Kakvi smo vozači?

Forum za neobavezne teme.
Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Kakvi smo vozači?

Post napisao Palme » 19 Mar 2009, 16:46

Kako vozite?
Pridrzavate li se pravila ili tu i tamo stisnete gas previse?
Vezete li pojas?
Alkohol i voznja?
Odnos sa prometnom policijom?
Prometna infrastruktura?
Sto mislite o zakonu o sigurnosti saobracaja,,?
Na ova pitanja navela me prometna nesreca Halida Beslica(imamo o tome temu ovdje) te nedavni podaci o broju poginulih u saobracaju na prostorima bivse drzave,,podaci su zastrasujuci,,.
Koji je razlog tolikom broju smrtno stradalih i ozljedenih ucesnika saobracaja?
Losi zakoni,,lose ceste,,ili mentalitet nasih vozaca?
Eto,,mislim da je tema interesantna,,da malo zaboravimo na tekuce probleme pokvarenih aparata,,

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao rubin_miki » 19 Mar 2009, 19:43

manje-vise, po pravilima..pojas tu i tamo, van grada obavezno, u drugom gradu obavezno..mozda prekoracim brzinu najvise za 5km/sat, nista vise..alkohol i auto najvise 2 puta godisnje, za Veligden i Procka.. :lala: ..ali tada vozim sa 15km na sat :)..smatram najveci prekrsaj na crveno, treba na 2 godine da se oduzme dozvola..odnos sa prometnom policijom u mom gradu ludilo :mrgreen: svi su moji :) nalete uvece u servis na gutljaj ili kafu :mrgreen:
znao sam da besnim kao mlad, srecom nikad nikakav udes, posle udesa mog brata kad je smrvio forda od tona i po (69-to godiste) i meni i njemu je pamet dosla.. :pivopije: srecom, nista nije bilo njemu :pivopije:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao chellawy » 19 Mar 2009, 21:41

postujem sva pravila osim ogranicenja brzine (naravno zato sto ima stvarno idiotskih ogranicenja)
a sta da vam kazem kako Yugo moze da juri :D:D

sa murijom sam dugo bio na ratnoj stazi , srecom u zadnje vreme smo nekako zakopali sekire.

Ail zato imam obicaj da psujem i to na sav glas i da masem rukama i prstima svima koji u saobracaju se ponasaju kao u svinjcu , a ima ih kod mene u gradu ihaaaaa.. mislim za ginisov rekord....

da sam nekim slucajem ja pandur , mislim da bi napisao barem 100 prijava na dan najmanje......

narod je stoka nevaspitana i bezobrazna i mislim da su sadasnje kazne smesno male !!!!

najveca je tragedija koju ne mozete gotovo nikako spreciti ako vam vozilo koje vam ide u susret naglo predje u vasu traku !!!!
tu je uglavnom kraj price....

eto za 8 dana u mom mestu je poginulo njih dvojica na isti takav nacin :shock:
jednom je klinac od 20 godina presao u traku sa 180 km/h :shock: :shock: :shock: usput je bezao od milicije i prolazio kroz crvena svetla i na kraju se zabio u coveka i ubio ga na licu mesta.
a drugi je isto prosao samo na drugom putu nakon samo nedelju dana ....

sta reci...... zla sudbina....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao BD-electronic » 19 Mar 2009, 22:10

Ja volim brzu vožnju pogotovo kad sam sam u autu ali kad su djeca samnom malo sam smireniji.
Pogotovo kako sam nabavio novo auto jednostavno te vuče da pritisneš gas, alkohol i vožnja sve rjeđe i to je uvjek loko vožnja od par kilometara.
Sa policijom imao uvjek problema ali u zanju godinu, dvije skoro nikako ( od kako sam nabavio radar detektor :mrgreen: :mrgreen: )
I naučio da kad me zaustave treba osmjeh na lice i polako i fino sa njima, jer prije sam se odmah svađao i raspravljao i plaćao velike kazne čak jednom išao u zatvor a baš tad sam bio upravu i nisam htio da popustim i u zatvor ali i to je za ljude :mrgreen:
Pojas koristim samo na dalji put kad idem inače auto mi stalno pišti kad se nevežem pa sam sa starog auta odsjekao ono što se utakne i sad stalno stoji tako utaknuto i nepišti :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao Stolle » 19 Mar 2009, 22:31

Što se brzine tiče,na otvorenom,gde može da se vozi,uglavnom redovno prekoračujem.Grad,naseljena mesta,uglavnom poštujem.
Pojas koristim redovno.
Sa policajcima se ne svađam,ako sam kriv-kriv sam.
Što se puteva tiče,do pre par godina je bio užas u Srbiji.I sad nije cveće,nešto se popravlja,mada jako sporo,manje ima onih rupetina,ali je kvalitet novih slojeva asfalta katasrofa,tako da će ih ponovo biti,mada ih krpe maaalo redovnije.Tako na primer Niš Dimitrovgrad je rađen pre dve-tri godine,a već ima bezbroj zakrpa,.Dva mosta na tom putu su popravljana ko zna koliko puta.Asfalt je toliko neravan da se zapitate kako ga je uopšte moguće, u današnje vreme,sa svom tom tehnikom,tako napraviti.
Oznake za preticanje su postavljane totalno bez veze.Gde može da se izvrši preticanje,tamo je puna linija i obrnuto.Ima dosta bespotrebnih ograničenja brzine.
Zakon koji nam se sprema je blagi užas,po svim prilikama sve će biti svaljeno na vozače,dok će odgovornost ostalih biti diskutabilna.Evo,kažu da većina puteva u Srbiji nema upotrebnu dozvolu,a mene jure za kuću,fali upotrebna dozvola... :plaz:
Discipline treba da ima,ali ne da ide u perverziju.Spremaju nam nekih 18 poena,koji će biti oduzimani žestoko,ponovno polaganje i ne znam koje još sankcije.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
dzafer
gx
gx
Postovi: 2507
Pridružen: 21 Sep 2006, 13:13
Location: BIH SARAJEVO-ILIDŽA
Specialty: tv-multimedia

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao dzafer » 19 Mar 2009, 22:36

da se ne hvalim
dosta sam smiren vozac ne psujem i nemasem rukama kao chellavy :mrgreen:
u vecini slucajeva postujem pravila, pojas obavezno vezem od kad sam platio kaznu
policajcu kad me je jedanput pitao "zasto nisi vezao pojas"
rekao sam da mi prlja kosulju lolzi lolzi
nevolim brzu voznju i nebi volio ponovo Dejana pratiti na neko putovanje :mrgreen:
džale
Bez alata nema zanata, a bez znanja ni najbolji alat neće pomoći.

Avatar
stojkePN
___
___
Postovi: 1594
Pridružen: 11 Feb 2007, 04:55
Location: Srbija-Paraćin

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao stojkePN » 19 Mar 2009, 23:37

Ail zato imam obicaj da psujem i to na sav glas i da masem rukama i prstima svima koji u saobracaju se ponasaju kao u svinjcu , a ima ih kod mene u gradu ihaaaaa.. mislim za ginisov rekord....
E sad i ja sam ovakav pi*dim na svakog majmuna :m:

Pravila postujem pogotovom parkiranje od kad mi je pauk odneo auto pa placao USLUGU

Pojas obavezno od kad sam se slupao pa mi spasao zube a i sad nemogu da vozim ako nemam pojas kao da cu da ispadnem iz sedista :lala:

Sa policijom nisam imao nekih problema oko kazni osim kad me izvlacili pistoljima iz auta ali nisam ja bio kriv :dmzs:
Sto vise ucim sve vise vidim koliko neznam :plaz:

Avatar
pejky
_
_
Postovi: 36
Pridružen: 10 Nov 2008, 16:18
Location: Tuzla/BiH
Contact person: Emir
Lokacija: Tuzla / B&H

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao pejky » 19 Mar 2009, 23:52

Postujem vecinu propisa pa cak i za ogranicenje brzine (ne zato sto se bojim kazne nego se bojim da ne unistim auto po nasim putevima:m:)
S policijom nije bilo problema osim kad su me blokirali iz cista mira izbacili iz auta, petresli i mene i auto i kako nisu nasli nista, saopsili su mi da sam se vozio i zaustavio na pogresnoj lokaciji (gdje su ocekivali neke narko-dilere) :oklagija
...kada posisaš sva vesla, tada Nikola si Tesla, s pravom mozes reci da je struja tvoja...

ado_89
_
_
Postovi: 34
Pridružen: 11 Okt 2007, 23:59
Location: Bosna
Contact person: Adnan
Specialty: computers
Lokacija: Lukavac, BiH

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao ado_89 » 20 Mar 2009, 09:26

=tu i tamo, sa 110 ks jurim pomalo (na autoputu, po gradu ne jer sam udario malu curicu tu u blizi i od tad se opametio). od kazni imam dva crvena i jedno 10 mandatnih po 20-30€ (das policajcu da ne pise zbog ne upaljenih svjetala jer je to kod nas zakonom propisano da rade i po danu kratka, par puta pojas i prekoracenje brzine). za 2 godine nisam udesa napravio, pa vidjet cemo kako ce ici dalje (trudim se, al ipak u granicama da ne ostanem trudan lolzi )

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao filka » 20 Mar 2009, 13:11

Postujem samo Crveno na semaforu i pojas van grada.Drugo nisto,kako kaze Chelli kad na nekom dobrom putu vidim ogranicenje od 60km ja to pomnozim sa 2 i tolko vozim.Kaznu nisam platio ni sam neznam od kada,al zato dajem sakom i kapom kada me zaustave za prekoracenje brzine i to je svaki put bar duplo od ogranicenja i da mi neuzmu dozvolu dajem mito i korupciju al sta da se radi bez auta nemogu :lala:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao fanzo » 20 Mar 2009, 15:32

Apsolutno sam protivnik vožnje u alkoholisanom stanju i prelascima na crveno.
Vozačku dobiju čak i oni koji se boje voziti..jednostavno ima onih koji su nesposobni za vožnju.
Standard nam je očajan, te stoga i puno neispravnih vozila na putu.
Putevi su nam katastrofalni, a tek oni što poporavljaju (krpe) puteve, to rade katastrofalno jadno i trebalo bi im oduzeti dozvolu za obavljanje takve delatnosti ili dati momentalni otkaz.
Policija svoj hleb zarađuje linijom manjeg otpora, otuda i problemi koje je kolega chellawy naveo. Radarske patrole se najčešće postavljaju na bezbednim delovima puteva i gde se naočigled može voziti brže, ali je ograničenje nisko postavljeno ...verovatno namerno ... ili iz nekog nemara..a to neko posle koristi.
Nevezivanje pojasa u vozilu sa vazdušnim jastucima je možda čak i opasnije nego u vozilima bez jastuka. Nevezivanje pojasa smatram ličnom stvari.
Na faktor bezbednosti u saobraćaju ne utiču samo vozači.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
radan81
_
_
Postovi: 83
Pridružen: 21 Dec 2008, 10:19
Location: Brčko

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao radan81 » 20 Mar 2009, 22:04

sve u svemu mislim da sam prosječan vozač,
alkohol uopšte ne pijem, pojas obavezno vežem a ogrničenje brzine ponekad zanemarim...
u zadnjih pet - šest mjeseci ni jedna kazna a u tom periodu sam prešao oko 15 000 - 20 000 km.

a šta ti sve to vrijedi kad ti na auto putu tvojom trakom dođe auto iz suprotnog smijera ...

a to mi se desilo u januaru ove godine kod Kuzmina (Sremska Mitrovica) i
jedva se mi dogovorismo ko će koga i sa koje strane....da obiđe.

I moram vam priznati nije mi bilo ni malo svedno,.. fulo sam izlaz gdje sam se trebao isključiti ...
i došao sebi tek na Hrvatskoj granici. znači 40-tak km dalje.
"U majstora zlatne ruke"
-nekad bilo...

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozaci?

Post napisao Stolle » 20 Mar 2009, 22:18

Ima i traktora,kultivatora,zaprega,auta koja zaista ne zaslužuju da se pojave na putu (tu su krivi oni koji vrše tehnički pregled) i predstavljaju ozbiljnu opasnost na putu.Pogotovo uveče,bez ili sa lošim svetlima i obeležjima.A svetla,pa ja mislim da najmanje 40% ljudi vozi sa loše podešenim svetlima,što me posebno nervira,jer podešavanje je skoro svuda besplatno.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 26 Jul 2018, 15:40

--- Tema pročišćena od starih postova --- 03.11.2020. alexa_pg

Za autobuse tehnički ne važi? :?
https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1423354
Svakog dana, svuda mogu da se sretnu ovakvi. Autobusi, kamioni, traktori, ona zujalica APN4 koja zagađuje kao 50 auta, varburg limuzine, stojadini sa cevkom u motoru...
Ali važno je da folija bude homologizovana. :?

******************************************
Zapalio automobil jer nije prošao tehnički pregled
https://www.b92.net/info/vesti/index.ph ... id=1422945
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 27 Jul 2018, 15:40

SVAKO DRUGO VOZILO NIJE PROŠLO TEHNIČKI
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/svako ... io/81bz63s
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 06 Avg 2018, 18:29

"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao fanzo » 06 Avg 2018, 22:47

Nije loše znati da najčešće žene vozači prave ovakve nezgode kao na YT snimku ispod.

Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao chellawy » 06 Sep 2018, 21:45

Evo baš pričam sa zokijem ...
od većine zemalja u svetu samo kod nas , u švajcarskoj i USA je dizel skuplji od benzina ,,,

http://komorabih.ba/wp-content/uploads/ ... 018-35.pdf

Da li to znači da smo jaki kos Švajcarska i USA

smejurija
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao fanzo » 13 Sep 2018, 20:43

Tako je.

U zadnjih mesec dana bio sam u Bugarskoj, Mađarskoj i Slovačkoj.
I svugde je benzin skuplji nego kod nas od 0.1€-0.4€ po litri. Prosečno oko 0,25€ po litri.
Prošao sam kroz celu bugarsku dijagonalno, isto tako i mađarsku, a u slovačku malo.
Što se tiče cena po prodavnicama.. što bi rek'o Balašević: "..al' se nekad dobro jelo.." ... nigde više nije jeftino kao što je nekada bilo... svugde su neke giga-mega prodavnice evropskih i svetskih imena (strane firme: Lidl, Metro i slični), proizvodi su slični ili isti, pa su i cene slične kao i kod nas... jedino su im prosečne plate malo veće.

Šelove pumpe su najskuplje ubedljivo i čak i toalet naplaćuju.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 11 Okt 2018, 12:45

Raskrsnica budućnosti biće bez semafora - i pomalo zastrašujuća
https://www.b92.net/automobili/razno.ph ... id=1454545
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”