Ups za centralno grejanje...

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
svastanesto05
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 09 Jan 2017, 16:56
Location: Smederevo
Specialty: consumer

Ups za centralno grejanje...

Post napisao svastanesto05 » 09 Jan 2017, 17:01

Pozdrav,znam da obican ups nije predvidjen da tera pumpu za centralno grejanje ali trenutno mi je ispalo nesto mnogo povoljno pa me zanima da li ups sa baterijom od 5 ampera moze da tera pola sata pumpu za centralno grejanje snage 50w,cisto dok se zagasi vatra,ne treba mi da radi 2,3 sata ili da ga kacim na drugi veci akumulator...
Unapred hvala.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao Proko » 09 Jan 2017, 17:24

Nije pitanje može li, već hoće li?
Većina UPS-eva ima ograničen rad na oko 5 minuta i nakon toga se isključuje.
Što se tiče kapaciteta baterije, to nije teško izračunati, ako znaš stvarnu potrošnju pod opterećenjem.
Moguće je da će trebati dodatno rešiti hlađenje UPS-a, kao i punjenje akumulatora, jer on je projektovan da puni mali akumulator.
I na kraju, ne manje važno, najčešće akumulator nije odvojen od mreže, pa to može biti potencijalna opasnost.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao vlada69 » 09 Jan 2017, 17:57

Za rad pumpe kad nestane struje se koristi pretvarač napona ima ih manjih i većih i nisu ništa skupli od UPS-a. Kao što ti je napisao Proko UPS-u je rad uvlavnom ograničen na 5min. Mislim da sam ja jednom probao pumpu da povežem na ups ali nije mogla da radi. Pretvarač 12V na 220V j provereno rešenje za pumpu kada nestane struje .

svastanesto05
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 09 Jan 2017, 16:56
Location: Smederevo
Specialty: consumer

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao svastanesto05 » 09 Jan 2017, 18:01

Pumpa za grejanje je 60w...Jedan drugar mi je rekao da se tih 5 ampera pomnozi sa 12 i dobijes koliko vati moze da tera u sat vremena... Mene u principu zanima samo da mi premosti tih pola sata dok zagasim vatru, nije mi bitno da moze da dopuni aku, ni da po nestanku struje mora da radi jos 2,3 sata. Kod mene struje skoro da ne nestaje, jedino kada duva neka velika oluja, jedino tada i to na kratko i odmah dodje,nemam problem sa strujom generalno.
Nisam znao da ups sljaka 5 min i bez obzira da li je aku ispravan ili ne ili da li je 5,7 ili 35 ampera on se automatski gasi, bukvalno dok komp obori sistem?
Znaci ako bih stavio aku od 5 ampera on ne moze da gura pumpu sat vremena vec posle 5 minuta cao a i ovaj aku od 55 ampera on takodje nece raditi ili ce raditi ali ups ga nece moci napuniti i ujedno ce se pregrevati...?

svastanesto05
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 09 Jan 2017, 16:56
Location: Smederevo
Specialty: consumer

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao svastanesto05 » 09 Jan 2017, 18:03

vlada69 je napisao:Za rad pumpe kad nestane struje se koristi pretvarač napona ima ih manjih i većih i nisu ništa skupli od UPS-a. Kao što ti je napisao Proko UPS-u je rad uvlavnom ograničen na 5min. Mislim da sam ja jednom probao pumpu da povežem na ups ali nije mogla da radi. Pretvarač 12V na 220V j provereno rešenje za pumpu kada nestane struje .
Za to znam,pretvarac od 200 w je 7500 a sa suvom baterijom 11500 a ja sam ovo nabavio za smesne novce...E sada,taj sto ima suvu bateriju u sebi,kolike je ona amperaze, da li je i ona 5 ili 7 ampera ali je pretvarac napravljen bas za to pa bolje koristi tu snagu ili sta vec?

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao vlada69 » 09 Jan 2017, 18:31

Ima UPS i sa dve i tri baterije kojem rad nije ograničen na 5min. već radi dok drže baterije , služi za telefonske centrale , kamere za video nadzor...
Taj običan ups može da se umesto baterije stavi akomulator i da tako radi ali bi trebalo ako može softverski da mu se produži vreme rada sa 5min. na 30min.

svastanesto05
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 09 Jan 2017, 16:56
Location: Smederevo
Specialty: consumer

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao svastanesto05 » 09 Jan 2017, 19:29

Sada sam prikacio aku od auta koji je 55ampera,radilo je oko 10 min pa sam iskljucio, ali pumpa ima drugaciji zvuk, kako su neki pisali to je zbog te drgacije struje koju daje ups...
Da ne komplikujem, akumulator od 5 ampera, pod uslovom da ups se softverski ne gasi posle 5 min moze da gura pumpu od 60 w pola sata?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao alexa_pg » 09 Jan 2017, 19:46

Uglavnom je sve rečeno. Neki rade dok god ima struje iz baterije. Neki rade samo par minuta dok se ne spusti OS. Neki...
Kako ne znamo o kakvom se tipu UPS-a radi, predlazem da ugradiš tu bateriju što imaš i da isprobaš kako se ponaša UPS a i sama pumpa zbog neodgovarajućeg talasnog oblika napona.

EDit: dok sam ja ovo napisao, ti si već to uradio. Sve ti je jasno. "...akumulator od 5 ampera, pod uslovom da ups se softverski ne gasi posle 5 min moze da gura pumpu od 60 w pola sata"
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

svastanesto05
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 09 Jan 2017, 16:56
Location: Smederevo
Specialty: consumer

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao svastanesto05 » 09 Jan 2017, 20:00

E to, hvala na pomoci! :tooo:

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao vlada69 » 09 Jan 2017, 22:50

Da li postoji mogućnost da zbog ne odgovarajućeg talasnog oblika napona iz ups-a pumpa crkne? Sećam se da sam probao to jednom pa se pumpa čudno čula-promenila zvuk tako da sam je odmah isključio .

grubiz1@gmail.com
_
_
Postovi: 190
Pridružen: 10 Dec 2012, 13:08
Location: SOMBOR
Contact person: Zeljko

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao grubiz1@gmail.com » 09 Jan 2017, 23:54

Ne postoji.Do pre desetak godina dok nisu počeli sa izradom pretvarača sa feritnim trafoom i većom osnovnom frekvencijom, čijom se ,,modulacijom" dobija približni oblik sinusoide, skoro svi pretvarači su imali pravougaoni oblik signala (pobuda je bila čista četvrtka a nakon trafoa naravno ne) i pumpe su radile.Sećam se nekih
pretvarača sa CD4017 gde je preskakan 5 i 10 impuls da bi se dobio neki signal koji je samo ličio na sinusoidu.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Ups za centralno grejanje...

Post napisao vlada69 » 10 Jan 2017, 08:48

Da li je neko pokušavao da u softveru UPS-a promeni vreme rada sa 5min. na više , da li postoji ta mogućnost?

Odgovori

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”