Gorenje WA604RX pregrijava vodu 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Dcosic
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 04 Dec 2008, 20:25
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Gorenje WA604RX pregrijava vodu

Post napisao Dcosic » 02 Mar 2019, 19:23

Programator:
PG 0111-01 Type 900
049465 914/6521

Proizvođač i model uređaja:
Gorenje WA 604RX


Pozdrav,

Mašina je imala problem sa grijanjem, gubila je napon pri malim vibracijama (utvrđeno sa paralelno spojenom tinjalicom na grijač) osobito kad bi reverzirala ili lagani udarac po programatoru vidjelo bi se da prekida. Sad nakon zamjene programatora (PG 0111-01) sa istim, više ne gubi napon, kontakt je dobar, ali pregrijava vodu. Čak i sa sva tri otpojena termostata (NC 29/82°C i 50°C) uključuje grijač, tako da opet sumnjam na programator koji je izvađen iz druge mašine kao navodno ok.

Ostavljam mogućnost, iako jako-jako malu jer smo dvojica radili i sve po dva puta provjerili (prebacivali žicu po žicu, čak i fotografirali mobitelom) da smo prilikom zamjene uboli žicu na krivo mjesto :-) . Vidio sam stare postove gdje pišu da postoji razlika između dva modela PG 0111-01 pa da zna izbacivati osigurač, što ovdje nije slučaj.

Tako da ako netko ima shemu za programator PG 0111-01, dijagram rada ili shemu za model WA 604RX puno bi pomoglo da provjerim još jedanput instalaciju ili s dijagramom kontakte programatora.

Automatičar po struci, ovo radim rodbini :-) !

Hvala!

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 604RX pregrijava vodu

Post napisao jaro » 02 Mar 2019, 21:49

Stop rele?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Dcosic
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 04 Dec 2008, 20:25
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 604RX pregrijava vodu

Post napisao Dcosic » 03 Mar 2019, 18:21

Moja greška, zaboravio sam napisati kako programator nije stalno blokiran. Stavim na 4 (što je kod ove mašine bijelo na 95°C bez pretpranja), primi vodu okrene programator za jedan ili dva impulsa i onda uključi blokirni relej te tada samo radi reverziranje, ali po postizanju temperature od 29°C ali i 50°C blokirni relej i dalje ostaje uključen. Pretpostavljam kako je jedan od ta dva termostata za termo-stop, ali opet ne bi smjelo kuhati vodu, jer termostat 82°C bi ipak morao prekinuti rad grijača po dostignutoj temperaturi bez obzira da li je relej zaglavio tj. programator na termo-stop impulsu ili možda griješim?

U međuvremenu sam našao shemu za PG 800 (valjda je međusobno zamjenjiv sa PG 0111-01) i pogledao kontakte programatora za termostate i grijač, svi su po brojevima kao i na shemi. Jedino što imam viška briku 7-2 ,ali čitajući stare postove tu na forumu ona je neophodna, jer PG0111-01 valjda ima u sebi bio program.

PG 800

Kod: Označi sve

http://dekom.co.rs/10593-thickbox_default/programator-pg-111-01-ves-masine-gorenje-249465-49465.jpg
Razlike PG 800 i PG 111

Kod: Označi sve

http://dekom.co.rs/10592-thickbox_default/programator-pg-111-01-ves-masine-gorenje-249465-49465.jpg 
Ako su ove sheme primjenjive i na PG 0111-01 onda je sve spojeno ok.

tubeles
_
_
Postovi: 32
Pridružen: 26 Sep 2012, 20:50
Location: vrsac
Contact person: milan

Re: Gorenje WA 604RX pregrijava vodu

Post napisao tubeles » 03 Mar 2019, 20:05

Ako stalno greje vodu i ne ide programator napred, ili blokirni rele ili termostat ne iskljucuje. Blokirni rele ide preko termostata u ovom slucaju (klikson), jednostavno kad pocne da greje skines zicu sa tog termostata preko kojeg ide pa ces da vidis dali pusta rele.

Dcosic
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 04 Dec 2008, 20:25
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 604RX pregrijava vodu

Post napisao Dcosic » 03 Mar 2019, 21:07

U prvom postu sam napisao kako i sa otkačenim termostatima grijač radi. Ali naravno, i termostate sam ispitao jer je voda kuhala ( 100°C) i sva tri su bila otvorena. Radi se o NC termostatima. Nakon svega provjerenoga mi se ipak čini da je programator uzrok, zato sam pitao za shemu ovoga modela ili dijagram programatora ako netko ima .

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 604RX pregrijava vodu

Post napisao jaro » 03 Mar 2019, 21:58

Na rele prikaci sijalicu sa zarnim vlaknom, pa prati.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Dcosic
_
_
Postovi: 7
Pridružen: 04 Dec 2008, 20:25
Location: Hrvatska
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje WA 604RX pregrijava vodu  * REŠENO *

Post napisao Dcosic » 07 Mar 2019, 21:47

Novi programator je riješio problem. Da li je bio problem sa blokirnim relejem, zataljenim kontaktima
programatora ili nešto treće to ne znam. U svakom slučaju sa instalacijom i spajanjem je sve bilo ok.

Pišem riješeno, hvala puno na pomoći i sugestijama!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”