Povezivanje termostata za pumpu centralnog grijanja

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Povezivanje termostata za pumpu centralnog grijanja

Post napisao nike » 14 Feb 2020, 20:56

zarec je napisao:
08 Feb 2020, 15:25
Najoptimalnije je da se pumpa ukljucuje na oko 55 stepeni.
Tako radi od 2008 .
Imam i preklopnik pa je mogu ukluciti i preko termosta i direkto.
Direktno rijetkonu sezoni loženja a ovu opciju koristim povremeno da pumpa ne bi zaribala.
Zbog traljavog msjstora mnogo toga sam morao sam riješiti (katran u kottl, lu, voda curila iz dimnjaka..)
Slobidno pitajte ako kome treba savjet.
Nije traljav majstor već onaj ko kupuje i loži drva.
Termostat kotla služi da spriječi kondenzaciju u ložištu i treba da je namješten na 70˚C.
Sve ispod toga su kondenzacijski kotlovi.
Ako cijenite svoju struku, cjenite i tuđu!

Drva za loženje u kotlu moraju biti 2 godine sušena na otvorenom i pokrivenom prostoru kako bi imala manje od 20% vlage i time pogodna za loženje u kotlu!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”