Testovi LCD i PLASMA televizora , istine i zablude

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15864
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Testovi LCD i PLASMA televizora , istine i zablude

Post napisao fanzo » 20 Jul 2010, 23:08

Možete nešto pročitati na :

Kod: Označi sve

http://www.benchmark.rs/benchmark-testovi/home-cinema/test-uporedni-test-plasma-tv-uredjaja-q3-2010.html
Što se sa naše "majstorske" strane tiče .. rekao bih sledeće: sve je to lepo, ali...
"Procenjeni vek trajanja panela preko 25 godina" --- malo sutra
Isto su svi proizvođači tvrdili za hard diskove kako im je procenjeni vek trajanja više desetina godina -- opet, malo sutra

Za naša tržište što se plazma tv-a tiče imamo malo iskustva, jer ih je mali broj kod korisnika iz razloga prvobitnih cena aparata, ali "burn in" efekat je dosta izražen jer su to sve starija generacija plazma panela. Ono što se i koliko toliko kupuje (jeftiniji modeli) imaju malu rezoluciju, a dijagonale su ogromne.
Od skora su se i kod nas pojavile plazme sa većim rezolucijama, ali smatram da su ugrađeni jeftiniji paneli kojima kvalitet nije jača strana.

LCD tv je više rasprostranjen iz razloga niže cene .. kupuju se najčešće najjeftiniji modeli. Paneli crkavaju već i posle manje od dve godine rada. U isti aparat, potpuno isti model se ugrađuje više vrsta panela, pa samim tim i cena u maloprodaji je različita u različitim krajevima prodaje. Tako se desi da potpuno isti model u početku pojavljivanja bude xxx evra .. a posle par meseci bude puno jeftiniji ..naročito u mega-giga marketima .. e to nije zato što je rasprodaja..

LED tv - ja bih rekao marketinški trik. Poprilično velika razlika u sumi novca naspram lcd sa ccfl cevima. Razlika je u manjoj ukupnoj potrošnji energije za ~ 20-30% i mogućnost boljeg zatamnjivanja slike ako su tu funkciju implementirali u jeftinije modele. I naravno nema štetnih materija u LED naspram CCFL.

I na kraju hard diskovi koji traju 50 godina ... čitaj 3 ... cdove i dvdove i da ne spominjem .. sigurno se svi sećate kada su se počeli pojavljivati ... kakav je to bum bio .. :lala: a traju ko kiselo mleko..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: Testovi LCD i PLASMA televizora , istine i zablude

Post napisao Damiru » 21 Jul 2010, 09:27

Prvi muzički CD-i koji su se pojavili još uvek su savršeni.
Da kucnem u drvo, moj SAMSUNG 960BF kupljen pre više od 4 godine još uvek savršeno radi, a tada je bio tehnološki napredan za to vreme i plaćen je "tričavih" 360 evra...
Sve je stvar tehnologije i novčanika, veruj mi. Koliko para, toliko muzike...

Šta reći... Povlačim reč!
Juče, u toku rada, samo se ugasio. Nestalo svetla. Prvo sam mislio da se računar resetovao, ali vidim da je sve u redu.. Izvučem sve iz struje, pokrenem računar ponovo - nema slike. 99% da je CCFL, jer se baterijskom lampom nazire slika. LED indikacija sija, napon napajanja je uredan (14V).
Nisam ga još otvarao, a verovatno ni neću. Blago rečeno, iznerviran sam. Da je izdržao 10 godina, ne bih se kajao, a ovako...
Predlozi? Da postavim temu? Neodlučan sam da li da ga uopšte otvaram, ili da ga se rešavam...
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”