Postovi: 481
Pridružen: 26 Sep 2006, 23:32
Location: Beograd
Lokacija: Rakovica

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao mesecar » 16 Jul 2008, 21:59

chellawy je napisao:tako je ranko je u pravu
poljoprivreda nije dodatni posao
sta god da radis u poljoprivredi moras samo to da radis jer je to zahtevan posao za puno vremena (ulaganje se podrazumeva)

jagode su trenutno veoma ispltive ali i veoma zahtevne...

sto se tice uzgajanja ribe ... e to je definitivno isplativ posao ali ako imas gde da je plasiras pod 1. Mada ekonomski strucnajci kazu a to i jeste istina da je nase trziste podmireno tek sa 30-35 % potraznje ribe. znaci vrata su sirom otvorena.
cak je i moj san da imam svoj ribnjak da uzgajam ribu i da je naravno prodajem , ali sve to trazi VELIKA ulaganja, novca mahom.... kojeg naravno nemam :-(

.....................................................................................
boldovane reci mogu imati drugaciji zakljucak i odgovor ukoliko se uzgaja japanski saran (zlatna ribica) u malim bazenima, i prodaju ribice velicine par santimetara. Nema velikih ulaganja ni za ribnjak ni za ishranu.
Crveno boldovano, imamo slican san :pivopije:

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 16 Jul 2008, 23:30

mesecar je napisao:

imamo slican san :pivopije:

:pivopije: :pivopije: :pivopije:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao chellawy » 23 Jul 2008, 21:36

evo i danas sam bio malo navratio do dijalize i prica mi doktor upravo ovu pricu
http://www.gradjanski.co.yu/navigacija. ... naslovna=1

po vec treci , 4ti put... a evo i novine pisu vec vise puta...

znaci ISTINA....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Misley
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 11 Mar 2007, 15:47
Lokacija: BGD (i RS)

Re: Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao Misley » 24 Jul 2008, 02:41

"natovariti Nerasta u prtljaznjik, odvesti u komsijsko dvoriste i pustiti ga na svinju i zaraditi 20 eura. Posao idealan, zaradite 20 eura, a mozete se ogrebati i za neki snosaj usput."


jel to ako nerast omane? lolzi lolzi lolzi

Odgovori

Natrag na “Biznis Saveti”