GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja  * REŠENO *

Post napisao orion52 » 22 Avg 2017, 12:43

Art. No. 293081/03
Ser. No. 13830118
Na navedenoj mašini je problem što na bilo kojem programu počinje uzimati vodu na pretpranju,a nakon što završi,počinje uzimati na pranju.To je po meni
nelogično,jer praktički uzima duplu vodu(i prašak),umjesto da uzima odvojeno-nakon odrađenog programa pretpranja,dolazi program pranja.Sad je pitanje
da li je problem u softveru,ili je neki kvar na elektronskom modulu.U svakom slučaju,po meni mašina ne radi ispravno.Elektronski modul nisam demontirao,
nego slikao samo izvana radi brojeva artikla na naljepnici.Pozzz :pivopije:
DSC_0057.JPG
DSC_0058.JPG

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA 60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao jaro » 22 Avg 2017, 13:48

Do softvera je, tako treba da radi, sem ako ne prelije. Opisi malo preciznije.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA 60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao orion52 » 22 Avg 2017, 19:37

Jaro,ako sam dobro razumio,znači da je to ispravan rad mašine.Inače,ne prelijeva,normalno uzima vodu,jedino mi je čudno da uzima vodu u obadva
pretinca(i prašak,osim ako se ga izostavi staviti).To znači da je dovoljno staviti prašak samo u pretinac pretpranja ili pranja,a onda se postavlja pitanje
zašto je konstruirana mašina sa 2 ventila i pretincima za obadvije namjene kad bi bilo dovoljno sa jednim ventilom i polugom za usmjeravanje(kao kod
starijih modela).Ne znam čemu služi takav način funkcioniranja,kad se ne može koristiti mogućnost sa ili bez pretpranja.Pozzz

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao jaro » 22 Avg 2017, 22:06

Zato sto ima opciju "predpranje", koju malo ko uklaviri kako se koristi, jer skoro niko ne cita uputstvo, a omeksivac uzima sa oba ventila.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao sim » 22 Avg 2017, 23:53

Programi
95 +:
i
60 +:
Imaju to sto ti hoces. Uzme jedan prasak, opere, izbaci vodu, onda tek uzima drugi prasak.
Na svim ostalim programima uzima oba praska na pocetku programa.
SIMkom

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao orion52 » 23 Avg 2017, 12:27

Hvala,Sim,na savjetu,ali,koliko se sjećam(iako nisam siguran) i na tim programima se ponaša kako sam naveo u prvom postu.Zato ću provjeriti još jednom
pa javim.Međutim,postavljam odmah pitanje,što ako se i na tim programima ponaša isto.Zaključak se nameće sam po sebi-to znači da ipak ne radi ispravno,
tj. da je problem u nekom neispravnom elementu ili softveru. :yeah:

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao junuzovic » 23 Avg 2017, 16:35

Da problem je na sotveru imao sam takav slučaj mada nije bio ovaj model već bila je neka druga sa displejom. Čak i podešavanje centrifuge nije išlo. Podesiš na manji broj obrtaja i nakon izvjesnog vremena vrate se brojevi obrtaja predviđeni automatizmom za taj program..

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao orion52 » 24 Avg 2017, 10:01

Hvala,junuzović,ali sad pitam,ako je problem u softveru,šta bi trebalo napraviti da se rješi problem-da li nova elektronika ili nešto drugo.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao junuzovic » 24 Avg 2017, 23:24

Ta mašina ima predpranje i na 95 i na 60 stepeni i tebala biu da radi kako ti kažeš, znači primi vodu na predpranje radi teko nekih 15-20min sa hladnom vodsom zatim izbaci i prima vodu na pranje te otkuhava veš itd . Ako tako ne radi problem je u sotveru i ti tu ne možeš ništa nego samo druga elektronika ako ti to toliko smeta. Reset te mašine je samo vraćanje selektora na nulu. Što se tiče tog ona tebi uredno radi , možeš izabrati drugi program bez problema i to je OK...

orion52
___
___
Postovi: 348
Pridružen: 24 Nov 2012, 18:31
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: GORENJE WA60105 uzima vodu pretpranja a potom i pranja

Post napisao orion52 » 29 Avg 2017, 18:35

Hvala,junuzović,ostat će da radi tako i dalje,jer cijena nove elektronike je 70 eura,a stranka kaže da joj je to skupo,pa će na tim programima raditi
kao i do sada bez stavljanja duplog praška.Hvala i ostalima na savjetima. 01ziveli

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”