SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump [RJESENO]

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump [RJESENO]

Post napisao zar099 » 08 svi 2018, 21:06

DVD i VCR:DVD PLAYER/VIDEOCASSETTE RECORDER
FIRMA: Sony
MODEL: SLV-D980P D

MEHANIKA: AK-61-00359A POM SH-1 za DVD ROM,na mehanici za kasetu pise:SNLB1 al je nejasno napisano drugevsu se oznake obrisale.


***************************************
SIMPTOMI:Uredjaj ima probleme sa komandama,rucne tipke nerade,ranije je tjeo raditi na daljinski sad tesko i tako reaguje imam univerzalni koji sam i ranije koristio.


DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE

Uredjaj se cudno ponasa sa orginalnim dumpom u epromu A81DC sad samo uvuce kasetu pa je izbaci a i da ne pokusa navuci na glavu.U napajanju ima dobre napone svi su otprilike kao sto pise na sekundaru prije dioda,jedino ovaj 3.3V je poslje ispravljacke diode 4.2V.Inace uredjaj je ranije znao ne uvuci skroz traku,cudnu stvar radi strakom pa je opet nekako uvuce i namota kako nisam vidjo na drugim video recorderima i kad premota,iskoci mu traka pa je zapetlja.Mozda bi to poslje mogao srediti,ubacio sm neki eprom 24c08 i sad uvlaci kasetu n glavu ceka da dam play al nemogu nikako pa smota traku i izbaci kasetu.Nebi puno gubio s ovim vremena samo bi jos pokusao upisati novi orginalni dump sumnjam da se ovaj poremetio,s njim nista neradi,pa ako neko slucajno ima dup zamolio bih da mi posalje ?Inace neka administrator slobodno obrise temu ako nebude nista od toga.Pozdrav za Sve :pivopije:
Zadnja izmena: zar099, dana 24 svi 2018, 14:12, ukupno menjano 1 put.

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao zar099 » 16 svi 2018, 18:24

dl1s_970_980.zip
Evo dumpa ako nekom zatreba
(2.43 MiB) Preuzeto 77 puta.
Samo bi mi trebala shema,nisam je uspio naci,bar za napajanje napon 3.3V pise ipulsne struje jel normalno da poslje na katodi ispravljacke diode imam 4.2V ?

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao milan » 16 svi 2018, 19:44

Na tom uredjaju ti 3.3V su napajanje za DVD. Taj napon je verovatno dobar kada radi DVD.
Na ispravljacu stabilizacija napona je na 5 V, on ti je bitan da bude odgovarajuci.
Tu je problem sa mehanicom na VCR_u. Nema to veze sa dumpom.
Za pocetak ocisti prekidac funkcija na VCR_u i zameni gumice.

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao zar099 » 17 svi 2018, 16:14

Mislis ovo 3.3V pise posto nisam mjerio osciloskopom,poslje jedne ispravljacke diode konstantno i kad upalim uredjaj imam 4.2 volta istosmjerno da je to OK i da moze ici do 5V?Mjenjo sam remen i tockic onaj za motanje trake i opet je isto,nekad nenamota skroz traku,pa je poguzva ako krene izbacivat traku,cuje se skripa zupcanika kad navlaci traku podmazivo sam one sto vuku traku limenim usjecima prema glavi al je isto.Inace kao sto rekoh DVD i video su se mogli pokrenuti preko daljinskog,rucne komande i displej nerade-sumnjo sam na PT6961 procesor za displej al ga nema za nabavit,sad nema nista na TV-u,reaguje na daljinski kad prebacujem video-DVD,prebacim na VIDEO pokaze neki rester kao kad nema nista na kaseti.Neokrece DVD prije pola godine radio,jedva nekad otvori ladicu i ne reaguje na zatvaranje.Dobio sam i dump u novom epromu upisan a inace je moguce ovdje vidim preko CD-a upisati Firmware u eprom ali nije moguce,jedino pomocu programatora.Sta je to prekidac funkcija,kako to da nadjem?

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao Stolle » 17 svi 2018, 18:44

Ako je TS10 mehanizam.
Prilog
TS10.jpg
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao zar099 » 17 svi 2018, 20:09

Hvala Stole,da bas mi se taj neki potenciometar koji vidjamo kod novijih video rekordera pomjerio od stajanja rastavljenog aparata i ja pomjerio u polozaj,da moze onaj siljak sa mehanike upasti inace nemoze uklopit mehaniku al poslje nije radila mehanika kako treba,al taj "potenciometar" se kod mene nalazi na suprotnoj strani od prilozene slike,gledajuci sliku lijevo prema gore ...

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao milan » 17 svi 2018, 21:16

Evo ti jedan primer na videu kako se to radi.

Kod: Označi sve

https://www.youtube.com/watch?v=uUJ6a98B8bE

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao zar099 » 17 svi 2018, 22:16

E hvala puno vidio sam,probacu ocistit taj prekidac,inace kad sam mehaniku bio ustelio otprilike na poziciju po sjecanju kako je bilo bio kreno okretat kasetu,pa je iskljucio play,pa je na vodilicama uspio poguzvat traku,javicu sta sam napravio.Pozz

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao zar099 » 19 svi 2018, 19:49

Ovo kako rastavi mislim da neradi kako treba il i nije radilo evo slika ako je neko rastavljo slican zupcanik zamolio za pomoc,to je taj prekidac funkcija sad nece da smota traku s glave nego samo izbaci kasetu :-( ,ima naprijed strelica za polozaj kako treba stajat kad je izbacena kaseta,nataknem ga al suvise lako okrece,ima kao sto vidite taj metalni dio preko kojeg pipci 4-tri mogu dotaketi svaki po jedan izvod koji se lemi na plocu sa donje strane je neki reljef razlicite brazde,al cisto sumnjam da i jedna moze dovoljno gurniti pipalicu pa da napravi spoj,a ne zabiljezi pocetni polozaj prije nego skide.Nevidim da je nesto puklo,da nije ispo neki metalni nisam nista primjetio da ispalo?Okreto ga i pokusavo mjerit otpor izmedju nozica,al nista nespaja,valjda bi bilo logicno da kratko spoji dvije nozice bar,ako spoji samo jednu sa tim metalnim "pipcima" koji nisu kao sto vidite na slici nigdje spojeni neznam kolko to ima smisla? :lala:
Prilog
sl2.jpg
sl1.jpg
sl3.jpg

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao milan » 20 svi 2018, 14:13

Mora ostvariti kontakte, nisam radio i merio konkretno takav prekidac da ti mogu odgovoriti.
Pogledaj to jos jednom, probaj meriti kada je rastavljen.

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: SLV-D980P D DVD PLAYER/VIDEO CASSETTE RECORDER potreban dump

Post napisao zar099 » 20 svi 2018, 17:44

Trazio sam isti na sasijama ima slican,na Panasonic video rekorderima oni se fino cuju kad ih okrecem ali je sa pet izvoda,da moro bi nekako ove limice pritisnuti ovim izbocinama ispod.
............................
Zadigo sam limice cuje se da zapinje za njih i izmedju dva izvoda pravi spoj sam jednom probao,probacu ako ne iskrivi limice,ako nista ostavcu uredjaj dok ne naletim na taki zupcanik negdje sam to vidjo samo,neznam gdje,moguce da to od pocetka pravi probleme... :lala: :pivopije:

Osposobio sam svoj DVD-VCR Sony ista je mehanika,takodje nisu rucne tipke radile ovdje je bio kontakt video nije puno koristen,a prednja plocica sa tipkama se skida izvlacenjem onih golih metalnih "zica" koje se uvlace u konektor na ploci pa tu mehanika radi bez greske,pa cu mu to dati onaj njegov video ce na rashod. 01ziveli

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”