izgaraju dvb-t uredaji /RESENO/

problemi , kvarovi , upload/download

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

izgaraju dvb-t uredaji /RESENO/

Post napisao robi.fuc » 09 Feb 2014, 08:22

nadam se da bi ova tema mogla spadati pod ovu rubriku posto nisam nista slicno nasao

pokvarila se samsungova plazma i odnesem je elektronicaru i kaze otisao tv tuner
nista spojim ja preko dvb-t i sve radi ali svakih 15 minuta slika se pokvari,i pocne dosta glasno brujati na 10 sekundi,i naravno nakon 5 dana rikne dvbt
zamjenim ja dvbt,zamjenim scart kabel,ukljucim i opet isto,cak se na jednom dijelu antenski kabel malo RASTOPIO i kad ga ustekavam u dvbt zna jako zaiskriti
nakon par dana ode i taj dvbt u mirovinu
sad sam spojio 3 uredaj ali ustekao sam malu antenicu od usb -tv sticka i priblizim je antenskom kablu koji je spojen na vanjsku riblju kost i hvata signal odlicno.nema vise ni brujanja.znaci sada sve radi na taj nacin

neki dan kupim ja led traku i upalim je u drugoj sobi i odmah se na tv-u pojave smetnje. ZASTO ? ne vjerujem da i drugi imaju takve smetnje..

Nista mi nije jasno...
ima li tko kakvu ideju zasto se to dogada pa da probamo to rijesiti ? ? ?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao alexa_pg » 09 Feb 2014, 11:40

robi.fuc je napisao:...cak se na jednom dijelu antenski kabel malo RASTOPIO...
To sto je plastika pocela da se topi govori da postoji velika razlika potencijala izmedju TV aparata i antenskog prikljucka. Nije pozeljno da se aparat koristi dok ne utvrdis uzrok. Koristis li kablovski sistem ili imas sopstvenu antenu.
Ako imas kakav instrumenat provjeri - izmjeri napon izmedju kucista TV-a i antenskog kabla.
Zbog tih stvari neki su prosli ovaki
viewtopic.php?p=109421#p109421
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao robi.fuc » 09 Feb 2014, 11:57

imam svoju antenu koja je na metalnom stupu sa jos 2 antene od drugih stanova
kad dodem doma izmjerit cu napon pa se javim..(cca 2 sata)

robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao robi.fuc » 09 Feb 2014, 15:17

Izmedu kucista dvb-ta i antensko kabla imam 250 mv
Izmedu dvbt izlaza za antenu (znaci one sredine u uticnici dvbt ) i antensko kabla imam struju od 4,2 v
Otpor izmedu antenskog kabla tj antene iznosi 3 ohma
Hmm sta sad?
Dali je tu u redu ?
Ili ?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao alexa_pg » 09 Feb 2014, 15:47

...cak se na jednom dijelu antenski kabel malo RASTOPIO i kad ga ustekavam u dvbt zna jako zaiskriti...
Napon koji si izmjerio sigurno ne moze da iskri niti da topi kabal.
Kako su na tom antenskom stubu tri antene, moguce je da je neki od aparata od komsija neispravan i preko antenske instalacije taj isti napon ulazi u tvoj prijemnik.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao robi.fuc » 09 Feb 2014, 15:57

Da sada niti ne iskri ali cini mi se da to dode u intervalima jer je tako tv znao svakih cca 15 minuta brujati i slika bi tada nestala i onda nakon 10 sekundi opet sve ok
Probat cu ja staviti neki izolator izmedu antene i stupa tako da otklonim sumnju na susjedne antene
Dali je taj otpor ok ?

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao Kobac » 10 Feb 2014, 08:31

Najbolje je galvanski odvojiti sve od antene.
Preseci kabl od antene i pomocu dva kondenzatora vezati srednji kraj na srednji a oklop na oklop prema uredjaju i trebalo bi problemi da nestanu. Kondenzatori mogu da budu blok od recimo 1nF a moze i nekoliko puta veci ili manji..

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao spagagz » 10 Feb 2014, 11:22

Tesko ces uraditi to sa kondovima a da ti svi programi na kablovskoj budu ok.

robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao robi.fuc » 10 Feb 2014, 12:20

mogao bih probati i to sa kondicima
danas cu odvojiti antenu od stupa pa cu probati ustekati u dvbt,mada me strah da mi i ovaj dvbt ne ode na vjecni pocinak..
jos uvijek ne kuzim,godinama je tako sve spojeno i funkcioniralo
zbok cega se sad sve to dogada ?

grubiz1@gmail.com
_
_
Postovi: 190
Pridružen: 10 Dec 2012, 13:08
Location: SOMBOR
Contact person: Zeljko

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao grubiz1@gmail.com » 10 Feb 2014, 20:34

I ja sam to radio sa blokovima.Pa stari tv aparati su svi imali blokove na ulazu zbog galvanskog odvajanja od mreže.Dešavalo se da majstori za antene ,,skaču" po krovu kad probiju ti blokovi na starim lampašima.

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao SaleSk » 11 Feb 2014, 08:06

Kako su u prethodnim postovima napisali...Moguce da kod nekog komsiju koj ima antenu na istom stubu, da je neki uredjaj neispravan, pa pravi probleme. Kako si opisao da se to desava na intervalima. Znaci veoma moguce da je to neki kucni aparat poput frizidera, klima uredjaja, bojlera...Ovo je veoma opasno ako se ne ukloni problem. A rekao si da imas i probleme kad ukljucis u susednoj sobi LED...Znaci da definitivno ima neki problem oko instalacije.
Prvo odvoj antenu pa ces videti sta ce biti...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao fanzo » 12 Feb 2014, 02:42

Elejdi nema veze sa ovime. On se napaja malim i jeftinim chopper pretvaračem veoma sumnjive konstrukcije i samim tim unosi smetnje u gradsku mrežu. Mada je moguće i da pravi vf. smetnje koje zatim antena pokupi, u ovom slučaju i kod komšije na tv-u (na nekim kanalima) se smetnja primeti. Kako god taj mali adapter je loš. Kao naprimer neki yugo ili stojadin kada prođe ulicom...

Antenski stub treba uzemljiti. Takođe bi trebalo uzemljiti i DVB-T uređaj jer sigurno nije uzemljen preko gradske utičnice, jer ima samo dvopolni utikač.
Većina novijih uređaja (LCD i Plazme) su već uzemljeni jer imaju tropolni utikač.
Nekada audio uređaji su imali pozadi na metalnom kućištu šraf da se uređaj uzemlji, odnosno poveže na masu drugog uređaja sa kojim se spaja. Danas to više ne postoji ili postoji ali veoma retko.
Poveži kušište DVBT prijemnika i televizora (metalni deo) jednim kablom i nema problema.
Antena i dalje ostaje problem. Ako si uzemljio antenski stub, a imaš logu onda je i antena uzemljena i sve je ok. Ako pak imaš neku drugu antenu sa pojačivačem onda ima šanse da nije uzemljena, pa ako je još pride neka jeftina antena, ona ima i jeftini antenski utikač koji i nije baš nešto kvalitetan u smislu čistoće kontakta, pa samim tim dolazi do varničenja zbog razlike u potencijalu. Ovo možeš da rešiš sa kvalitetnijim utikačem (teško ga je naći kod nas) ili (najbolje) da vežeš masu antene na uzemljenje (ako ga imaš).
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao robi.fuc » 12 Feb 2014, 08:16

ok,antenu sam odvojio od stupa (stavio debelu gumu izmedu stupa i antene) i jucer nisam vidio problem
dvb-t cu danas spojit na uzemljenje od uticnice,
vjerujem da ce preko toga uzemljenja automatski biti uzemljena i antena i plazma,ipak je sve to povezano

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao fanzo » 12 Feb 2014, 18:32

Ne.
Svaki uređaj moraš posebno uzemljiti ili njihova metalna kućišta povezati. Sve ovo raditi dok je utikač isključen iz utičnice gradske strujne mreže.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

robi.fuc
_
_
Postovi: 49
Pridružen: 07 Sep 2012, 15:34
Location: hrvatska

Re: izgaraju dvb-t uredaji

Post napisao robi.fuc » 19 Feb 2014, 16:41

evo sad sam malo testirao par dana i sad je sve u redu
znaci odvojio sam antenu od stupa i stavio sam novi antenski utikac na kabel
nisam jos nista uzemljivao ali budem cm malo vremena uhvatim
hvala svima na pomoci i savjetima..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje Eksternih uređaja (box): DVB-T,T2,C,S, Smart-Box i slično”