Mikrotalasna Gorenje MO200MW ne greje 

Forum za sve ostale aparate kojih nema u gornjim forumima.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
bobale
_
_
Postovi: 24
Pridružen: 07 Dec 2012, 16:56
Location: Leskovac

Mikrotalasna Gorenje MO200MW ne greje

Post napisao bobale » 09 Jun 2021, 18:25

Pozdrav kolege!

Imam problem sa mikrotalasnom Gorenje MO200MW, a problem je taj što ne greje. Testirano je sledeće:

-Trafo: primar ispod 1ohm, prema kućištu nema otpora. Sekundar niski napon oko 1ohm, prema kućištu ništa. Sekundar visoki napon oko 200ohma prema kućištu.
-Magnetron: praktično kratak spoj, prema kućištu nema otpora.
-Visokonaponska dioda testirana sa 9V baterijom u seriji, provodi samo u jednom smeru.
-Kondenzator meri 0.9uF, koliko i piše na njemu.

U radu:
-Na primar dolazi 230V, čuje se brujanje trafoa
-Kroz primar ide oko 2-3A
-Kroz magnetron ide oko 10-12A
-Kroz sekundar (visok napon) ide oko 1A.

Posle minut rada trafo se zagreje muški, magnetron po malo, a čaša vode ni malo. Sve deluje ispravno, a opet ne radi. Otpor magnetrona jeste kratak spoj, ali toliko merim i na dve ispravne mikrotalasne koje imam pri ruci.

Šta propustam?

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3143
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Mikrotalasna Gorenje MO200MW ne greje

Post napisao miodrag popovic » 09 Jun 2021, 19:14

Ništa ne propuštaš.Po opisu crko je magnetron.To je nekih 80%.Onih 20% otpada na trafo.Gdje nestade osigurač,on bi trebao da crkne ako je magnetron loš,onaj visokonaponski.
Probaj sa otkačenom magnetronom ako se i dalje greje trafo onda je on neispravan.Sva merenja radi tako da si što više udaljen od mikrotalasne ne treba ti to zračenje.Magnetron može da se nađe od 3000din pa naviše ili polovan na kupujem-prodajem.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

bobale
_
_
Postovi: 24
Pridružen: 07 Dec 2012, 16:56
Location: Leskovac

Re: Mikrotalasna Gorenje MO200MW ne greje

Post napisao bobale » 09 Jun 2021, 19:57

Trafo se ne greje niti vuče struju kad je otkačen magnetron, to sam probao. Interesantno, na visokom naponu nije pregoreo osigurač koji je 0.7A, a na toj grani vuče oko 1A. Buni me to što su struje koje sam merio i na ispravnoj mikrotalasnoj vrlo slične, samo što ona greje hranu, a ova ne. I na ispravnoj na visokom naponu je oko 1A.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mikrotalasna Gorenje MO200MW ne greje  * REŠENO *

Post napisao sim » 09 Jun 2021, 23:12

I ja glasam za magnetron. Do sada nisam nasao kako se ispituju osim zamenom sa ispravnim.
Veliko je pitanje kako si i cime merio struju na visokom naponu od oko 5KV. Tu hoce vecina instrumenata da polude.
SIMkom

bobale
_
_
Postovi: 24
Pridružen: 07 Dec 2012, 16:56
Location: Leskovac

Re: Mikrotalasna Gorenje MO200MW ne greje

Post napisao bobale » 09 Jun 2021, 23:46

Pošto sam i ja na njega sumnjao jer je to jedina komponenta koju ne mogu stvarno da ispitam zasebno, onda se slažem s vama, a ovo obeležavam kao "rešeno". Struju sam merio sa UT210E, nisam lud da unimer vezujem u seriju sa par KV :D

Hvala lepo kolegama koji su se javili :tooo:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “OSTALI APARATI”