Whirlpool aparati

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 16 Jun 2023, 19:32

Pozdrav,imam pitanje u vezi Whirlpool bele tehnike.Da li se kvari cesto Whirlpool bela tehnika novije generacije(ploce,rerne,sudomasine,frizideri,aspiratori i ostali njihovi aparati)posto vidim da masine za ves imaju neke slicne delove kao Indesit.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1171
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao jaro » 16 Jun 2023, 21:34

Sve je to ista boranija....
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

borat
_
_
Postovi: 89
Pridružen: 05 Mar 2015, 22:57
Location: zrenjanin
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao borat » 17 Jun 2023, 08:19

Whirlpool je kupio Indesita i to je sad isto a sto se tice aparata kvare se svi i svi su otprilike istog kvaliteta.

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 17 Jun 2023, 10:10

Znam da je Whirlpool kupio Indesit.Mene zanima da li podvaljuju Indesit delove i u ostalim njihovim aparatima posto masine za pranje imaju neke iste delove kao Indesit npr. bubanj i fioka za deterdzent(za susenje modeli sa dd motorom su izuzetak).

dr.gtn
_
_
Postovi: 15
Pridružen: 27 Apr 2022, 20:27
Location: Kecskemét
Contact person: Dragicsevity Dragutin
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao dr.gtn » 17 Jun 2023, 22:21

Paralelno ide i Indesit i Whirlpool , pod zajednickom markom Whirlpool .

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao sim » 18 Jun 2023, 10:33

Ne podvaljuju delove nego su to isti aparati koji se prodaju pod dve robne marke.
SIMkom

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 18 Jun 2023, 11:56

Hocete da kazete da Whirlpool pravi Indesit,a ne obrnuto (osim masina za pranje vesa)?

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Whirlpool aparati

Post napisao Ribery » 18 Jun 2023, 15:06

Što se tiče Whirpool veš mašina imao sam dve u kući i kao korisnik nisam nešto zadovoljan. Rade otprilike 3 godine i posle toga strada ili elektronika ili ležajevi. Kada je plastična i mora da se seče da bi se ležajevi promenili. Limarija je loša i brzo truli. Sve u svemu što se tiče veš mašina dosta su lošeg kvaliteta. Treba birati one skuplje.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 18 Jun 2023, 22:38

O kom modelu govoris? AWO/C AWO/D FFB?

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Whirlpool aparati

Post napisao Ribery » 19 Jun 2023, 09:12

Obe su bile AWO/D. Elektronika odlazi sama od sebe, jako je loše urađena a bubanj je plastičan tako da mora da se seče. Mašina koja traje do 3 godine i to je to. Po meni za izbegavanje je model AWO/D.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 19 Jun 2023, 11:34

Evo da i ja napisem par iskustava:Awo/d (mislim da je 5500)ima moj komsija.Evo je radi posle 15 godina,ali su joj lageri menjani posle 4-5 godina rada.Druga komsinka ima awo/c (60100) model i ona je imala jednu popravku stara 7-8 godina.Ja imam frizider Whirlpool star preko 20 godina polovan kupljen.I zakljucak je koji?Sta mislite vi serviseri vredi li uzimati Whirlpool belu tehniku?

borat
_
_
Postovi: 89
Pridružen: 05 Mar 2015, 22:57
Location: zrenjanin
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao borat » 19 Jun 2023, 12:17

Kakva misljenje o aparatu koji kosta 300e?

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Whirlpool aparati

Post napisao Ribery » 19 Jun 2023, 14:28

Frižideri i zamrzivači traju duže od veš mašina. Što se tiče veš mašina Whitpool do 300€ tu kvaliteta nema. Obe mašine su počele da trule a stajale su u prostoriji koja nema isparavanja i vlage. Neko je imao sreće a neko nije sa tom markom. Zamena ležajeva na bubnju se ne odnosi na kvalitet mašine i košta koliko trećina te mašine ( pričam kao korisnik jer nisam serviser bele tehnike). U svako slučaju je bolje dodati doš novca i kupiti odličnu mašinu sa prohromskim bibnjem nego se patiti sa ovim krševima.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

dr.gtn
_
_
Postovi: 15
Pridružen: 27 Apr 2022, 20:27
Location: Kecskemét
Contact person: Dragicsevity Dragutin
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao dr.gtn » 21 Jun 2023, 13:59

Whirpool je 2014 kupio 60% deonica indesit od firme Fineldo i porodice Merloni . Whirpool masaine koriste wave elektroniku na prednjoj kontrolnoj ploci , a indesit masine imaju + na desnom donjem delu elektroniku . Mehanika je razlicita , Whirlpool maraka zajednicka . Masine za sudje su uglavnom Indesit . To dovodi cesto do zabune oko kodova greske ( danas sam bas imao F1 , sto je kod Wpool NTC , a kod indesit curenje vode , plivajuci prekidac , ) pa ako ne prepoznas masinu traziz nepostojecu gresku . Svi rezervni delovi pored stare Wpool 48xxxxx dobili su jos i Indesit C00xxxx . Negde sam procitao , da po nekom medjunardnom istrazivanju kvalitet i zadovoljstvo Whirlpool potrosaca je ispod proseka .

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 21 Jun 2023, 14:21

Hoces da kazes da im masine za sudove radi Indesit?Cak i kod masina za pranje vesa Indesit bubanj,fioka za deterdzent i elektronika ima isti bip.Ako oni kao drugi svetski proizvodjac bele tehnike prave lose uredjaje onda ne znam sta da kazem.

zec
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 03 Avg 2020, 19:22
Location: Beograd
Specialty: consumer

Re: Whirlpool aparati

Post napisao zec » 25 Avg 2023, 18:08

Mislim sta reci.. Imao sam Whirlpool AWO/C 60100 i bacena je jer nisam mogao da razdvojim bubanj i kadu. Da je radila, jeste. Dvoje dece od rodjenja do osme godine. Odlicnog stanja limarije. Stajala u kupatilu. Izgleda da to na kraju bude od primerka do primerka.

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 25 Avg 2023, 18:19

Bas tu Whirlpool ima komsija ima joj 8 godina radi dobro jos uvek.Ja sam dobio Gorenje W62Y2/S od komsije hteo je da je baci isto joj otisli lageri,a majstori trazili od 8 do 10 hiljada za popravku.Morao je da se sece kazan popravio sam lepio sam nekim silikonom sto moze da trpi temparature do 200 stepeni i stavio safove sa maticama.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Whirlpool aparati

Post napisao sim » 25 Avg 2023, 23:05

I sad se ta gorenje seta.
SIMkom

aleksa.ue
_
_
Postovi: 20
Pridružen: 07 Apr 2020, 17:01
Location: Uzice
Specialty: consumer
Lokacija: UE

Re: Whirlpool aparati

Post napisao aleksa.ue » 25 Avg 2023, 23:27

Pa istina.Znala je povremeno da poskoci ili da se pomera.Zamenio je model 82B model koji u svemu deluje ozbiljnije od ove.Ako ima ko upustvo za programiranje elektronike od sensocare modela neka okaci posto moze da se namesti da radi na vise obrtaja.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”