Demagnetizator Ekrana - Kako Napraviti

Najposećenije teme su u ovom podforumu. Molimo ne otvarajte nove teme ako već postoji slična otvorena.

Urednik: alexa_pg

Avatar
bolle86
_
_
Postovi: 75
Pridružen: 06 Apr 2008, 12:57
Location: Srbija
Specialty: broadcast
Lokacija: Nis

Post napisao bolle86 » 10 Apr 2008, 00:52

Jesam mozda najmladji clan,ali ja sam ekrane demagnetisao obicnom pistolj lemelicom,mnogo posla mi je zavrsavala.Jednostavno pliblizis lemelicu uz ekran,pritisnes par puta,i resis problem.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 10 Apr 2008, 02:10

Da bi ova alatka pravilno funkcionisala potrebno je pročitati uputstvo !
viewtopic.php?p=634#634
sa daljine oko
1M praviš sitne krugove i kako se približavaš TVu kruženje treba da je
veće , kada si naslonio demagnetizator na ekran napraviš 3 kruga , polako
se udaljavaš od ekrana i praviš sve manje krugove do udaljenosti 1M i tada
isključiš demagnetizator sa 220V i to je to.
Ako ti treba za neke sitnije
uređaje , onda napravi demagnetizator manjeg prečnika
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
cikajoca
_
_
Postovi: 55
Pridružen: 09 Sep 2008, 22:07
Location: Brcko
Contact person: Jovica
Specialty: broadcast

Re: Demagnetizator Ekrana - Kako Napraviti

Post napisao cikajoca » 09 Sep 2008, 23:42

A ja sam za te poslove nekad koristio stabilizatore napona, kasnije za nuždu i pištolj lemilo :-(
To samo ako sam bio na terenu. Inače, pravio od lak žice 0,3mm sa prekidačem i keper trakom. Radio godinama. :fanzo:
CIKAJOCA

Avatar
Marko Enter
_
_
Postovi: 152
Pridružen: 21 Feb 2008, 21:39
Location: Hagen-Nemacka
Lokacija: Srbija-Smederevo/ Nemacka-Hagen

Re: Demagnetizator Ekrana - Kako Napraviti

Post napisao Marko Enter » 29 Jan 2009, 21:56

El ovaj ovde demagnetise ekran busilicom i magnetom uspanovanim u futer ??
http://www.youtube.com/watch?v=bF8u8xaP ... re=related

pozdrav Marko :pivopije:
Tranzistori su najbrzi osiguraci :)

service76
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 11 Mar 2009, 02:03
Location: Srbija

Re: Demagnetizator Ekrana - Kako Napraviti

Post napisao service76 » 11 Mar 2009, 02:26

Naslonite bok indukcione(pistolj lemilice)na ekran,pritisnete dugme na lemilici i "prevucete" fleke u uglove...Ponovite to jos jednom i nema fleka ni u uglovima...sve je u indukciji...

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Re: Demagnetizator Ekrana - Kako Napraviti

Post napisao dzafer » 11 Mar 2009, 06:12

pistolj lemilo moze kad nema sta bolje :lala:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Demagnetizator Ekrana - Kako Napraviti

Post napisao generacija 49 » 20 Jun 2009, 16:26

Je...... bas nedavno pomenuh ovu temu,a vi to vec apsolvirali, nema veze pripremio sam vam prikaz mog frankenstajna od ...tamo negde 2-3 god posle pojave SPECTRA COLOR SPECIJAL '75
po ing Tadeju radi ko sat...a onda i ne menjas tim sto pobedjuje :mrgreen:
U to vreme to u opste nije bilo potrebno ...PTC radili svoj posao, a ko stavi zvucnik kod TV ..kada skloni... opet PTC to sanira...e ali radi "dojma" ja nosio skalameriju i uglavnom je aktivirao ..samo za svaki slucaj....u ala su se cudili...

Prvi red gledalaca matorci pozadi sitna deca, proviruju komsije kroz otskrinuta vrata...i onda nastupa proces...
..cujes bas brum buuuuu..buuuuuu.... buuuu... CRT poludi sedou maska zvoni ko zvono na ovci...
ovacije kad zavrsis proces...a nista ne kapiraju... :mrgreen: efekat stoji nije prevara al u jako malom postotku..nikada nisam varao../priredbu jesam voleo/..a sto je rezultat skroman .. ide u prilog da je sve bilo skoro dobro a sada je jos bolje ..a i jeste. :!:
To je bilo free ,ali upisu te u tefter ...pa i dan danas me zovu ti isti ...a i TV im isti jbg :oklagija ,sam sam kriv. :mrgreen:
Skalamerija po Ing Tadeju al bacio sam salvet gde sam ga nacrtao pre xxx veka, al ko ima onu knjigu ,crna a ekran na njoj tu sve pise, ja sam imao peh..izgorelo uz svasta nesto drugo.
PS
Ovo sto F objasnijo tacno i bas tako provereno kroz vekove, i ne gasiti u postupku, bude gore no sto je bilo pre procesa.
Prilog
qq1.jpg
qq2.jpg
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
Borce Vasilev
gx
gx
Postovi: 640
Pridružen: 19 Dec 2010, 15:28
Location: Janko Cvetinov br.51 Strumica
Warranty service: Philips;Saeco,Overmax,Aurora Networks,Garmin Systems,Blackview,Manta electronics,NOA electronics,
Contact person: Borce
Phone number: 38978356916
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Strumica

Demagnetizacija ekrana

Post napisao Borce Vasilev » 30 Jan 2011, 23:50

Često se zna desiti da smo nehotice prešli jakim magnetom kraj ekrana što uvijek rezultira lijepim umjetničkim dojmom (boje na ekranu su razlivene). Da bi riješili ovaj problem možemo pokušati nekoliko puta napraviti degauss preko izbornika monitora ili ako nememo tu mogućnost onda ga upalimo pa ugasimo na par minuta i tako nekoliko puta (mora biti duže ugašen radi hlađenja PTC-a).Ukoliko sve ovo ne urodi plodom a imate imalo iskustva s elektrikom pokušajte napraviti slijedeči spoj. To je ustvari obična žarulja koja u seriju ima spojenu degauss svitak. Kao degauss svitak možete upotrijebiti stari od neispravnog monitora ili običnu žicu 1.5 mm2 koju smotate u zavojnicu s dvadesetak zavoja promjera 15cm pazeći da se zadrži smjer namatanja.
Prilikom izrade pazite na dobru izolaciju spojeva jer su svi dijelovi pod mrežnim napajanjem !!
Prilog
degaus.gif
degaus.gif (2.76 KiB) Pregledano 3057 puta.
Instinkt je nešto što nadmašuje znanje.

Odgovori

Natrag na “INTERESANTNE TEME”