LG 389SQF NO FROST kombinovani frizider RESENO

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
zoks.80
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 25 svi 2011, 18:40
Location: valjevo

LG 389SQF NO FROST kombinovani frizider RESENO

Post napisao zoks.80 » 09 Jul 2011, 14:03

Upravo me kontaktirao stric iz beograda,naime on ima kombinovani frizider LG 389SQF NO FROST (vazdusno hladenje).Radio je normalno sve do zamene kompresora u garantnom roku i nakon toga desava mu se da se skupllja led u obliku kristala na jednom mestu u predelu zamrzivaca i pucketa jer samim tim nema cirkulacije vazduha i pocinje da otapa namirnice pa mora cesce da otapa taj led.Ventlatori su uredu.Nisam se ranije susretao sa ovakvom vrstom rashladnog uredjaja pa me zanima dali se neko od kolega susretao sa slicnim problemom,sta je uzrok i kako da se otkloni..... :?
Zadnja izmena: zoks.80, dana 15 Jul 2011, 13:59, ukupno menjano 2 puta.

nuk
_
_
Postovi: 158
Pridružen: 04 Jun 2011, 20:35
Location: Beograd- Novi sad
Specialty: whitegoods

Re: problem sa kombinovanim friziderom

Post napisao nuk » 09 Jul 2011, 16:56

ako je problem poceo da se manifestuje nakon zamene kompresora, vrlo je moguce da frizider nije napunjen kako treba ili da kapilara nema dobor protok.
potrebno je skinuti oplate i pogledati isparivac,
1. ako se led hvata u gornjem delu isparivaca ili oko kapilare onda je definitivno uzrok nesto od ovoga sto sam naveo.
2. ako je led zahvatio ceo isparivac, proveriti grejac i termoosigurac.
3. ako se led hvata u donjem delu- ispod isparivaca, otopiti i ocistiti odvodni kanal kondenzata.
4. ako je potreban majstor- tu sam :mrgreen:

duki
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 16 svi 2010, 00:15
Location: srbija
Warranty service: privatno nedrzim servise pod garancijom neplacaju i neodgovorni za dobavku delova
Contact person: duki

Re: problem sa kombinovanim friziderom

Post napisao duki » 09 Jul 2011, 20:25

proveri dali je kompresor adekvatan iste snage , dal je isti gas /svi fusere/ , pogledaj dali vrata dihtuju da neuvlaci svez vazduh pa ga odma kondezuje otuda ledi /diht guma, vrata, pogledaj jeli kondezator cist zadnji i koji je gas u aparatu spoljne su temperature prevelike,nisam radio taj model al ....tu je to nesto , malo podataka o datom modelu je dato , sta znaci vazdusno hladjenje ima pomocni ventilator koji hladi motor i komdezator, neznam taj model sorry

zoks.80
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 25 svi 2011, 18:40
Location: valjevo

Re: problem sa kombinovanim friziderom

Post napisao zoks.80 » 09 Jul 2011, 21:28

Vrata su uredu i dihtovanje,to je prvo sto sam i ja posumljao..vazdusno hladjenje,pa to mu znaci da je isparivac (koji bi trebao da se otapa) u gornjem delu zatvoren a ventilator mu mesa vazduh,ali problem mu stvara taj led..provericu gde se tacno skuplja pa cu objaviti..neledi kapilara..

zoks.80
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 25 svi 2011, 18:40
Location: valjevo

Re: problem sa kombinovanim friziderom

Post napisao zoks.80 » 09 Jul 2011, 21:47

Evo ovako:isparivac zaledi ceo u obliku kristala ostane samo krug bez leda oko ventilatora a ventilator se nalazi na zadnjoj strani i oko njega su cevi isparvaca u krug.Sve to je prerkriveno limom.NUK,gde mu se nalazi taj termo osigurac?

nuk
_
_
Postovi: 158
Pridružen: 04 Jun 2011, 20:35
Location: Beograd- Novi sad
Specialty: whitegoods

Re: problem sa kombinovanim friziderom

Post napisao nuk » 09 Jul 2011, 22:24

nakacen je na isparivac, sa desne strane.
iskljuci ga i ispitaj omski, ako je otisao, zameni sa odgovarajucim od 72C stepena

zoks.80
_
_
Postovi: 8
Pridružen: 25 svi 2011, 18:40
Location: valjevo

Re: LG 389SQF NO FROST kombinovani frizider

Post napisao zoks.80 » 09 Jul 2011, 23:29

jel vezan redno sa grejacem,kakvog je oblika grejac?Nije mi tako blizu frizider da ga licno pogledam,zato prikupljam podatke o modelu...

nuk
_
_
Postovi: 158
Pridružen: 04 Jun 2011, 20:35
Location: Beograd- Novi sad
Specialty: whitegoods

Re: LG 389SQF NO FROST kombinovani frizider

Post napisao nuk » 10 Jul 2011, 23:20

Evo ti service manual, mislim da ti je dovoljno
Prilog
GR-389SQF.rar
LG GR389 SQF
(960.01 KiB) Preuzeto 1187 puta.

KRKI
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 30 Jul 2014, 16:59
Location: beograd
Contact person: GORAN

Re: LG 389SQF NO FROST kombinovani frizider RESENO

Post napisao KRKI » 11 Feb 2016, 00:10

Moze li mi neko reci duzinu kapilare za ovaj model389,i promer cevi. Treba da je zamenim sutra pa ako neko zna bilo bi mi od pomoci.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”