Televizor - eksplozivna naprava u kući ili ne ?

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Televizor - eksplozivna naprava u kući ili ne ?

Post napisao fanzo » 06 Feb 2007, 19:12

Saznajemo za razne neprijatne događaje ,a tako i požare . Između ostalog često se u takvim vestima spominje da je televizor uzrok požara , a često se i spominje reč "eksplodirao".
Skoro se desio jedan takav događaj , video sam i kuću posle svega , izgorela je tako da se ne može sanirati nego samo porušiti ostatak , a po rečima vatrogase ekipe , uzrok je bila eksplozija tv-a..zanimljivo , ali po meni preuranjena konstatacija koja nije potkrepljena dokazima.
Šta mislite o tome?
Svoja razmišljanja možete ovde izneti , dok činjenice "rekla-kazala" brišemo.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 06 Feb 2007, 19:33

ja se bavim evo vec 17-18 godina aktivno u servisu elektronike..normalno, i sama moja delatnost tera me da se druzim sa serviserima svakodnevno..dosad, potenciram, NITI NIJEDNOM nisam video da explodira tv niti sam to cuo od nekog od kolega..nekoliko puta sam i ja cuo na televiziji uzrok pozara "explodirao tv" ali u to ne verujem nikako..mislim da je najlakse "okriviti" tv za neki pozar..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Post napisao Stolle » 06 Feb 2007, 19:48

Eksplozivna , naravno nikako nije,osim mrežnog elektrolita (kad nema nule),ali nikad nisam imao slučaj bilo kakvog zapaljenja zbog njega.
Požar je bio daleke,daleke ne znam ni sam koje godine MAJOR 67 Ei,lampaš.Nije mu valjao VN trafo,varničio je sa "iskrenjem" preko slike.Rekao sam da ga ne puštaju više jer nije bilo trafoa nekog vremena da se zameni.Posle par meseci pozvali su nekog "servisera" koji je pustio TV i u tom momentu nije bilo varničenja.
Ljudi su ostavili TV uključen i izašli iz sobe,da bi nakon nekog vremena osetili nepodnošljiv smrad.Kad su otvorili vrata zapalio se TV,zavesa uz njega i sve u blizini prozora.Bacili su ga kroz prozor i ugasili požar.To je moje iskustvo.
Imao sam još jedno,kad su bile restrikcije,zapalio se (B40),ali zbog sveće.Neverovatno istopilo se je staklo od ekrana!!!
dakle,moje mišljenje,eksplozivan naravno ne,a izazivač ili potencijalni uzrok požara...da!

Avatar
skull
_
_
Postovi: 148
Pridružen: 14 Avg 2006, 12:58
Location: Makedonija
Contact person: Gele
Lokacija: Prilep,Makedonija

Post napisao skull » 06 Feb 2007, 20:58

Da se mogu zapalit, mogu, evo i sad doma imam jedan od prijatelja, koj se bukvalno spalio i dok su ga videli izgoreo pola zadni poklopac... a sto se eksplozije tice, i to je moguce, naime pre par godina imao sam pozar doma i na tavaniste koej je intenzivno gorelo imao sam arhivo od 10-tak TVa, kad su vatrogasci dosli imalo je trenutak kad su se razbegali, jer ih je isplasila gletka od neke prazne boce koje sam cuvao tamo, i ono sto su pocele da se cuju eksplozije (potocno implozije) ekrana.
Gele

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Post napisao Liskun Elektronik » 06 Feb 2007, 21:14

Cuo sam za sve i svasta ali nikad doziveo da eksplodira ili se zapali.jedino sto sam video to je bilo kod jednog coveka u stanu on je sedeo i gledao tv a grmelo je jako grom je opalio u antenu kaze lik damu je tv eksplodirao i tako zapaljen uleteo kod njega u krevet..tv sam video nije ni licilo to nesto na tv sve je bilo stopljeno sa dekom i sundjerima kaze bio je neki mali grundza

p.s. eksplozivna naprava ne nikako a da moze da se zapali da..

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Post napisao Vojvoda » 06 Feb 2007, 21:33

Možda je neka žena htela da se reši muža zbog non-stop gledanja utakmica i ispijanja piva
pa podmetnula štapin ili dva... :evil: :evil: :evil:
Da explodira TV , ma jok. Da se zapali može ali i to ako neko od prethodnih "majstora" stavi ekser umesto osigurača.
Varijante sa gromom su raznovrsne.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 06 Feb 2007, 22:08

Usled velike toplote..zagreje se staklo/ekran...skoro da je dovoljna jedna hladna kapjica vode koja može dovesti do pucanja tog vrućeg stakla , a pošto je poprilično debelo...stoga se i čuje glasno "krc..pukk" ili šta već....a naravno svi znamo da prilikom tako nečega nuz pojava je uvlačenje vazduha u balon ekrana (implozija) ,,,što je suprotno od eksplozije.
Jedan "srećni" vlasnik jednog tv-a kojem se pušio mr.elko , a prethodno je puknuo ko petarda i to sve zbog prevelikog napona u mreži , a može biti i zbog gubitka nule (nije važno) ...kako je nuz pojava puknutog kondenzatora i smrad i dimčić ...ni 5 ni 6 ...vlasnik ga polio vodom ....i desilo se to da je zagrejani ekran puko od napred ... i jedno parče kaoo kad se proba lubenica je falilo... :mrgreen:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Post napisao fanzo » 06 Feb 2007, 22:18

skull je napisao:... kad su vatrogasci dosli imalo je trenutak kad su se razbegali, jer ih je isplasila gletka od neke prazne boce koje sam cuvao tamo, i ono sto su pocele da se cuju eksplozije (potocno implozije) ekrana.
O tome sam gore i pisao ...hladna voda na vruće staklo...i kad neko pogleda posle svega svršenog...konstatuje da je ekran eksplodirao :mrgreen:
Zadnja izmena: fanzo, dana 06 Feb 2007, 22:19, ukupno menjano 1 put.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
RBelectronics
Preminuo
Postovi: 375
Pridružen: 06 Sep 2006, 17:54
Location: BiH - Kiseljak
Specialty: tv-multimedia

Post napisao RBelectronics » 06 Feb 2007, 22:19

i da stavi ekser pa da eksplodira zar nebi prvo stampa svirnula ili osigurac na zidu.Kao sto kazete zapaljiv jest al bombastican ne vjerujem mada ima mozda i takvih slucaja,napuse se neki elko pa puff a stranka misli jao eksplodirao mi tv boze moj mogli smo svi izginut :mrgreen:

PS. Pa da je to tako zar ih nebi dosad stavljali u "antiexplosiv" kaveze i sefove sa malim tvrdim staklenim prozorcicem......... :mrgreen:
alooo pa ko će ovo da plati.....vadi pare...

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 06 Feb 2007, 22:31

naravno i moja su iskutva ista takva kako ste ih vecina opisali.

ali nikad ne reci nikad.

recimo situacija :
coveku u stanu ili kuci(svejedno) pusta boca plin, i to traje 4,5 minuta. prozori zatvoreni, i u tom trenutku zavarnici kaskada !!!!
i bummmmm ode i tv i boca i cela kuca u vazduh :roll: :roll:

i ko kaze da nece explodirati :mrgreen: :mrgreen:

eto scenarija , pa ko hoce neka rezira.... :lol:
tu bi tv letio kod komsije u dvoriste 8)
i naravno implodirao ;)
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
RBelectronics
Preminuo
Postovi: 375
Pridružen: 06 Sep 2006, 17:54
Location: BiH - Kiseljak
Specialty: tv-multimedia

Post napisao RBelectronics » 06 Feb 2007, 22:34

hahahaha a vi ocete da lijepite kaskade :mrgreen:
chellawy kako si samo to slikovito docarao..... :mrgreen:
alooo pa ko će ovo da plati.....vadi pare...

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 06 Feb 2007, 22:44

Ja u svojih 16 godina iskustva još nisam doživio da se tv zapalio ili eksplodirao :!:
Bilo je priča mušterija kako je eksplodirao ali to je neki elko puko a u strahu su velike oči.
Bilo je da kažu zapalio se a ja ga u zadnjem trenutku isčupo iz struje a ono opet elko ili vn trafo :!:
Ljudi odma nadodaju pogotovo ono što nerazumiju odma veličaju.

Avatar
Vojvoda
___
___
Postovi: 2285
Pridružen: 17 Dec 2006, 22:14
Location: Srbija
Contact person: Mirko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd, Karaburma

Post napisao Vojvoda » 06 Feb 2007, 23:09

Pre nekoliko godina zove čovek i pita da li može da donese sony tv da zamenim mrežni kabal jer je izgoreo. Bilo mi malo čudno ali kažem mu da ga donese.
Pojavi se on na vratima sa bezobličnom masom plastike koja je smrdela na paljevinu na kilometar. Pokušam da ga ubedim da kontejner nije daleko ali bezuspešno. Zamenim kabal i na moje zaprepašćenje tv radi do jaja.
Ispriča mi čovek tužnu priču o požaru u vikendici i kako je samo tv ostao u "komadu". Jurili ga posle da mu daju novi tv a da ovaj uzmu kao reklamu, nudili pare ali ga nije dao. Šta ćeš čovek i kad može da profitira na nesreći on zajebe stvar.
Priča možda i nije za ovu temu ali je svakako interesantna.
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao BD-electronic » 07 Feb 2007, 00:05

:mrgreen: yess

sinip
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 06 Feb 2007, 14:52
Lokacija: Doboj, RS

Post napisao sinip » 07 Feb 2007, 00:07

Lično mi se desilo da Ei Niš sa B10/20 šasijom u toku rada iz čista mira odluči da samouništi mrežni elko. Ne da je kuljao dim iz TV-a nego nije normalno. A TV je sve vrijeme radio najnormalnije. :) Tako da slučajno nisam bio prisutan tom prilikom, ko zna šta je moglo da bude... Jeste da se takve stvari izuzetno rijetko dešavaju, ali dešavaju se.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Post napisao buzdumra » 07 Feb 2007, 00:10

:D
recimo situacija :
coveku u stanu ili kuci(svejedno) pusta boca plin, i to traje 4,5 minuta. prozori zatvoreni, i u tom trenutku zavarnici kaskada !!!!
i bummmmm ode i tv i boca i cela kuca u vazduh..
tako je reci im.. :mrgreen: super nova - pa crna rupa... sve od jednog tv-a
kojem vlasnik nije promjenijo navreme trafo,kaskadu i sve sto moze da dovede do ovakvid stvari
znaci svake god.. zamena trafoa,-kaskade.. i bice sve ok... :mrgreen: i vlasnicima, a nama kako bude onda. :idea:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Post napisao Liskun Elektronik » 07 Feb 2007, 08:39

buzdumra je napisao::D
recimo situacija :
coveku u stanu ili kuci(svejedno) pusta boca plin, i to traje 4,5 minuta. prozori zatvoreni, i u tom trenutku zavarnici kaskada !!!!
i bummmmm ode i tv i boca i cela kuca u vazduh..
tako je reci im.. :mrgreen: super nova - pa crna rupa... sve od jednog tv-a
kojem vlasnik nije promjenijo navreme trafo,kaskadu i sve sto moze da dovede do ovakvid stvari
znaci svake god.. zamena trafoa,-kaskade.. i bice sve ok... :mrgreen: i vlasnicima, a nama kako bude onda. :idea:
hiihhhii,nebi bilo lose da delimo neke letke,da se menjaju kaskade i trafoi svake godine ali prvo smisliti kako sloziti tu pricu sto je ispricao chellavi,da je cuje cela nacija,ili da odradimo film :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
krllebg
___
___
Postovi: 1719
Pridružen: 27 Avg 2006, 19:45
Location: Beograd
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post napisao krllebg » 07 Feb 2007, 08:51

Vojvoda je napisao:Možda je neka žena htela da se reši muža podmetnula štapin ili dva...
ovo je slucaj koji se desio u Kaludjerici onih nesrecnih/ratnih godina.
TV je donet iz pljacke sa ratista,neko je monirao u njega minu iznenadjenja koja se aktivirala po paljenju tv.Stradali su ukucani i velika materijalna steta.
Nisam nikada cuo da se TV sam zapalio,izazvao pozar ili sl.
... Here lies a man whom is little known !!!

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3663
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Post napisao cubica » 07 Feb 2007, 09:39

TV definitivno ne moze da explodira. Jedino moze da ekran IMPLODIRA, tj. uvuce vazduh u sebe sto rezultuje praskom (naravno, samo ako se naglo slomi-otvori) kao sto sam ja ranije radio kao mali, uzmem ekran i gadjam kamenjem.
U KK Nis, po pravilu se radi u testu bezbednosti lom ekrana sa metalnom kuglicom, odapne se kuglica koja visi na kanapu sa odredjene daljine i kada ekran implodira gleda se koliko daleko od njega postoji neko staklence, zna se tacno daljina gde sme da padne od ekrana. Toliko o potencijalnoj exploziji.
Sto se tice paljevine TV-a, DA! to je sasvim moguce, ja sam vidjao najvise slucajeva zbog pucanja mreznog elektrolita i to bas skoro, nazalost sa 'mojim' Prosonicom, sreca i hvala Bogu da nije bilo posledica.
Evo kako...usled porasta napona napajanja-verovatno, mrezni ELCO se otvorio i zapusio a elektrolit iz njega je verovatno bio vruc i zapaljiv cim je izgoreo kablove, plastike i sl. na ekranu iznad njega, recimo one plasticne vezice koje drze kabl demagnetizacije su bile stopljene kao i kablovi za zvucnike.
Sto je najgore, TV je radio u vikendici gde je bio vuneni tepih pa je vremenom TV uvukao vunene niti unutra po ploci-znate kako to izgleda, a one su vrlo zapaljive.
Setite se Camacrowna ili SAN-a kako samo jake i teske hladne letove prave-gori cela ploca u okruzenju.

Pozz,

MILAN :mrgreen:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

nesko101
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 svi 2007, 03:23

Post napisao nesko101 » 11 svi 2007, 17:23

Licno sam doziveo jednom prilikom kad je poceo da gori fosfor u unutrasnjosti ekrana i to izgoreo je na povrsino 2x6cm. a zatim su svi kondenzatori na katodnoj cevi pukli kao petarda posle toga nisam isao dalje :---: da vidim da li ce da bude BUUUM :?: :shock: :shock: :shock: :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”