AEG LAVATHERM 57800 sušilica E60 (reseno)

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 606
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: AEG LAVATHERM 57800 sušilica E60 (reseno)

Post napisao Kobac » 17 svi 2014, 17:22

Tranzistor moze itekako da ima odstupanja.
Ne jednom sam umeo da izmerim tranzistor koji je omski bio potpuno ispravan, meris mu pojacanje i sve je u redu a pravi problem.
Cesto mi se dasavalo u takvim slucajevima da se neispravnost vidi merenjem u radu napona B-E ili B-C a ponekad ni to vec ga zamenis i sve odjednom proradi.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: AEG LAVATHERM 57800 sušilica E60 (reseno)

Post napisao bimba1958 » 21 svi 2014, 14:13

pronadji na netu skriptu Bipolarni tranzistori, malo bolje je razjasnjeno :pivopije: :pivopije: :pivopije: :pivopije:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

pa2vo
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 26 Apr 2020, 13:34
Location: Pleternica
Specialty: consumer

Re: Sušilica za veš AEG

Post napisao pa2vo » 03 svi 2020, 10:24

c00l4nt je napisao:
14 Mar 2014, 13:00
dejan-dexi je napisao:
kako ispitati ntc
Unimerom
lolzi lolzi lolzi

Ako ne znas kako da izmjeris bolje da zovnes nekog majstora da ti to provjeri da ne bi nesto jos gore napravio ili da te ne tresne struja...moja topla preporuka...
Vidim da je tema stara, ali možda netko odgovori! :)
Koji NTC je u pitanju 10k ili 5k. Pitam jer i ja imam sličan problem, a NTC mi pokazuje vrijednost oko 4,8 kOma na sobnoj temperaturi. to bi bilo OK za NTC 5k, ali za 10k nije u redu. Zna li netko koji je NTC u pitanju? Hvala!!!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”