R134a napunjen umjesto r600a 

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

R134a napunjen umjesto r600a

Post napisao ledinci » 25 Mar 2017, 19:48

Frizider kombinovani na r600a nekada ranije punjen,predpostavljam (99%) sa 134a jer je bilo bas mnogo plina u njemu a inace ide 48g r600a.

Kompresor mu je pregorio od pregrijavanja jer je se posuda na njemu deformisala od topline...

Stavio nov kompresor elektrolux r600a i napunio sa r600a medjutim ni da cuje o hladjenju kapilara je do te mjere zacepljena da gotovo nema protoka kroz nju...

Zakleti sam protivnik zamjene freona i tih budzotina i obicno ne petljam sa time gde su drugi "majstorisali" ali ovaj put sam vise iz nekih drugih privatnih razloga nego finasiskih se prihvatio da radim .

Da li neko ima iskustva sa slicnim slucajevima da znam vredi li pokusavati... moze li se nacinjena steta ispraviti... zamjena kapilare nije moguca... da ne izgubim jos i dan sa njim a nista ne napravim...

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: R134a napunjen umjesto r600a

Post napisao bimba1958 » 26 Mar 2017, 12:17

ja se sa time ne bih zajebavao,probaj ako imas druk pumpu da odpusis kapilaru ali.........Velika muka za malo para,to zajebavanje i kidanje zivaca ne mozes da naplatis.Ovo ti kazem el sam imao dosta takvih iskustva,ali ako si voljan ti probaj ,bez muke nema nauke.Bolje dizi ruke!!Jos da dodam da danas u 90 posto slucajeva umesto R600a sipaju R134 i kad im kazes ili ispricas ove nase diskusije(Nike,Bata,Zoki,Soko i .......Da se neljute ostale kolege sto ih ne pomenuh)oni me prave budalom,a ne retko pojebu i mater. 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 223
Pridružen: 06 Mar 2011, 17:22
Location: Skopje Makedonija
Contact person: Rade Gelevski

Re: R134a napunjen umjesto r600a

Post napisao gelevski » 26 Mar 2017, 22:49

Probaj da usisas nitro rarzregiuvac u kapilari pa onda da produvas sa azotom.
Ja sam tako uspevao da otpusim kapilaru.

ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: R134a napunjen umjesto r600a  * REŠENO *

Post napisao ledinci » 27 Mar 2017, 21:20

Uspjeo sam sa vakuum pumpom direktno na kapilaru prikacio i vakumirao par puta do max vakuuma, za sada radi kako treba ostavicu ga da radi koji dan pa da vidim hoce li biti sve ok pa javim konacan rezultat....

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: R134a napunjen umjesto r600a

Post napisao nike » 29 Mar 2017, 09:39

I šta ti onda bude sa namotajima kompresora i uljem kad nitro dospije u njega?
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 223
Pridružen: 06 Mar 2011, 17:22
Location: Skopje Makedonija
Contact person: Rade Gelevski

Re: R134a napunjen umjesto r600a

Post napisao gelevski » 29 Mar 2017, 20:11

Ja odvarim usis pa usmukam nitro sa kompresorom napravlen samo za takve stvari tako da nitro uge samo u isparivacu.
Pa nakon neko vreme duvam sa azotom a kompresor od frizidera je nezavisan t.j. po strani.
Neznam koko si me razumeo (jezicna bariera)ali u kompresoru ne ulazi nitro.

Avatar
vaca87
_
_
Postovi: 80
Pridružen: 05 Okt 2015, 19:26
Location: Nis
Warranty service: Radim ne pitam
Contact person: Milan
Lokacija: Nis , Srbija

Re: R134a napunjen umjesto r600a

Post napisao vaca87 » 14 Jul 2017, 08:51

Ja sam na mom zamrzivacu umesto r600 ubacio r406 I radi za divno cudo vec celu godinu. Kod musterije nebih smeo tako nesto.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”