Jukebox

Sve u vezi konzola za igranje

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Jukebox

Post napisao marko50 » 01 Dec 2016, 18:36

Pozdrav imam par pitanja, ako tema nije za ovaj deo neka admin prebaci, mada ovde mi je bilo naj pribliznije, imam volju za samogradnju jednog jukebox-a, od starog pc-a iskoristio bih monitor 15", radio bi na tastere koje bi prepravio preko stare tastature, e sad zanima me kako funkcionise primac kovanica tj, kako se vezuje kako se programira i gde ima da se kupi ako neko zna, i jos jedno pitanje da li neko zna gde bih mogao da nabavim software, znaci treba mi za jedan ne planiram masovu proizvodnju...

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Jukebox

Post napisao Ribery » 08 Dec 2016, 18:10

Ako hoces da igras igre sa aparata kao sto su MAME u kuciste Jukebox-a ubaci bilo kakav ispravan racunar na koji ces instalirati MAME emulator sa svim igricama. Monitor mozes da iskoristis neki CRT a primac kovanica mozes da napravis sam kao neko kuciste i podesiti tako sto ces na emulatoru podesiti komandu za poseban taster na tastaturi da kada se pritisne taj taster na tastaturi, emulator ce sam povecavati kredit. Iz tog tastera razdvojis dva provodnika i dovedes do kucista za novcic koji ces sam napraviti. Novcic neka ti bude od aluminijuma i kada na trenutak spoji ta dva provodnika kredit ce se povecavati kao kod pravog aparata. Dzojstik sa palicom i dugmadima imas da kupis gotov na internetu bas kao sto je i original za aparate.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
marko50
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 02 Okt 2014, 21:47
Location: Novi Sad Srbija
Contact person: Marko
Phone number: 0038121544487
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Novi Sad

Re: Jukebox

Post napisao marko50 » 24 Dec 2016, 12:36

Hvala kolega na odgovoru, nasao sam citac kovanica za 50e i software za 40e, ostalo sam sve razradio, ostala je kljucna stvar kutija od iverice ili medijapana kada nju napravim kompletiracu aparat pa cemo videti, inace ideja za ubacivanje kredita na novcic je odlicna ali ne bi bila zasticena gurao bi ko sta stigne...

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Jukebox

Post napisao Ribery » 31 Dec 2016, 17:30

Ne bi bila zasticena ali da li bi ti to koristio u igraonici ili kucna varijanta? Ja sam te razumeo da pravis za sebe onako iz hobija :-) . Obavezno mi posalji slike da vidim kako si to na kraju napravio :-).
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori

Natrag na “Konzole za igre”