Gorenje WT63110 Problem sa programima

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
djenka11
_
_

Gorenje WT63110 Problem sa programima

Post napisao djenka11 » 14 Feb 2016, 23:59

Ljudi,radi se o mašini Gorenje WT63110.prilikom odabira bilo kog programa odmah na početku motor zaleće kao u centrifugu,pokusa dva tri puta i izbaci mi grešku d07.Dok zalece motor radi bez pumpe što znaci da nije prava centrifuga nego pogrešan rad procesora.Sve sam prekontrolisao u vezi greške d07 koja u opisu znaci da vrata nisu pravilno zatvorena i da treba masinu resetovati.Ostali delovi su takodje ispravni.Tražio sam DUMP za eeprom na netu nigde ga nema.Ja sumljam da je eeprom.Ako neko ima ideju kako da dodjem do DUMP-a neka mi pomogne.Ili ako neko ima da proda DUMP.

Na slikama su svi podaci sa mašine.
IMG_20160210_191830.jpg
Podaci
IMG_20160214_231804.jpg
IMG_20160214_231907.jpg

frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika

Re: Gorenje WT63110 Problem sa programima POMAGAJTE

Post napisao frigoservisbata » 15 Feb 2016, 13:30

Proveri konektor na motoru,hoce da dopre voda kad naprsne kada i tada oksidiraju kontakti na konektoru.Tada se tako ponasa.
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

toce
gx
gx

Re: Gorenje WT63110 Problem sa programima

Post napisao toce » 15 Feb 2016, 19:50

@djenka11
Dobro bi bilo da procitas pravila postavljanje teme i da tako postavis temu radi pretrage a i radi resavanje tvog problema hvala na razumevanju. :pivopije:
TOCE

djenka11
_
_

Post napisao djenka11 » 16 Feb 2016, 13:12

Hvala Bato,propustio sam da pogledam konektor na motoru.Kad probam i to javljam dali je problem rešem.

Toce,nabrzaka sam postavio temu.Sledeći put ću obratiti pažnju.

djenka11
_
_

Re: Gorenje WT63110 Problem sa programima(REŠENO)

Post napisao djenka11 » 21 Feb 2016, 23:17

Problem je rešen.
U pitanju je bio taho generator,neverovatno ali magnetni rotor taho generatora se bukvalno odvio iz osovine motora tako da je izašao 4mm iz špulne(statora).Malo lok-tajda ponovo zaviti i problem je rešen.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Post napisao jaro » 22 Feb 2016, 07:27

A dump, jesi proverio, jel ok?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

benkovac
_
_

Re: Gorenje WT63110 Problem sa programima(REŠENO)

Post napisao benkovac » 23 Feb 2016, 01:22

djenka11 je napisao:Problem je rešen.
U pitanju je bio taho generator,neverovatno ali magnetni rotor taho generatora se bukvalno odvio iz osovine motora tako da je izašao 4mm iz špulne(statora).Malo lok-tajda ponovo zaviti i problem je rešen.
Dragi moj "djenka" u predhodnim postovima si rekao da si sve proverio na mašini, a u zadnjem postu se ispostavilo da je "kriv" magnet taho generatora. Druže moj na ovom forumu rade vrlo ozbiljni ljudi sa velikim znanjem i sa velikim iskustvom koje dele sa svima nama članovima i UVEK napominju da se tema pravilno postavi zbog baze podataka ("toce" napomenuo). Maconja kroz naše probleme, kvarove, iskustva, svi zajedno kao članovi foruma doprinosimo jedni drugima da "usrećimo" mušterije i sebe kroz razmenu iskustava i problema sa uređajima, tu smo da pomognemo jedni drugima jer smo jedna zajednica na FANZO forumu i moramo poštovati pravila. Pogledaj koliko administratori i moderatori imaju postova svaka im čast nije zanemarivo. Dragi moj ništa lično, budi aktivan na forumu i poštuj pravila :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”