Obaveštenje za Experte u vezi velikih fajlova na forumu
viewtopic.php?p=339038#p339038
.

Pomoc oko izbora frizidera i ves masine

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
esteta
_
_
Specialty: whitegoods

Pomoc oko izbora frizidera i ves masine

Post napisao esteta » 28 Avg 2020, 09:53

U toku je kupovina novog frizidera i ves masine. Izbor je pao na ova dva proizvoda, ali me neki odvracaju od Whirlpoola.

Da li neko ima iskustva sa ovim modelima

https://www.whirlpool.rs/r/proizvodi/ve ... 9991575860

https://www.tehnomanija.rs/bela-tehnika ... 1e-ox.html

Kole
_
_

Re: Pomoc oko izbora frizidera i ves masine

Post napisao Kole » 28 Avg 2020, 11:32

Teško da će neko da preuzme odgovornost da ti nešto preporuči u današnje vreme. Ništa danas nema kvalitet kao nekad. Sve danas rade tako da jedva istera garanciju, a da posle bude popravka neisplativa ili čak i nemoguća. Jer je cilj da svakih nekoliko godina menjaš uređaje i njima puniš džepove.

Recimo današnje frižidere i zamrzivače rade tako da vare gumu za vrata, a nekad se pričvršćivala šrafovima. A zašto? Pa nekad kad se iskrivi guma samo otšrafiš i zameniš i teraš tako svog Obodina 40-50 godina. A sad je cilj da menjaš cela vrata, a ona npr. koštaju 70 evra, a nov frižider sa garancijom od 5 godina košta 150 - 200 evra i ko je onda lud da popravlja, a nemaš garanciju da se neće posle pokvariti još nešto?

Sa veš mašinama situacija još gora. Krš do krša, kvare se, loše peru, elektronika rak rana. Rezervni delovi kad istekne garancija bruka skupi.

Ti si nedavno pisala da praviš kuhinju i moj najiskreniji savet ti je da je prilagodiš starom frižideru ako ga imaš jer će svaki novi biti gori.

A i mašinu da ne menjaš ako radi, posebno ako je neka dobra stara sa mehaničkim programatorom, jer ćeš posle ljuto da se pokaješ i serviseri će ti postati česti i dragi gosti.

esteta
_
_

Post napisao esteta » 28 Avg 2020, 11:50

Hvala, znam ja da je danas sve gore ...
Ova kupovina nije za mene, raspitujem se za nekoga ko mora da kupi novo. Prosto covek vise nije pametan sta kupiti.

_dzo.ni_
_
_
Specialty: consumer

Post napisao _dzo.ni_ » 01 Sep 2020, 20:21

Izbegavaj Whirlpool, moja preporuka. Svaki brend ima svoje dobre i loše strane, teško je danas izabrati nešto kvalitetno. Izbegavati one tzv "slim" uzane mašine, nestabilne su prilikom centrifuge, hoće da skaču i šetaju. Tako je još jedan ovde pitao za preporuku mašine pa je uzeo slim, i razočarao se koliko skače i ostalo. Za mašinu uzimati u obzir samo standardne dimenzije dubine 60cm. Moja preporuka: LG, Bosch (Serie 8), Gorenje waveactive oni malo skuplji modeli sa inverterom itd...

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 01 Sep 2020, 20:34

Da li ti dzoni prodajes masine ili servisiras?
Verovatno ne.
Da si imao muke sa nekim od masina koje preporucijes, sigurno ih nebi preporučio.
Tacno je da treba izbegavati slim modele.
Ali zato whirlpool ne treba izbegavati. Njihove masine nemaju mane kakve imaju bosch i gorenje. Razmisli malo.
SIMkom

_dzo.ni_
_
_

Post napisao _dzo.ni_ » 01 Sep 2020, 20:49

Prijateljima je otisla elektronika na Whirlpool mašini posle 2 meseca. Može se naći na stotine snimaka na yt da su ljudima na Whirlpool mašinama odlazili lageri posle 6 meseci. Doduše sada indesit pravi Whirlpool pa je kvalitet još lošiji nego što je bio.

Sim, možeš li mi reći kakve to mane imaju Bosch mašine što si do sada uočio?

aleksa.ue
_
_

Post napisao aleksa.ue » 01 Sep 2020, 21:31

I kakve si mane uocio kod Gorenja?Evo mojoj komsinci na Whirlpool masini par dana po isteku garancije crkla elektronika, znam jos neke ljude iz moje okoline imali Whirlpool masinu posle 3 godine otisli lezajevi.Sada imaju Gorenje W62y2s 8 godinu.

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936

Post napisao sim » 01 Sep 2020, 22:16

Kod whirlpool masina cesto strada napajanje na elektronikama. To nije veliki problem i lako je rešiv.
Kod bosch masinama novije generacije masovno trule trokrake poluge sa osovinama. Razlika je velika u tome sto masina sa ovim kvarom ce zavrsiti u smece. Popravka je nemoguca ili neisplativa.
Gorenje bas ta 62y2/s znaci slim seta se dok radi centrifugu. Ne po neka nego SVAKA. Idealno iznivekisana i nastelovana, ali seta svaka. O tome koliko gorenje masine imaju problema sa krivljenjem gume i gutanjem vesa da i ne govorim. Ulošci filtera se lako lome.
Ove nove gorenje wawe active ne pravi vise gorenje, prave se u Aziji.....itd itd....
Ja i kolege godisnje popravimo preko 5000 aparata sto u garanciji sto van garancije tako da Vam ovo pisem iz licnog iskustva a ne iz price Janka Marka ......
SIMkom

Ribery
___
___
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao Ribery » 01 Sep 2020, 22:24

Ja imam veš mašinu Whirpool model AWO/D62800/1 i mogu da kažem da je ekstra kvalitet. Kupljena 2011 i do sada se jednom samo kvarila elektronika i to je bila jeftina popravka jer nije imala 5V. Čak i da nije mogla da se popravi a popravila se na KP-u ima da se kupi cela elektronika za 25e sa garancijom tako da to uopšte nije skupo. Radi toliko dugo a taj model je kvalitetan kao golf dvojka jer se nikada ne kvari. U mom slučaju je tako što ne znači da neki modeli nemaju problem ali ja bih uvek kupio Whirpool.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

aleksa.ue
_
_

Post napisao aleksa.ue » 01 Sep 2020, 22:25

E da amortizeri su joj menjani u garanciji dok je bila.Grejac je zamenjen posle isteka i bas taj ulozak filtera je zamenjen pre par meseci kao i nogari.Komsija ima isti model nikad popravljana za 8 godina.Drugi komsija isto samo je grejac zamenjen u garanciji.Tako da ima najbolji odnos cene i kvaliteta (200€).A ja imam W72Y2 nikad se nije pokvarila za ovih 7 godina.Za WaveActive se zna da su delovi iz Azije (Hisense).

_dzo.ni_
_
_

Post napisao _dzo.ni_ » 01 Sep 2020, 22:43

@sim.. imam SensoCare mašinu od 7kg. Od 1. dana je guma iskrivljena, a sad nakon 4 godine se deo koji stoji kod ivice bubnja dodiruje sa suprotnim delom gume te je tu pre neki dan i progutala čarapu. Nove WaveActive nemaju problema s tim jer je dizajn drugacije odrađen a i sama guma je drugacija.

Kole
_
_

Post napisao Kole » 02 Sep 2020, 10:41

Pa nemojte ljudi da stavljate čarape tako u mašinu. Stvarno nema potrebe da sebi komplikujete život.

U svakoj kineskoj radnji ima da se kupi mrežica od sintetskog vlakna sa rajsferšlusom za 100 dinara. Čarape i fino rublje koje može da zapadne između ruba bubnja i kade veš mašine uvek treba staviti pre pranja u mrežicu.

U suprotnom mašina može pocepati veš ili još gore uvući ga u filter što može dovesti i do ozbiljnijeg kvara.

_dzo.ni_
_
_

Post napisao _dzo.ni_ » 02 Sep 2020, 10:51

Od sada koristimo tu mrežicu, bolje da se ova tema ne pretvori u "problem sa zapadanjem veša u kadu.." :fanzo:

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 02 Sep 2020, 11:30

... Ili ciji je veci...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

miva
_
_

Post napisao miva » 06 Sep 2020, 17:03

upravo mi je stigla jedna WaveActive gorenje....veće smeće od mašine nisam vidio u životu...zavareni kazan 1200 okretaja...ležajevi rasuti nakon nepune 2 godine, u proste faktore....napajanje grijača direktno sa ploče bez da ide preko hidrostata....progoren kazan ispod grijača...očigledno postoji način da se grijač iz nekog razloga upali bez vode...previše je pa i ako je od kineza.... :oklagija 0x00xx6 očekujte požare po kućama... :fanzo:

aleksa.ue
_
_

Post napisao aleksa.ue » 06 Sep 2020, 19:33

Waveactive i jeste Kinez samo se sklapa u Sloveniji.

Kobac
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao Kobac » 07 Sep 2020, 07:16

Pricam pre par dana sa kolegom...
Prijatelj njegov radi kao inzenjer u Gorenju u Valjevu. Sve su ih svukli na minimalac i ako hoce mogu da rade na liniji. Dosla 4 kineza inzenjera i ne treba im vise...

Kole
_
_

Post napisao Kole » 07 Sep 2020, 10:22

Kad smo kod požara na veš mašinama bila je neka vest u novinama pre par meseci da je u Velikoj Britaniji povučeno 5000 Whirpool mašina zbog greške na bravicama koje su se palile tokom rada. To su bile mašine Hotpoint i Indesit.

Kod: Označi sve

https://www.alo.rs/vesti/drustvo/ako-imate-ovu-ves-masinu-odmah-je-iskljucite/288707/vest
Dalje se u tom članku kaže da su u Velikoj Britaniji te mašine izazvale 79 požara. Ne znam da li su mašine sa greškom prodavane i na našem tržištu.

Da li je stoga pametno na Whirpool i Indesit masinama preventivno premostiti bravicu?

_dzo.ni_
_
_

Post napisao _dzo.ni_ » 07 Sep 2020, 10:57

Napisali su koji su modeli zahvaćeni tom greškom.. Mislim da je okačeno na Whirlpoolovom sajtu.

Našao sam ovde samo neku listu od Hotpointa.. a i od indesita ih ima...

Nego bilo je i kod Bosch veš mašina serijska greška, Modeli Serije 6 koji su proizvedeni u Španiji, pod brojem FD9902, tj proizvedene u Februaru 2019. Mada se ista stvar dešavala i sa mašinama pravljenim u dec 2018. , jan 2019. i mart 2019. koliko sam čuo. Stvar je u tome da kazan nije bio dobro zalepljen u fabrici, pa se desi da se raspadne kazan u dva dela tokom rada... Koliko je to opasno i sami znate, pogotovo jer idu i do 1400rpm. To nije falinka na svim modelima ali oni koji imaju FD9902, one su zakačene najverovatnije.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 07 Sep 2020, 11:32

I gorenje je renoviralo dosta vikendica zbog malih bojlera- nestane vode, nema nikoga, term zastita odreaguje kasno, plastican kazan...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”